Arnavutluk Kargo | Arnavutluk’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Arnavutluk Kargo | Arnavutluk’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Arnavutluk Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ARNAVUTLUK KARGO İŞLEMLERİ 2020

Arnavutluk kargo işlemleri, ülkenin ekonomisinin ithalata dayalı olması açısından Türkiye için önem kazanmaktadır.  Avrupa’nın 3 milyon nüfuslu bu küçük ülkesinin Türkiye’yi stratejik olarak kabul etmesi iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin 2015 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artmasını sağlamıştır. Bu yazımızda Arnavutluk hava kargo ile ilgili soruların cevaplarını vereceğiz.

 • Arnavutluk’a kargo nasıl gönderilir?
 • Arnavutluk gönderi ücreti ne kadardır?
 • Arnavutluk Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Arnavutluk gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Arnavutluk fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Arnavutluk-Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

ARNAVUTLUK TÜRKİYE ARASI TİCARET GELİŞİYOR

Arnavutluk Türkiye arasındaki ticari ilişkiler 2015 yılından bu yana istikralı bir şekilde artıyor. 2015 yılında 287 milyon dolar olan Türkiye’nin Arnavutluk ihracatı 2018 yılında 408 milyon dolara yükselmiştir.  Arnavutluk’tan yapılan ithalat ise yok denecek kadar azdır. 2018 yılında bu ülkeden 22 milyon dolarlık dış alım yapılmıştır. 1 Mayıs 2008 tarihi itibariyle yürürlüğe giren “ Serbest Ticaret Anlaşması” ile Türkiye menşeli sanayi mallarına Arnavutluk’ta uygulanan gümrük vergisinin sıfırlanması ihracatta yaşanan bu artışı sağlamıştır. Öte yandan Arnavutluk ekonomisinin ithalata dayalı olması,  Arnavutluk’un önemini daha da artırmakta ve ticari bakımdan Türk firmaları için ihmal edilemeyecek bir pazar imkanı sunmaktadır.

Arnavutluk’ta yaklaşık 300 Türk şirketi faaliyet göstermekte olup, bu ülkedeki Türk yatırımları 3 milyar dolar düzeyindedir. Türk müteahhitleri de Arnavutluk’ta bugüne kadar yaklaşık 1,7 milyar dolar tutarında 27 adet proje üstlenmiştir.

ARNAVUTLUK’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Arnavutluk’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Arnavutluk gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Arnavutluk’u seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ARNAVUTLUK KARGO HESAPLAMA ARACI

Arnavutluk gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Arnavutluk’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

ARNAVUTLUK FİYAT HESAPLAMA

Arnavutluk kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Arnavutluk’u işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Tiran’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Arnavutluk gönderi  ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

ARNAVUTLUK KARGO FİYATLARI

Arnavutluk kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Arnavutluk gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:  102.30 Euro
 • 10 kg: 177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Ancak bu fiyatlar kapıdan kapıya gönderim ücretidir, gümrük uygulama ve harçları fiyatlara dahil değildir.

Arnavutluk’tan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80  Euro

TÜRKİYE’DEN ARNAVUTLUK’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Arnavutluk’a gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Arnavutluk’a Express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

ARNAVUTLUK PTT KARGO

Arnavutluk PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Arnavutluk fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Arnavutluk’a 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Arnavutluk fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Arnavutluk için teslimat süresi verememektedir.

ARNAVUTLUK KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Arnavutluk PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Arnavutluk için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

ARNAVUTLUK’A EN UCUZ KARGO

Arnavutluk’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Arnavutluk’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Arnavutluk kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Arnavutluk işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Arnavutluk’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Arnavutluk uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp