Danimarka Kargo | Danimarka Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Danimarka Kargo | Danimarka Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Danimarka Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

DANİMARKA KARGO İŞLEMLERİ

Danimarka kargo işlemleri, en küçük İskandinav ülkesi olmasına rağmen Türkiye ile ticari ilişkileri ülkemizin Gümrük Birliği’ne girdiği tarihten bu yana istikrarlı bir şekilde artması nedeniyle önem kazanmıştır. Baltık, Orta ve Doğu Avrupa pazarları ile ticari ilişkileri ve işbirliği potansiyel bulunan Danimarka’nın cazip bir pazar konumunda olması önemini daha da artırmaktadır.

Türkiye’den yaklaşık 3 bin 500 kilometre uzakta olan ülkeye ulaşmanın en hızlı ve güvenli yolunun Danimarka uçak kargo ile olması nedeniyle bu konuda merak edilenleri bu yazımızda mercek altına alacağız.

 • Danimarka’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Danimarka kargo ücreti ne kadardır?
 • Danimarka Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Danimarka gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarına geçmeden önce ise, Danimarka kargo rakamlarını doğrudan ilgilendiren ilk unsur olan Türkiye ile olan ticari ilişkilerine kısaca göz atalım.

TÜRKİYE DANİMARKA TİCARİ İLİŞKİLERİ İSTİKRARINI KORUYOR

Türkiye ve Danimarka arasında 2018 yılında ikili ticari hacmi 1,883 milyar Dolar olmuştur. Bu rakam içinde ihracat 1.070 milyon dolar, ithalat ise 813 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamlar 2017 yılına kıyasla ihracatımızda yüzde 5,7 artış, ithalatımızda yüzde 0,6 artış ve ikili ticaretimizde de yüzde 3,4 oranında artışa işaret etmektedir.

Danimarka’ya yönelik ihracatımızda hazır giyim ürünleri büyük yer tutmaktadır. Öyle ki Türkiye Çin’den sonra Danimarka pazarında en önemli tedarikçi konumundadır.

Ayrıca makine ve teçhizat, et ve et ürünleri, süt ürünleri, balık ve ilaç da başlıca ihraç ürünleri olarak yer almaktadır. Buna karşın Danimarka’dan makine ve yedek parça, ham maddeler, sanayi için yarı mamuller, kimyasallar ve tarım ürünleri ithalatı yapılmaktadır.

İhracat ve ithalattaki bu küçük ama istikrarlı artışlar Danimarka kargo işlemlerine daha fazla ihtiyaç duyulacağının bir işareti olarak kabul edilebilir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR VE DANİMARKA’YA KARGO POTANSİYELİ

Danimarka kargo potansiyeli olan bir başka grup da iki ülkenin yatırımcıları. 2018 yılı Haziran ayı sonu itibarıyla ülkemizde 669 adet Danimarka sermayeli şirket ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketler rüzgâr enerjisi, inşaat, imalât, sağlık, ticaret, turizm ve gıda gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

T.C. Merkez Bankasının verilerine göre, 2002-2018 arasında Danimarka’dan ülkemize yapılan doğrudan yatırımların toplam miktarı 631 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

T.C. Merkez Bankası verilerine göre, 2002-2018 arasında Türkiye’de yerleşik kişilerce Danimarka’ya yapılan doğrudan yatırımların toplam miktarı 24 milyon dolardır.

6 bin Danimarkalı Türkiye’nin güney sahillerinde emlâk edinmesi de ilginç bir bilgi olarak karşımıza çıkarken, Danimarka’da yaşayan yaklaşık 70 bin kişilik Türk de ülkedeki en büyük göçmen grup olarak ön plana çıkmaktadır.

Tüm bu veriler Danimarka hava kargo rakamlarının artış potansiyeli taşıdığını göstermesi açısından önemlidir.

DANİMARKA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Danimarka kargo gönderimi özel uzmanlık isteyen bir iş olarak karşımıza çıkıyor. 443 adaya sahip olan ülkeye kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisini en uygun fiyatlarla sunan NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Danimarka gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Danimarka’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

DANİMARKA KARGO HESAPLAMA ARACI

Danimarka kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Danimarka’ya  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

DANİMARKA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Danimarka kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Danimarka’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Kopenhag’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Danimarka kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

DANİMARKA KARGO FİYATLARI

Danimarka kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Danimarka gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 50 Euro.
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg:20 Euro.

Danimarka’dan  Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50 Euro

Danimarka Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN DANİMARKA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Danimarka’ya gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Danimarka’ya Express servisle ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

DANİMARKA PTT KARGO

Danimarka PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Danimarka fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Danimarka’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Danimarka fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 260 TL
 • 10 kg: 485 TL
 • 20 kg: 935 TL

PTT kargo Danimarka için 7-10gün teslimat süresi vermektedir.

DANİMARKA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Danimarka PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Danimarka için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

DANİMARKA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Danimarka’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Danimarka’ya gönderim yapın, , isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Danimarka kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Danimarka için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Danimarka’ya hızlı ve güvenli gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Danimarka uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp