Amerika Kargo | Amerika’ya En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Amerika Kargo | Amerika’ya En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

Amerika Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

AMERİKA KARGO İŞLEMLERİ

Amerika kargo gönderimleri, 2018 yılında Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke konumunda olan Yeni Dünya Amerika’ya oldukça kolaylaştı. Bunda hem teknolojik gelişmeler hem de ABD’ye düzenlenen uçak seferlerinin artışı büyük rol oynadı.

Siyasi ilişkileri her ne kadar gelgitlerle dolu olsa da, bir dargın bir barışık devam etse de Türkiye ile Amerika arasındaki ekonomik ilişkiler sıcaklığını her dönem koruyor. Bu ilişkiler doğal olarak Amerika kargo rakamlarına yansıyor.

Bu makalemizde dünyanın en büyük ekonomik gücü ve bir anlamda dünyanın “Patronu”, en önemli siyasi figürü olan Amerika’ya kargo göndermek isteyenler için mini bir kılavuz oluşturmaya çalışacağız. Bu kılavuzda;

  • Amerika’ya kargo nasıl gönderilir?
  • En ucuz Amerika kargo nasıl gönderilir?
  • Amerika’ya kargo ücreti nasıl hesaplanır?
  • Amerika gönderi takibi nasıl yapılır?
  • Amerika’ya gönderilen bir paket kaç günde alıcısının elinde olur? gibi akıllara takılan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Tüm bu soruların yanıtları aslında Amerika’ya kim kargo göndermek ister? sorusunun cevabında yatıyor. Gelin önce bu sorunun yanıtını bulalım.

UPS Amerika Kargo

UPS Amerika Kargo, bu ülkeye gönderim yapma yollarından sadece biri.  1907 yılında Amerika’da kurulan UPS Express bugün 220 ülkeye paket taşıması gerçekleştirme kapasitesine erişti. Bu kapsamda UPS Amerika kargo, “Yenidünyaya” gidecek herhangi bir gönderi için ilk akla gelecek şirketlerin başında geliyor.

NumunemKolay ile UPS Amerika gönderimlerinizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. TNT, FEDEX, DHL’in yanısıra UPS ile de çözüm ortalığı yapan NumunemKolay, Amerika ile birlikte  +219 ülkeye gönderimlerinizi en hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanızın en ucuz adresi…

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

Amerika – Türkiye Ticari İlişkileri

Amerika Birleşik Devletleri 2018 yılında Almanya, İngiltere, İtalya ve Irak’ın ardından Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarına göre 2017 yılında  8.7 milyar dolar olan Türkiye’nin Amerika’ya dış satımı 2018 yüzde 3.9’luk düşüşle 8.3 milyar dolar seviyesine indi. Bu düşüşte az da olsa siyasi ilişkilerden kaynaklı gerginliklerin rol oynadığı düşünülüyor.

Türkiye’den Amerika’ya en çok ihracat İstanbul’dan yapılırken Gaziantep ve İzmir İstanbul’u takip ediyor. Kocaeli, Ankara ve Bursa da bu ülkeye yapılan dış satımda söz sahibi olan iller arasında yer alıyor. Doğal olarak Türkiye’den Amerika’ya en çok kargo da bu şehirlerden gönderiliyor.

Türk ihracatçılar Amerika’ya gönderim hizmetine en çok ihtiyaç duyacak kesim olarak karşımıza çıkıyor. Zira artık onlar da günler süren karayolu operasyonları yerine yurtdışı uçak kargonun hızını istiyor.

Amerika’dan İthalat

Öte yandan Amerika kargo rakamlarını yukarı doğru çıkartan bir diğer kesim de Türk ithalatçılar. 2017 yılında Amerika’dan 12 milyar dolarlık ithalat yapan Türkiye 2018’in ilk altı ayında ise Amerika’dan 6.2 milyar dolarlık alım gerçekleştirdi. Türkiye’nin Amerika’dan dış alımında en çok paya sahip ürünler ise elektronik cihazlar olarak öne çıkıyor. Hem son tüketim mallarını hem de üretim mallarını Amerika’dan ithal eden Türk girişimciler ürünlerin kendilerine teslimi aşamasında hız talebinde bulunuyor ve yurtdışı gönderi yolunu tercih ediyor.

Amerika Kargo Potansiyel Müşterileri Kimlerdir?

Amerika kargoyu tercih edecek bir diğer kesim de Türkiye’de faaliyet gösteren 500’ün üzerinde Amerikan sermayeli şirket olarak öne çıkıyor.  Türk ihracatının önemli bir bölümünü de gerçekleştiren ve aralarına Ford Otosan, Coca Cola, British Amerikan Tobacco’nun da bulunduğu bu firmalar, faaliyetleri sırasında ihtiyaç duydukları gönderi işlemlerinde hız ve güveni dolayısıyla, uçak kargoyu tercih ediyorlar.

Amerika’da Yaşayan Türklerin Kargo İhtiyacı

Amerika’ya kargo göndermek isteyenler arasında bu ülkenin değişik eyaletlerinde yaşayan Türklerin yakınları da bulunmaktadır. Bu sayı hiç de öyle sanıldığı gibi az da değildir.

Amerika’da hali hazırda 136 bin ile 182 bin arasında değişen sayıda Türk nüfus bulunuyor. En çok Türk New York’ta yaşarken New Jersey, California, Florida, Texas, Massachusetts, Pennsylvania, Ohio, Virginia ve Maryland da yoğun bir Türk nüfusa ev sahipliği yapıyor.

Bu şehirlerde yaşayan Türkler ülkeleri olan bağlarını kopartmadığı için sevdiklerine gönderecekleri bir hediyeyi en kısa yoldan, hızlı bir şekilde ulaştırmak isteyeceklerdir.  Diğer taraftan gurbette yaşayan Türklerin buradaki yakınları da onlara gönderecekleri herhangi bir şey için geleneksel yöntemler yerine Amerika kargoyu tercih etmektedirler.

Amerika’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

Bu noktada en önemli soru “Amerika’ya en ucuz kargo nasıl gönderilir” sorusudur.

Bu sorunun cevabı olabilecek en hafif gönderiyi en doğru paketle yollamaktan geçer. Örneğin küçük bir ürün için büyük bir paket seçimi hacimsel ağırlığı artıracağı için ağırlık ne kadar düşük olursa olsun yüksek bir kargo ücreti ortaya çıkaracaktır.

Amerika’ya en ucuz kargo nasıl gönderilir sorusuna verilebilecek bir diğer doğru cevap ise acil olmayan gönderileri daha az tercih edilen saat ve günlerde yollamaktır.

 

Amerika’ya Kargo Fiyatları

Gelelim Amerika’ya kargo fiyatları ne kadar sorusunun yanıtına. Amerika’ya kargo ücreti gönderinin ağırlığına ve hacmine göre değişir. Gönderi ne kadar ağırsa Amerika’ya kargo fiyatları o kadar yükselir, tersine ne kadar hafif bir gönderim yapılırsa o kadar az bir maliyet ortaya çıkar.

Hacimsel ağırlık da bu noktada önemlidir. Gönderinin içinde koyulacağı koli ne kadar küçük olursa hacimsel ağırlığı o kadar düşük çıkar ve kargo ücreti de bu hacimsel ağırlığa göre hesaplanır.

Amerika’ya gönderilecek 1-10 ve 20 kilogramlık kargonun ücretini NumunemKolay’ın hesaplama araçları kullanarak hesapladığımızda ortaya çıkan sonuçlar şöyle:

  • 1 kg: 39.60 Euro
  • 10 kg: 157.30 Euro
  • 20 kg: 226.60 Euro

Amerika’ya kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilogramdan sonra sabit hale gelir.

Amerika’ya Kargo Göndermek Kaç Gün Sürer?

Amerika’ya gönderilecek bir paket karayolu alternatifine göre hayli kısa zamanda varış adresinde olabilir. Hava kargo şirketleri Türkiye’den Amerika’ya gönderilecek bir koli için ortalama 2 iş günü teslimat sözü vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp