Alibaba Kargo Takip | AliExpress Kargo Takip

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Alibaba Kargo Takip | AliExpress Kargo Takip

ALİEXPRESS KARGO TAKİP / ALİBABA KARGO TAKİP

Aliexpress kargo takip ve Alibaba kargo takip söz konusu e-ticaret siteleri üzerinden verdiğiniz siparişler için yapılabilen bir işlemdir. Aldığınız ürün kargo aşamasına geldiğinde, ürün detay sayfanızda “R” ile başlayan harf ve sayılardan oluşan kargo takip numaranızı kullanarak, gönderi sorgulama yapabilirsiniz. Aliexpress kargo takip ile Aliexpress’ten satın aldığınız ürünlerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz ancak aldığınız ürünler, Türkiye sınırlarına girdiği zaman  PTT Kargo aracılığı ile teslim edileceğinden bu kez PTT kargo takibi yapmanız gerekecek.

ALİBABA VE ALİEXPRESS FARKI

Alibaba dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. 200 ülkeden 3.5 milyon şirketin faaliyet gösterdiği bu global pazaryerinde şirketlerin, ihracat ve ithalatı için kurulan bir sitedir. Aslında alıcı ve satıcı firmalara hitap etmektedir. Bireysel tüketim amaçlı değildir. Zira Alibaba’dan alışveriş yapmak için bir şirketiniz olması şart.

Aliexpress ise Çin üzerinden çok ucuza ve uyguna ürün alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir. A’dan Z’ye aranan her şeyin bulunduğu ve satın alınabildiği site daha küçük çaplı ticaret yapmak için ürün alanların yanı sıra ucuza ürün satın almak isteyen tüketicilere de hitap eder.

Her iki e- ticaret sitesinden de ister şirket olarak isterseniz de şahıs olarak ürün aldığınızda, ürünler için ödeme yaptıktan sonra, satıcı gönderilerinizi kargoya verir. Aldıklarınızın elinize ne zaman ulaşacağınızı bilmek istersiniz. Bu durumda Aliexpress kargo takibi yapmanız gerekecektir.

Hangi kargo şirketinin ürünlerinizi teslim edeceği, ödeme öncesi seçilen yönteme bağlıdır. Ücretsiz kargo söz konusu ise genellikle Çin Post Küçük Paket, Aliexpress Standart Nakliye tarafından teslim edilir.

Kargo ile gönderilecek paketi takip edebilmeniz için bir takip numarası atanır. Aliexpress kargo takibi için belirlenen takip numarasını, Aliexpress sipariş sayfasında bulmanız gerekir.

Kargo takip numarasını, takip sayfasındaki kutucuğa yazıp “takip et” butonuna bastığınızda kargonuzun o an nerede olduğu ile ilgili güncel bilgiler ekranınızda belirecektir.

ALİEXPRESS KARGO TAKİP ADIMLARI

Aliexpress kargo takip işlemi için aşağıdaki işlemlerin sırasıyla yapılması yeterlidir.

  • AliExpress web sitesini açın.
  • Siparişlerim bölümüne gidin, ihtiyacınız olan siparişi seçin ve ayrıntılar bağlantısını tıklayın.
  • Siparişin detayları açılan sayfada gösterilecektir. Takip Numarasını yazın ve “Kargo Takip” butonuna tıklayın.

Bir süre sonra kargonuzun mevcut konumu hakkında bilgi ekranınızda olacak.

ALİBABA İLE E-TİCARET VE KARGO GÖNDERİMLERİ

Alibaba kanalıyla ticaret yapmak ve dünyaya açılmak isteyenlerin işi geçmişe göre daha da kolay hale geldi. Özellikle yurtdışı kargo imkanlarının daha da artması ile 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Alibaba üreticiler ile toptancıları ve direkt buluşturan bir platform şeklini iyiden iyiye aldı. Buradan toplu ürün alabilir ve kendi e-ticaret sitenizde ya da reel piyasada satışa sunabilirsiniz. Bu durumda ciddi bir Alibaba kargo kullanıcısı olacaksınız demektir.

ALİBABA KARGO

Bu hizmet Alibaba üzerinden ihracatını gerçekleştirdiğiniz ya da ithal edeceğiniz ürünlerin elinize ulaşmasını sağlayan bir yurtdışı kargo hizmetidir. Standart gönderi süresi burada biraz uzun. Bu nedenle  platform üzerindeki bir tedarikçiyseniz size gelen siparişin en çabuk şekilde alıcısına ulaşmasını isteyeceksiniz ve bunun için de gerekli girişimlerde bulunmalısınız.

Alibaba gönderi teslimat süresini global kargo firmalarından express kargo kısaltabilirsiniz. Çünkü İthalatçıysanız ve Alibaba’dan ürün getirtiyorsanız da dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli konu teslimat süresi olacak.

Burada da kargo sürecinin hızlandırmak sizin elinizde. Satıcı firmalarla doğrudan iletişim kurarak teslimat süreçlerinin nasıl kısaltılabileceği konusunda da görüşmeler yapabilir ya da size özel express kargo talep edebilirsiniz.  Ancak bu noktada da kargo ücreti yükselecektir. Bunu göze almalısınız.

ALİBABA KARGO ÜCRETİ

Alibaba kargo ücreti, satın aldığınız ürün miktarına göre değişkenlik gösterir. Eğer Çin’den ürün getiriyorsanız şirket tarafından Türkiye’ye gerçekleştirilecek gönderimlerde farklı kargo firmaları bu işlemleri yerine getiriyor ve bu ücret gönderiyi taşıyan firmanın fiyat politikasına göre değişkenlik gösteriyor.

Çin’e ürün gönderiyorsanız bunu gerekli şartları yerine karşılayarak mikro ihracat kapsamında yapabilirsiniz. Bu durumda gönderi ücreti yurtdışı kargo gönderim ücretine denk gelecektir.

Alibaba gönderi ücretlerinde uygun fiyatlar elde etmek için yurtdışı kargo firmaları ile uzun dönemli anlaşmalar yapmak izlemeniz gereken bir yol olabilir.

NumunemKolay, Alibaba kargo gönderimlerinde de partnerimiz olmaya daha hızlı teslimat süreleri ile daha makul kargo ücretleri sunmaya devam etmektedir.

ALİEXPRESS KARGO ÜCRETİ

Aliexpress kargo ücreti de alınan ürünün niteliğine göre değişmektedir. Burada kargo ücretsiz seçeneği ile karşılaşmanız muhtemeldir ama Aliexpress kargo ücreti ödememek için bu yol tercih edilirse kargo takibi yapmak imkansız hale gelecektir.

Aklınıza gelebilecek her ürünün bulabildiğiniz Aliexpress’ten istediğiniz ürünü alıp kullanabileceğiniz gibi, çoklu alışveriş ile ürün getirip satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Zira AliExpress, Çin üzerinden çok ucuza ve uyguna ürün tedarik edebileceğiniz bir e-ticaret ortamıdır. AliExpress’ten 1-5 dolar arası alınan telefon kılıfları, oyuncaklar, saat ya da aksesuar gibi ürünler Türkiye pazarında makul rakamlara satılarak hemen herkesin evine girmektedir.

Aliexpress üzerinden satış yapan kişilerin çoğu Türkiye ve benzeri birçok ülkeye ücretsiz kargo imkanı sunuyor. “Ücretsiz Kargo” ibaresi bulunan ya da “Free Shipping” olarak belirtilen ürünleri sipariş ettiğiniz taktirde  hiçbir ücret ödemeden ürünler kapınıza kadar teslim edilir. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta ücretsiz kargo olduğu durumlarda Aliexpress kargo takip işleminin yapılamamasıdır. Bu da ürünlerinizin ne zaman teslim edileceğini hiç öğrenememeniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle ürünleriniz size geldiğinde bu sizin için tamamen sürpriz olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp