Çek Cumhuriyeti Kargo | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Çek Cumhuriyeti Kargo | NumunemKolay.com

Çek Cumhuriyeti Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO İŞLEMLERİ

Çek Cumhuriyeti kargo işlemleri, ülkenin kelimenin tam anlamıyla Avrupa’nın kalbi konumunda olması itibariyle önem kazanmıştır.

Türkiye’nin, Çek Cumhuriyeti’nin 2012-2020 İhracat Stratejisi Belgesi kapsamında belirlediği 12 öncelikli hedef pazar listesinde yer alması nedeniyle de önem kazanan Çek Cumhuriyeti’ne kargo işlemleri ile ilgili  merak edilenleri bu yazımızda mercek altına alıyoruz.

 • Çek Cumhuriyeti’ne kargo nasıl gönderilir?
 • Çekya kargo ücreti ne kadardır?
 • Çek Cumhuriyeti Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Çek Cumhuriyeti gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarından önce Türkiye ile Çek Cumhuriyeti asındaki ticari ilişkilere göz atmakta fayda var, çünkü bu ilişkiler Çek Cumhuriyeti kargo işlemlerini doğrudan doğruya etkileyen ilk ve en önekli faktördür.

ÇEK CUMHURİYETİ- TÜRKİYE EKONOMİK İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Çek Cumhuriyeti ile ülkemiz arasındaki ticari ilişkiler söz konusu ülke lehine gelişmektedir. Zira Türkiye’nin Çekya’dan ithalatı, ihracatının yaklaşık 2.5 katına yakındır.

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2018’de Çekya ile olan toplam ticaret hacmimiz 3.651 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Bu rakamın 1 milyar doları ihracat olarak kayıtlara geçerken, Çek Cumhuriyeti’nden 2 milyar 650 milyon dolarlık ithalat yapılmıştır.

İkil ülke arasındaki ticaret hacminin 5 milyar dolar seviyesine çıkarılması ise ortak hedef olarak belirlenmiştir.

Çek Cumhuriyeti’ne başlıca ihraç kalemleri otomobiller, karayolu taşıtları için aksam ve parçalar, mücevherci eşyası ve aksamı ve gıda müstahzarları oluşturmaktadır. Bu ülkeden başlıca ithal kalemleri ise otomobiller, karayolu taşıtları için aksam ve parçalar, santrifüjler, canlı büyükbaş hayvanlar, otomatik bilgi işlem makineleridir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR

2002-2018 arasında Çek yatırımcılar Türkiye’ye 623 milyon dolarlık yatırım yaparken, Türk ayırımcılar bu ülkeye 18 milyon dolar civarında yatırıma imza atmıştır.  Çek firmaları ağırlıklı olarak Türkiye’de enerji sektörüne ilgi göstermekte ve yatırımlarını bu alanda yoğunlaştırmaktadırlar. Ayrıca ilaç sektöründe faaliyet gösteren Çek firmaları da bulunmaktadır.

Hem ticari ilişkiler hem de iki ülkenin girişimcilerinin karşılıklı yatırımları Çek Cumhuriyeti kargo rakamları açısından umut vericidir.

ÇEK CUMHURİYETİ’NE  KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Çek Cumhuriyeti’ne  kargo gönderimi global kargo firmaları TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada ek Cumhuriyeti gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Çekya’yı  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO HESAPLAMA ARACI

Çek Cumhuriyeti kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Çekya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

ÇEKYA FİYAT HESAPLAMA

Çek Cumhriyeti kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Çek Cumhuriyeti’ni  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin müze kent Prag’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Çek Cumhuriyeti kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO FİYATLARI

Çek Cumhuriyeti kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Çek Cumhuriyeti gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Çek Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 151.80 Euro
 • 10 kg: 249.70 Euro
 • 20 kg: 423.50  Euro

Çek Cumhuriyeti Türkiye yönlü kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN ÇEK CUMHURİYETİ’NE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Çek Cumhuriyeti gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Çek Cumhuriyeti’ne ortalama 2 iş gününde, Express servis hizmeti alındığı takdirde teslimat yapılabiliyor.

ÇEK CUMHURİYETİ PTT KARGO

Çek Cumhuriyeti PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Çek Cumhuriyeti fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

çek Cumhuriyetine 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Çek Cumhuriyeti fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394.50 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo Çek Cumhuriyeti için 10-15 gün teslimat süresi vermektedir.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer ÇEK Cumhuriyeti PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Çek Cumhuriyeti için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

Yapacağınız kargo takibi, herhangi bir gerekçeyle teslimatın gecikmesinin önünde geçmenizi sağlayabilir.

ÇEK CUMHURİYETİ’NE NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

ÇEK Cumhuriyeti’ne en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Çek Cumhuriyeti’ne  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Çek Cumhuriyeti kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Çek Cumhuriyeti için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Çek Cumhuriyeti’ne hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Çek Cumhuriyeti uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp