Cezayir Kargo | Cezayir’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Cezayir Kargo | Cezayir’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Cezayir Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

CEZAYİR KARGO İŞLEMLERİ DAHA YAKIN

Cezayir kargo işlemleri, Afrika kıtasının en büyük 4. ekonomisi olması bakımından oldukça önemi hale geldi. Türkiye’nin 4. büyük doğalgaz tedarikçisi konumundaki Cezayir, aynı zamanda ülkemizin Afrika’daki en önemli ticari partnerleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’den 4 bin 5709 kilometre uzaklıkta olan Cezayir’e kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda irdeleyeceğiz.

 • Cezayir’e kargo nasıl gönderilir?
 • Cezayir kargo ücreti ne kadardır?
 • Cezayir Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Cezayir gönderi takibi nasıl yapılır?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Cezayir-Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

KITANIN EN BÜYÜK 4. EKONOMİSİ

Afrika’nın en geniş topraklarına ve önemli doğalgaz ve petrol rezervlerine sahip olan Cezayir, Afrika kıtasının 4. büyük ekonomisi olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin enerji ithalatında önemli bir yere sahip olan Cezayir gıda sektöründe faaliyet gösteren Türk firmaları için de cazip iş olanakları ile öne çıkmaktadır.

TÜRKİYE- CEZAYİR EKONOMİK VERİLERİ

Cezayir kargo rakamlarını belirleyen ihracat ve ithalat işlemlerinin detaylarına baktığımızda aradaki tarihsel bağlara rağmen istenen seviyenin bir türlü yakalanamadığını söyleyebiliriz.

Türkiye’nin 2014 yılında 2 milyar 83 milyon dolar olan Cezayir’e ihracatı, 2018 yılında 2 milyar 31 milyon dolara ancak ulaşmış ve yine de 2014 rakamlarını gerisinde kalmıştır.

Türkiye’nin Cezayir’den ithalatı da 2018’de 2 milyar 31 milyar dolara yükselmiştir.

Türkiye Cezayir’e kara ulaşım araçları ve parçaları, demir-çelik ürünleri, makine aksam ve parçaları, tekstil ve hazır giyim ürünleri satışı yaparken, bu ülkeden mineral yakıtlar-yağlar, şeker ve mamulleri, anorganik kimyasallar satın alıyor.

TÜRK İŞ ADAMLARININ CEZAYİR KARGO POTANSİYELİNE KATKISI

Cezayir Büyükelçiliği verilerine göre Türk firmalarının Cezayir’e doğrudan yatırımları 2 milyar doları aşmış durumda. Türk girişimcileri tarafından Cezayir’de yürütülmekte olan projelerin toplam değeri ise 16 milyar doları aştı.

Bu rakamlar ve iki ülke arasındaki uzaklık Cezayir kargo rakamlarının yakın gelecekte daha da artabileceğinin ortaya koyan rakamlar olması açısından önem kazanıyor.

CEZAYİR’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Cezayir’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Cezayir gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Cezayir’i  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

CEZAYİR KARGO HESAPLAMA ARACI

Cezayir kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Cezayir’e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

CEZAYİR KARGO FİYAT HESAPLAMA

Cezayir kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Cezayir’i  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Cezayir’e ay da en büyük Türk yatırımlarından birinin bulunduğu Vahran’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Cezayir kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

CEZAYİR KARGO FİYATLARI

Cezayir kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Cezayir gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Cezayir’den Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Cezayir Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN CEZAYİR  KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Cezayir’e gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Cezayir’e düzenlenen uçak seferleri yakın bölgelerdeki gibi sık olmadığı için ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Cezayir’den Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

CEZAYİR PTT KARGO

Cezayir PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Cezayir fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Cezayir’e  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Cezayir fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo Cezayir için 10-14 gün teslimat süresi vermektedir.

CEZAYİR KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Cezayir PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Cezayir için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

CEZAYİR’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Cezayir’e en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Cezayir’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Cezayir kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Cezayir için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Cezayir’e hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Cezayir uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp