Belçika Kargo | Belçika’ya En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Belçika Kargo | Belçika’ya En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

Belçika Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

BELÇİKA KARGO İŞLEMLERİ

Belçika kargo işlemleri bu ülkenin Türkiye ile olan dış ticaret faaliyetleri ekseninde gelişmektedir. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen AB politikalarının belirlenmesinde hayli etkili bir ülke olan, lezzetli çikolataları ve Brugge gibi romantik şehirleriyle bilinen Belçika’ya kargo göndermek isteyenlerin sayısı bu ülkeye ihracat rakamları arttıkça yükselmektedir.

Bu yazımızda Belçika kargo hakkında merak edilen noktalara değineceğiz ve

  • Belçika’ya nasıl kargo gönderilir?
  • Belçika’ya kargo fiyatları hangi seviyededir ?
  • Belçika gönderi sorgulama yapılır ve
  • Türkiye’den bu ülkeye gönderilen bir paket kaç günde varış adresinde olur?

Sorularının yanıtlarını sizler için vermeye çalışacağız.

Ama öncelikle Belçika kargo rakamlarını doğrudan etkileyen Türkiye- Belçika ticari ilişkilerine, ihracat ve ithalat rakamlarına, iki ülkenin karşılıklı yatırımlarına bir göz atalım. Zira bu verileri irdelemeden Belçika’ya kargo rakamlarını doğru yorumlamak biraz zor olacaktır.

Türkiye’nin İhracat Artışı Kargo Taleplerini Doğrudan Etkiliyor

11.3 milyonluk nüfusu ile İstanbul’dan küçük bir Avrupa ülkesi olan Belçika, Avrupa Birliği’nin de kalbi olarak anılıyor. Başkenti Brüksel aynı zamanda AB’nin de başkenti olan ülke, Türkiye açısından da hayli önem taşıyor. Zira Ticaret Bakanlığı verilerine ülkemizin ihracat yaptığı ülkeler arasında 9. sırada yer alan Belçika’ya ihracatın istikrarlı bir şekilde artışı Belçika gönderilerinin günden günde artışını beraberinde getiriyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM ) rakamlarına göre Türkiye 2018 yılında Belçika’ya 3 milyar 906 milyon dolarlık ürün satışı gerçekleştirdi. Bu rakam 2017 yılında 3 milyar 157 milyon, 2016 yılında da 2 milyar 549 milyon dolar seviyesindeydi. Yani 2016- 2019 yılları arasında Türkiye’nin Belçika’ya olan ihracatı neredeyse yüzde 50’den fazla artmış durumda…

Bu artış Belçika’ya kargo göndermek isteyenlerin sayısında da doğal olarak bir artışı beraberinde getirmiştir.

Belçika’dan İthalat

Belçika kargo rakamlarını etkileyen bir veri ise bu ülkeden yapılan ithalat olarak karşımıza çıkıyor. Belçika Türkiye’nin en çok ithalat yaptığı ülkeler arasında 15. sırada yer alıyor ve 2018 yılında bu ülkeden 3 milyar 571 milyon dolarlık dış alım yapılmış. İki ülkenin dış ticaret hacmi bu rakamlarla 7 milyar 477 milyon dolara ulaştı.

İthalat rakamları, Belçika’dan Türkiye’ye kargo gönderim sayılarını etkilemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Karşılıklı Yatırımların Belçika Kargo Potansiyeline Etkisi

İki ülkenin diğer ülkede gerçekleştirdiği doğrudan yatırımlar da yurtdışı gönderileri üzerinde etkilidir. Dışişleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2002-2016 yıllarını kapsayan 14 yıllık dönemde Belçika’dan Türkiye’ye 8 milyar 209 milyon dolar seviyesinde yatırım yapılmış. Aynı dönemde Türkiye’den Belçika’ya yapılan doğrudan yatırımların miktarı ise 312 milyon dolar seviyesinde. Öte yandan 2017 yılı sonu itibariyle ülkemizde 614 Belçika sermayeli şirket faaliyet gösterirken Merkez Bankası verilerine göre 2002-2017 döneminde Belçika sermayeli firmalar tarafından ülkemize gerçekleştirilen doğrudan yatırımların toplamı 8 milyar 424 milyon dolar tutarında. Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Belçika’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı ise 320 milyon dolar. Kendi ülkelerine olduğu kadar yatırım yaptıkları ülkenin ekonomisine de katkı sağlayan bu yatırımcılar Belçika’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de Belçika’ya yapılan kargo gönderimlerinin sayısını artırmaktadır.

Belçika Kargoyu Etkileyecek Diğer Faktörler

Belçika Türkiye arasında kargo potansiyelini yukarılara doğru çıkaracak başka etkenler de var.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Belçika’da yaklaşık 240 bin Türk vatandaşı yaşıyor. Bu ülkede işçi ve işveren olarak pek çok sektörde çalışan Türk vatandaşları içinde sayıları 5 bini bulan Türk işverenler, yaklaşık 14 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Öte yandan 2017 yılında Türkiye’yi ziyaret eden 420 bin Belçika vatandaşı da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artışına dolaylı katkı sağladılar. Belçikalı turistler belki de tatilleri sırasında ortaya çıkan gönderim ihtiyaçları için hızlı kargo hizmeti aldılar.

Belçika’ya “Havalı” Kargo

Belçika’ya nasıl kargo gönderilir sorusunun en hızlı yanıtı “Hava”dan olacaktır. Karayolunda hem sınır kapılarında yaşanan beklemeler hem de taşımacılık belgelerinin sayısının her geçen düşürülmesi, AB ülkelerine girişlerde yaşanan sorunlar gibi nedenlerle günümüzün hızlı yaşamında yavaş kalan karayolu taşımasının hızlı alternatifi olan uçak kargo Belçika gönderilerinin de en hızlı şekilde yerine ulaşmasını sağlıyor.

Belçika Kargo İle Gönderi Takibi

Belçika kargo şirketleri bu ülkeye yapılan gönderimlerde ortalama 1 iş gününde teslimat taahhüdü verirken takipli kargo hizmeti ile gönderiyi adım adım takip etmek mümkün. Paketiniz kargo şirketine teslim edilirken verilen barkod numarasını, gönderim yapılan firmanın sorgulama sayfasındaki kutucuğa yazıp “kargom nerede” butonuna bastığınızda Belçika kargo takip yapabilir, kolinizin o an için nerede olduğunu ve alıcısına ne zaman ulaşacağını anında öğrenebilirsiniz.

NumunemKolay İle Kolay Belçika Kargo

Yurtdışına en ucuz fiyatlarla, en hızlı ve en güvenli kargo gönderimlerinin adresi www.numunemkolay.com. Belçika ile birlikte +219 ülkeye yapacağınız gönderimler için yapmanız gereken sadece NumunemKolay’a ulaşmak. Global çözüm orakları UPS, TNT, DHL ve FEDEX servislerini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına gitmesini istediğiniz evrak ya da kolilerinizi 1-4 iş günü içinde varış adresine ulaştıran NumunemKolay sadece bir tık uzağınızda. Siz sadece nereye kargo göndermek istediğinizi söyleyin gerisin bize bırakın….

Belçika’ya Kargo Fiyatları

Belçika’ya kargo fiyatları, gönderinin ağırlığı ve hacmine göre azalır ya da artar. Ne kadar ağır bir paket gönderilecekse o denli yüksek bir gönderi ücreti ödeneceği gibi, gönderinin içinde konulduğu koli de ne kadar büyükse hacimsel ağırlığı o kadar fazla olacaktır. Bu da daha yüksek bir Belçika kargo ücreti ödemeyi beraberinde getirecektir.

Belçika Türkiye kargo fiyatlarını yurtdışına kargo göndermenin en ucuz yolu olan www.numunemkolay.com üzerinden hesaplayacağız. Bu hesaplamaya göre 1-10-20 kilogramlık gönderilerinin fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • 1 kg:34.10 Euro
  • 10 kg:122.10 Euro
  • 20 kg:178.20 Euro

Belçika kargo fiyatları ayrıca, bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sayısına bağlı olarak da azalıp yükselmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir