Azerbaycan Kargo Gönderimi – Azerbaycan Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Azerbaycan Kargo Gönderimi – Azerbaycan Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Azerbeycan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

AZERBAYCAN KARGO 

Azerbaycan kargo işlemleri ülkede 2 bin 600’den fazla Türk sermayeli şirket faaliyet göstermesi ve Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısının bir Azeri firması olması açısından son dönemde daha da önem kazanmıştır.

Bu nedenle,

 • Türkiye’den Azerbaycan’a nasıl kargo gönderilir?
 • Azerbaycan kargo fiyatlarını hangi seviyededir?
 • Azerbaycan’a gönderilen bir paket, kaç günde varış adresinde olur?
 • Azerbaycan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Azerbaycan kargo takibi nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını bu yazıda vermeye çalışacağız.

TÜRKİYE –AZERBAYCAN TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO İHTİYACI

Azerbaycan’a kargo rakamlarını etkileyen pek çok faktör var. Bu faktörlerin ilki ve en önemlisi iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerdir.

Türkiye, Azerbaycan’ın hem ihracatında hem de ithalatında ikinci sırada yer alıyor. 2018 yılında Azerbaycan’a 1,47 milyar dolarlık ihracat yapılırken, ithalat rakamı 1,7 milyar dolar olmuştur. 2019 yılının Ocak-Temmuz döneminde ise ithalat 245 milyon dolar, ihracat ise 841 milyon dolar seviyesindeydi.

Türkiye’nin Azerbaycan’a olan ihracatında makineler, mekanik cihazlar ve yedek parçaları, demir ve çelikten eşyalar, elektrikli makine-cihazlar ve yedek parçaları, mobilya, otomotiv, optik alet ve cihazlar, motorlu kara taşıtları ve yedek parçaları, mineral yakıtlar, işlenmiş petrol ürünleri gibi ürünler önemli paya sahiptir. İthalatta ise petrol/doğalgaz, plastik ürünleri, işlenmemiş alüminyum, organik kimyasal maddeler öne çıkmaktadır.

TÜRK YATIRIMLARININ AZERBAYCAN KARGOYA ETKİSİ

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2002- 2018 yılları arasında Türk firmalarının Azerbaycan’daki yatırımları 11 milyar dolar seviyesindeydi.  Ülkede 2 bin 600’den fazla Türk sermayeli şirket faaliyet gösterirken, bu şirketler ağırlıklı olarak telekomünikasyon, bankacılık/sigorta, ulaştırma, gıda ticareti, tekstil, eğitim, mobilya ve inşaat malzemeleri sektörlerine yönelmiştir.

Öte yandan 2002- 2018 yılları arasında Azerbaycan’dan Türkiye’ye  yapılan yatırım tutarı ise 11.2 milyar dolardır. Bu firmalar içinde en önemlisi olarak gösterilebilecek olanı Socar Türkiye’dir. Socar Türkiye, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol şirketi Socar‘ın 2008 yılında kurulan bir iştirakidir. Hali hazırda firmanın İzmir Aliağa’da 19.5 milyar dolarlık yatırımı bulunmaktadır. Socar bu rakamla Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı unvanını almıştır.

Öte yandan 2018 yılında Azerbaycan’dan Türkiye’ye 800 binin üzerinde turist gelmiştir.

Tüm bu veriler yakın gelecekte Azerbaycan hava kargo trafiğinin daha da artacağı göstermektedir.

AZERBAYCAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Azerbaycan’a kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Azerbaycan işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Azerbaycan’ı seçip, kilogram bilgisini de net olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

AZERBAYCAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Azerbaycan’a kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Azerbaycan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır.

AZERBAYCAN FİYAT HESAPLAMA

Azerbaycan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Azerbaycan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Bakü’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Azerbaycan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

AZERBAYCAN KARGO FİYATLARI

Azerbaycan’a kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Azerbaycan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Azerbaycan Türkiye arası kargo fiyatları, ortaya çıkan rakamlardan da anlaşılacağı üzere Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN AZERBAYCAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Azerbaycan paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Azerbaycan’a ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Azerbaycan Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

AZERBAYCAN PTT KARGO

Azerbaycan PTT kargo yolunu kullanarak da ulaşılabilecek ülkelerden. Bu nedenle PTT kargo Azerbaycan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Azerbaycan’a 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Azerbaycan fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg:162.50 TL
 • 10 kg: 561 TL
 • 20 kg: 1051 TL

AZERBAYCAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Azerbaycan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Azerbaycan için anında sonuç alabilirsiniz.

AZERBAYCAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Azerbaycan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Azerbaycan’a  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Azerbaycan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Azerbaycan ücretleri konusunda da iddialı bir konumda bulunmaktadır.

Azerbaycan’a en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Azerbaycan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp