Bulgaristan Kargo | Bulgaristan’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Bulgaristan Kargo | Bulgaristan’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

Bulgaristan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

BULGARİSTAN’A  KARGO NASIL GÖNDERİLİR

Bulgaristan kargo işlemleri, Türkiye’ye en yakın ülkelerden biri olan bu ülke için günümüzde hayli kolay hale geldi. Türkiye ile ilişkileri hem sosyal hem de ekonomik olarak yüzyıllardır devam eden Bulgaristan’a gönderimler express hizmet sayesinde gerçekleşen hızlı teslimatlar sonucunda ciddi oranlarda artış gösterdi.

Bu yazımızda;

  • Bulgaristan kargoyu etkileyen unsurlar nelerdir?
  • Bulgaristan’a kargo ücretleri nasıl hesaplanır?
  • Bulgaristan gönderimleri kaç günde teslim edilir?
  • Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün/ürünler var mı?

gibi önemli konulara değineceğiz.

Buyurun hep birlikte okuyalım ve Bulgaristan kargo hakkında merak edilen konuları birlikte irdeleyelim.

Bulgaristan Kargo Potansiyelini Artıracak Etkenler

Bulgaristan kargo potansiyelini sadece ihracat ve ithalat artırmıyor. İki ülkede yatırım yapan firmaların da bu rakamların artışında katkıları olduğu inkar edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı verilerine göre komşu ülkedeki toplam Türk yatırımları 2 milyar dolar civarında seyretmektedir. İki Türk sermayeli bankanın yanı sıra Bulgaristan’da irili ufaklı yaklaşık bin 500 Türk şirketi faaliyet gösterirken, Türk müteahhitlik firmaları tarafından tamamlanan ve devam eden projelerin tutarı 1,2 milyar dolara ulaşmıştır.

Bu rakamlar Bulgaristan kargo trafiğinde yakın gelecekte daha da ciddi yükseliş yaşanacağının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bulgaristan’ın nüfusunun yüzde 8’inden fazlasının Türk olması da bu ülkeye gönderilerin artmasını sağlayacak etkenler arasında kabul ediliyor.

Son olarak ele alacağımız rakam ise Türkiye’ye gelen Bulgar turistler. Zira Bulgaristan Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında Rusya ve Almanya’nın ardından 3. sırada yer alıyor. 2018’de toplam 2.38 milyon Bulgar vatandaşı Türkiye’yi ziyaret etti. Bu grubun da kısa tatillerinde de olsa iş ya da özel sebeplerle yurtdışı kargo hizmeti alacağı öngörülebilir.

Çünkü artık dönem zamanı iyi kullanma ve en iyi hizmeti en kısa zamanda en kaliteli alma dönemi.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

Türkiye – Bulgaristan Ticari İlişkileri

Bulgaristan kargo rakamlarını öncelikle dış ticaret işlemleri hareketlendireceği için değineceğimiz ilk konu Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticari ilişkiler olacak.

İki ülke ekonomik olarak birbiri için vazgeçilmez konumdalar. Zira Bulgaristan Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı ihracatın karayolu ile taşınan kısmının ciddi bir bölümünün geçiş noktası. Ayrıca Bulgaristan, Edirne, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde de iyi bir ticaret partneri olarak kabul ediliyor. Ancak iki ülke arasında 1980’lerden beri devam eden siyasi krizler ekonomik ilişkileri de olumsuz etkilemektedir.

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye, Bulgaristan’ın ilk beş ticaret ortağı arasında yer alırken, Bulgaristan’ın dış ticaretinde Türkiye’nin ise payı yüzde 8 civarındadır.

2018 Türkiye’nin bu ülkeye yaptığı ihracat bir önceki yıla göre düşüş göstererek 2 milyar 670 milyon seviyesinde gerçekleşmiştir. Bu rakam 2017 yılında 2 milyar 804 milyon dolar civarındaydı. Türkiye’nin Bulgaristan’a ihraç ürünleri ise “Petrol yağları ve mineralli yağlar, bakır ve hurdalar, otomobiller ve diğer taşıtlar, tel ve kablolar, işlenmemiş alüminyum, otomotiv yedek parçaları, haddelenmiş demir-çelik mamulleri, monitörler ve projektörler, plastik ve plastikten eşyalar, örme mensucat” olarak sıralanıyor.

Bulgaristan’dan İthalat

Bulgaristan kargo rakamlarını olumlu etkileyen bir diğer unsur ise bu ülkeden yapılan ithalat olarak karşımıza çıkıyor. 2017’de 2 milyar 773 milyon dolarlık ithalatın yapıldığı Bulgaristan’dan 2018 yılında daha az dış alım gerçekleştirildi.

2018 yılında en yakın komşumuzdan 2.5 milyar dolarlık ürün alınırken, Bulgaristan’dan Türkiye’ye en çokPetrol yağları ve mineralli yağlar, bakır izole kablolar, elektrik enerjisi, ayçiçek tohumu, yolcu taşımacılığında kullanılan motorlu araçlar, kolza tohumları, kabinler ve diğer mesnetler, kauçuktan borular/hortumlar ve çinko” gönderildi.

Dış Ticaretin Bulgaristan Kargo Rakamlarına Etkisi

Hem ihracat hem de ithalat rakamlarında yaşanan değişiklikler Bulgaristan kargo rakamlarını öncelikle ve en çok etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. İhracat arttıkça Bulgaristan kargo potansiyeli yükselirken, yaşanan düşüşler de kendini azalan yurtdışı gönderi olarak göstermektedir.

Bu noktada Bulgaristan’a karayolu ile gönderim yapılamamasının nedeni ise Kapıkule Sınır Kapısı’nda dönem dönem yaşanan ve kilometrelerce uzayan tır kuyrukları gösterilebilir. Bu düzensizliklerin hem gerçek hem de potansiyel müşteriler üzerindeki olumsuz etkisini yaşamak istemeyenler karayolu yerine hava yolunun hızını ve kabul görmüş standartlarını tercih etmektedirler.

Bulgaristan’a Kargo İle Gönderilemeyecek Ürünler

Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürünler de var. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Bulgaristan’a kargo ile de gönderilemez. Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Numunemkolay İle Bulgaristan’a En Ucuz Kargo

Bulgaristan’a en ucuz kargo gönderimleri için başvuracağınız ilk adres www.numunemkolay.com. Bulgaristan ve + 219 dünya ülkesine gitmesi gereken paketlerinizi en hızlı, en güvenli ve en ucuz şekilde göndermek için bize ulaşmanız yeterli.

NumunemKolay global çözüm ortakları UPS, TNT, DHL ve FEDEX servislerini kullanarak paketlerini varış adreslerine ulaştırarak, hayatınızı kolaylaştırıyor.

Bulgaristan Kargo Ücreti

Bulgaristan kargo ücreti Türkiye’ye en yakın ülke olması bakımından diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşük seyrediyor. Bulgaristan Türkiye Kargo ücretinin göreceli olarak daha düşük olmasındaki en önemli etken ise Bulgaristan’ın ülkemize olan yakınlığı.

Bulgaristan kargo ücretini etkileyen en önemli faktör ise gönderinin ağırlığı veya kolinin büyüklüğüdür. Gönderi ne kadar ağırsa Bulgaristan Türkiye kargo ücreti o kadar fazla olacaktır. Tersi durumda ne kadar hafifse o kadar düşük Bulgaristan kargo ücreti söz konusu olur. Bu nedenle Bulgaristan’a en ucuz kargo için olabildiğince hafif gönderimler yapmak gerekir.

Öte yandan Bulgaristan kargonun paketi ne kadar büyük olursa ücreti o derece yüksek olacaktır. Bulgaristan’a en ucuz kargo gönderimi yapmak isteyen kişi ya da kurumlar koli büyüklüğünü mutlak surette göz önünde bulundurmalıdırlar.

NumunemKolay fiyat hesaplama aracını kullanarak, Bulgaristan Türkiye kargo ücretini hesaplayabilirsiniz. NumunemKolay kargo fiyat hesaplama aracını kullanarak hesapladığımız 1-10 ve 20 kilogramlık Bulgaristan kargo gönderim fiyatı şöyle:

  • 1 kg: 34.10 Euro
  • 10 kg: 122.10 Euro
  • 20 kg: 178.20 Euro

Bulgaristan Kargo ve Teslimat Süresi

Türkiye’nin yakın komşularından Bulgaristan’a gönderilecek kargoda ortalama 2 iş günü süre verilmektedir. Kimi zaman karayolu ile teslimatların daha hızlı olması söz konusu olsa bile sınır kapılarında yaşanan yoğunluklar ve bürokrasi nedeniyle teslimatların hayli geç kaldığı durumlar da sıkça yaşanıyor. Bu risk ile karşı karşıya gelmek istemeyenler de yurtdışı uçak kargoyu tercih ediyor. Bu nedenle yurtdışı uçak kargo Bulgaristan için de en hızlı gönderi şekli olarak kabul ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp