Brezilya Kargo Gönderimi | Brezilya Kargo | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Brezilya Kargo Gönderimi | Brezilya Kargo | NumunemKolay.com

Brezilya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

BREZİLYA KARGO İŞLEMLERİ DAHA DA ÖNEMLİ HALE GELDİ

Brezilya kargo gönderimleri, söz konusu ülkenin Latin Amerika’nın en büyük, dünyanın da 9. büyük olması nedeniyle önem kazanmıştır. Ülkenin Türkiye’den 10 bin kilometre uzaklıkta olması, bu uzaklık nedeniyle navlun  fiyatlarının yüksek olması,  Brezilya’ya kargo gönderimlerinin önünü açan gerekçeler olmuştur.

Bu yazımızda Brezilya kargo ile akıllara takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.

 • Brezilya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Brezilya kargo kaç günde teslim edilir?
 • Brezilya gönderi fiyatları en kolay nasıl hesaplanır?
 • Brezilya kargo takibi nasıl yapılır?

Bu soruların ayrıntılı yanıtlarından önce Türkiye Brezilya kargo trafiğini etkileyecek faktörlere göz atalım. Bu faktörlerin ilk ve en önemlisi iki ülke arasındaki ticari faaliyetler olarak kabul ediliyor.

BREZİLYA KARGO İTHALAT İLE ARTIŞ TRENDİNDE

2018 yılında Brezilya- Türkiye arasındaki ticaret hacmi 3 milyar 747 milyon 249 dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Ancak bu ilişkiler Brezilya lehinedir. Çünkü Türkiye bu ülkeye 490 milyon dolarlık ihracat yaparken, ithalat ihracatın 6 katı civarındadır. Türkiye bu ülkeden 2018 yılında 3.2 milyar dolarlık dış alım gerçekleştirmiştir. Bu rakamlar Brezilya kargo işlemlerinin ithalat işlemleri ile paralel olacağını göstermektedir.

Türkiye Brezilya’ya karbonatlar, otomotiv yedek parça, demir ve çelik ürünleri, fındık, iplik, kuru kayısı, çimento, tütün, sofra ve mutfak eşyaları ihraç ederken, bu ülkeden canlı hayvan, soya fasulyesi,  demir cevheri, demir-çelikten yarı mamuller, odun hamuru, pamuk, kahve, tütün, ilaç, araba aksam ve parçaları, ferro alyajlar, şeker ve greyderlerin alımını yapmaktadır.

BREZİLYA KARGOYU ARTIRACAK ETKENLER

Brezilya kargo rakamlarının artacağı iddiasını güçlendiren en önemli veri ise iki ülke arasındaki 10 bin kilometreyi aşan mesafedir. Brezilya’ya karayolu ile ürün göndermek hem sınır kapılarındaki beklemeler hem de bürokratik işlemler nedeniyle hayli uzun zaman alacaktır. Bu nedenle Brezilya hava kargo gönderimleri daha da artacak öngörüsü çok da yanlış olmaz.

Öte yandan Brezilya’ya gönderilecek malların teslim zamanında yaşanacak gecikmeler iş ilişkilerini zedeleyecek büyüklükte bir sorun olarak görülmektedir. Bu sorunun çözümünde de Brezilya uçak kargo oldukça etkili bir yol olarak kabul edilmektedir.

BREZİLYA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Brezilya kargo gönderme işlemi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla en hızlı ve güvenli şekilde yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Brezilya işlemlerini yapabilirsiniz.

Kargonun gideceği ülke olarak Brezilya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

BREZİLYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Brezilya kargo gönderi hesaplama yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Brezilya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

BREZİLYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Brezilya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Brezilya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Rio’ya  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Brezilya gönderim ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

BREZİLYA KARGO FİYATLARI

Brezilya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Brezilya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 128.70 Euro
 • 10 kg:223.30 Euro,
 • 20 kg: 323.40 Euro.

Brezilya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg: 370.70 Euro
 • 20 kg: 602.80 Euro

Brezilya Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN BREZİLYA’YA  KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Brezilya kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den yaklaşık 10 bin kilometre uzaktaki ülkeye ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Brezilya’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

BREZİLYA PTT KARGO

Brezilya PTT kargo ile gönderi yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Brezilya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Brezilya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Brezilya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 536 TL
 • 10 kg: 926 TL
 • 20 kg: 1706 TL

PTT kargo Brezilya için 10-13 gün teslim süresi vermektedir.

BREZİLYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Brezilya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Brezilya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

BREZİLYA’YA  NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ VE HIZLI KARGO

Brezilya   kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Brezilya’ya  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Brezilya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Brezilya için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmek için NumunemKolay’a ulaşmanız yeterli.

Brezilya’ya  en hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Ortalama 2 iş gününde teslimat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp