Avustralya Kargo | Avustralya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Avustralya Kargo | Avustralya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Avustralya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

AVUSTRALYA KARGO İŞLEMLERİ

Avustralya kargo işlemleri, ülkenin Türkiye’ye uzaklığı nedeniyle önem kazanmaktadır. Dile kolay Türkiye’den uzaklığı kuş uçuşu direkt mesafede 14 bin 946 kilometre Avustralya’ya uçakla 18 saatin üzerinde bir yolculuk sonunda gidilebiliyor. Dünyanın yüzölçümü bakımından 6. büyük ülkesi olan Avustralya’ya yapılan ihracat da karayolu ya da deniz yolu ile oldukça uzun bir sürede varış adresinde olabileceği için Avustralya uçak kargo en makul taşıma modu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu nedenle,

 • Türkiye’den Avustralya’ya nasıl kargo gönderilir?
 • Avustralya kargo fiyatlarını hangi seviyededir?
 • Avustralya’ya gönderilen bir paket, kaç günde varış adresinde olur?
 • Avustralya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Avustralya kargo takibi nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını bu yazıda vermeye çalışacağız.

Ama öncelikle iki ülke arasındaki kargo trafiğini etkileyen en önemli faktör olan ticari ilişkilere kısaca göz atalım.

TÜRKİYE –AVUSTRALYA İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Avustralya kargo rakamlarını etkileyen pek çok faktör var. Bu faktörlerin ilki ve en önemlisi iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerdir.

Avustralya, Türkiye’nin dış ticaretinde ilk otuz ülke arasında değildir ama  2017 yılında 221 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiren Avustralya, pazarlarını çeşitlendirme hedefinde olan Türkiye için göz ardı edilmemesi gereken bir pazardır.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında iki ülke arasında gerçekleşen ticaret hacmi 1,8 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır. Bu rakamın oraya çıkışında ihracat artışı önemli rol oynamıştır. Zira ihracat bir önceki yıla göre yüzde 27,9 artarak 688,3 milyon dolar, ithalat ise yüzde 50,8 azalarak 1,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin bu ülkeye başlıca ihraç ürünleri ise üzüm, fındık, kayısı, dizel/yarı dizel taşıtlar, beyaz eşya olarak sıralanıyor.

Türkiye’den Avustralya’ya yapılan ihracattaki bu artışın Avustralya kargo seferlerinde de kendini göstermesi beklenmektedir. Çünkü İstanbul’dan Sydney’e direkt nakliye seferleri olmaması nedeniyle Malezya aktarmalı deniz yolu nakliyesi yapılıyor ve bu nakliye yaklaşık 46 gün sürüyor. Sadece bu süre bile Avustralya uçak kargo kullanmanın daha makul bir yol olduğunu ortaya koymaktadır.

AVUSTRALYA’DAKİ TÜRK YATIRIMLARI VE HAVA KARGO

Merkez Bankası verilerine göre Türkiye’nin 2018 yılında yurtdışına gerçekleştirdiği 4 milyar dolar değerindeki toplam yurtdışı doğrudan yatırımda, Avustralya 1 milyon dolar ile 43. sıradadır. 2018 yılında yurtdışından Türkiye’ye gelen 6 milyar dolar değerindeki toplam doğrudan yatırımda ise, Avustralya 42 milyon dolar ile 21. sırada yer almaktadır.

Öte yandan Avustralya’ya 1960’ların sonlarından itibaren gitmeye başlayan Türkler,155 bin üzerinde bir Türk topluluğunu oluşturmuşlardır. Avustralya’ya yerleşen Türkler Avustralya ekonomisinde esnaf, işadamı, sanayici, akademisyen gibi çok çeşitli alanlarda etkin bir rol almakta ve önemli katkı sağlamaktadır. Avustralyalı Türklere ait, küçük ve orta ölçekli yaklaşık 4 bin işletme olduğu tahmin edilmektedir.

Karşılıklı yapılan bu yatırımların da Avustralya kargo trafiğini artırması beklentisi vardır.

AVUSTRALYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

 Avustralya’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Avustralya işlemlerini yapmak hayli kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Avustralya’yı  seçip, kilogram bilgisini de net olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

AVUSTRALYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Avustralya’ya kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Avustralya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

AVUSTRALYA FİYAT HESAPLAMA

Avustralya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Avustralya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Sydney’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini öğrenirsiniz.

Türkiye Avustralya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

AVUSTRALYA KARGO FİYATLARI

Avustralya’ya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Avustralya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 117.70 Euro
 • 10 kg: 200.20 Euro
 • 20 kg: 290.40 Euro.

Avustralya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572 Euro

Avustralya Türkiye arası kargo fiyatları, ortaya çıkan rakamlardan da anlaşılacağı üzere Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN AVUSTRALYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Avustralya paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Avustralya’ya  ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Avustralya Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

AVUSTRALYA PTT KARGO

 Avustralya PTT kargo yolunu kullanarak da ulaşılabilecek ülkelerden. Bu nedenle PTT kargo Avustralya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Avustralya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Avustralya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 410 TL
 • 10 kg: 700  TL
 • 20 kg: 1280 TL

AVUSTRALYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Avustralya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Avustralya için anında sonuç alabilirsiniz.

AVUSTRALYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Avustralya’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Avustralya’ya  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Avustralya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Avustralya ücretleri konusunda da iddialı bir konumda bulunmaktadır.

Avustralya’ya hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp