Arjantin Kargo | Arjantin’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Arjantin Kargo | Arjantin’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Arjantin Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ARJANTİN KARGO İŞLEMLERİ

Arjantin kargo işlemleri ülkenin, gayri safi milli hasıla büyüklüğü açısından Brezilya ve Meksika’nın ardından Latin Amerika’nın üçüncü büyük ekonomisi olması itibariyle önem kazanmaktadır. Türkiye’den, ekonomisi dalgalı olan Arjantin’e 2018 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 6.5 civarında ihracat artışı gerçekleşmesi de Arjantin’e kargo gönderim rakamları üzerinde etkili olacak bir faktörüdür.

Bu yazımızda Arjantin kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Arjantin’e kargo nasıl gönderilir?
  • Arjantin gönderi ücreti ne kadardır?
  • Arjantin Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Arjantin’e kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Arjantin -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

ARJANTİN TÜRKİYE ARASI TİCARİ İLİŞKİLER UZAKLIĞA TAKILIYOR

Arjantin ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler iki ülke arasındaki 13 bin kilometreden fazla olan mesafeye ve Türkiye’nin bu ülkede yeterince tanınmaması nedeniyle istenen seviyeye ulaşamamıştır.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Arjantin ticaretinde Türkiye aleyhine bir durum söz konusu. Özellikle Arjantin’de krizin etkili olduğu dönemlerde ihracat daha da azalırken   2018 yılında ihracat bir önceki yıla göre yüzde 6,3 artış ile 169,3 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Arjantin’den yapılan ithalatımız ise yüzde 20,5 azalış ile 357,9 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır.

Arjantin’e yapılan dış satımın üçte ikisinden fazlasını otomotiv ana ve yan sanayi oluşturmaktadır. Demir-çelik, tütün, çimento, elektrikli ev aletleri, makine ve cihazlar, tekstil ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri de ilk sıralarda yer almaktadır.

Özellikle sanayi ürünleri alanında, özellikle de makine ve otomobil yedek parça ticaretinde gözlenen mevcut durumun devamı halinde daha kalıcı ve öngörülebilir bir ticari ilişkinin yerleşebileceği düşünülmektedir.

İki ülke arasındaki ticaretin daha da gelişmesi Arjantin hava kargo rakamlarının açısından da önemli bir etkendir.

ARJANTİN’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Arjantin’e  kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Arjantin gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Arjantin’i  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ARJANTİN KARGO HESAPLAMA ARACI

Arjantin gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Arjantin’e ulaşacağı ortaya çıkar.

ARJANTİN KARGO NE KADARA GİDER?

Arjantin kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Arjantin’i işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Arjantin’e kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 128.70 Euro
  • 10 kg:223.30 Euro
  • 20 kg:323.40 Euro.

ARJANTİN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Arjantin Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 212.30 Euro
  • 10 kg: 370.70 Euro
  • 20 kg: 602.80  Euro

Arjantin Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde, hatta yaklaşık 2 kat daha fazla oranlarda seyretmektedir.

Türkiye’den Arjantin’e gönderilen bir paket NumunemKolay’dan alınacak Express servis ile ortalama 3 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır. Teslimat süresinin uzun olması hem ülkenin Türkiye’ye uzaklığı hem de düzenlenen uçak seferlerinin daha az olması ile bağlantılıdır.

ARJANTİN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak gönderdiyseniz DHL Arjantin kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz. Bu sayede yaşanacak herhangi bir gecikmeye müdahale etme şansınız da olur.

ARJANTİN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Arjantin en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Arjantin kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Arjantin en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Arjantin uçak kargo fiyat listesi için hemen Arjantin uçak kargo fiyat listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp