Belarus Kargo | Belarus Uçak Kargo | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Belarus Kargo | Belarus Uçak Kargo | NumunemKolay

Belarus Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

BELARUS KARGO 2020

Belarus kargo işlemleri, ülkenin hızlı büyüme ile kendini dünyaya kabul ettirmesi nedeniyle Türkiye açısından da önem kazanmıştır. Bugün gece hayatı, parkları ve müzeleri ile ünlü olan Belarus uçak kargo rakamları açısından bakıldığında gelişime oldukça açıktır.

1992 yılında bağımsızlığını kazanan Belarus’a Türkiye’den kargo gönderme konusunda merak edilen noktaları bu yazımızda cevapladık.

 • Belarus kargo nasıl gönderilir?
 • Belarus’a kargo kaç günde teslim edilir?
 • Belarus gönderi fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Belarus gönderi takibi nasıl yapılır?
 • Belarus PTT kargo gönderimi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtını vermeden önce ise Belarus kargo trafiğini belirleyen Türkiye Bearus arası ilişkilere göz atamakta fayda var.

TÜRKİYE BELARUS TİCARİ İLİŞKİLERİ

Belarus 1992 yılında bağımsızlığını kazandığında ilk tanıyan ülke Türkiye olmuştur. Bu sayede Türkiye-Belarus ilişkileri her zaman sıcak diyalog ile ilerlemiştir.

Belarus’la 2018 yılında 440 milyon doları ihracat, 193 milyon doları da ithalat yapılmıştır. Rusya ile de çok yakın ilişkileri bulunana Beyaz Rusya olarak da anılan Belarus’a Türkiye bu ülkeye domates, üzüm, tekstil ürünleri, sebze-meyve, kara taşıtları ihraç etmektedir. Buna karşılık bu ülkeden kimyasal gübre, sentetik filament demetler, demir-çelik ithalatı  yapmaktadır.

TÜRK YATIRIMCILARININ BEYAZ RUSYA İLGİSİ

Türkler Belarus’ta  en önemli yatırımcı gruplar içinde yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Minsk Büyükelçiliği verilerine göre Belarus’ta 45 Türk şirketi faaliyet göstermektedir. Bu firmaların toplam yatırımı 1,2 milyar civarında seyrederken Türk müteahhitlik firmaları, Belarus’ta faaliyetlerine başladıkları 1991 yılından günümüze kadar 918 milyon dolar değerinde 46 proje üstlenmişlerdir.

Öte yandan 2019’da Türkiye’yi ziyaret eden Belarus Cumhubaşkanı Aleksandr Lukaşenko’nun temasları sırasında Belarus firmalarının, Türk firmaları ile birlikte Türkiye’de biçerdöver, kar küreme makinesi, traktör üretim tesislerinin kurması kararı alması da iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini önemli bir göstergesidir.

Bu yakın ve gelişmeye açık ticari faaliyetler ve ülkenin Türkiye’den yaklaşık 3 bin 500 kilometre uzakta olması Belarus hava kargo rakamlarının da yükselme potansiyelinde olduğunu göstermesi açısından önem taşımaktadır.

BELARUS’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Belarus’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisini kullanarak daha ekonomik fiyatlarla gönderim yapan NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Belarus gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Belarus’u seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

BELARUS KARGO HESAPLAMA ARACI

Belarus gönderi hesaplaması yapmak, kargo firmalarının internet sitelerine ekledikleri fiyat hesaplama araçları yapılabilen bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Belarus’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu noktada hacimsel ağırlığın düşük çıkması için en küçük paketi kullanmak faydalı olacaktır.

BELARUS FİYAT HESAPLAMA

Belarus kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Belarus’u  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Minsk’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Belarus gönderi ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

BELARUS KARGO FİYATLARI

Belarus kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Belarus gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretidir. Varış noktasındaki gümrük ve harçlar bu rakama dahil değildir.

Belarus’tan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Belarus  Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN BELARUS’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Belarus  gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Belarus’a kargo, express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde alıcısının kapısında olmaktadır.

Belarus’tan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

BELARUS PTT KARGO

Belarus PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Belarus fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Belarus’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Belarus fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL  

PTT kargo Belarus için 8-12 gün teslimat süresi vermektedir.

BELARUS KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu kez Belarus PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Belarus için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

Belarus gönderi takibi yaparak gönderini teslimat süresinde yaşanabilecek olası gecikmelerin önüne de geçebilirsiniz.

BELARUS’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Belarus’a  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Belarus’a  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Belarus kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Belarus için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Belarus’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp