E-TİCARET YURTDIŞI KARGO REHBERİ

En Ucuz Yurtdışı Kargo

E-TİCARET YURTDIŞI KARGO REHBERİ

yurtdışına kargo göndermek

E- Ticaret Yurtdışı Kargo İşlemleri

E- ticaret yurtdışı kargo işlemlerinde en uygun fiyatı, dünya ile entegre olmak isteyen her kişi ve kuruluş doğal olarak ister. Gönderi maliyetleri düşük, buna karşın kar marjları yüksek olsun isteyen e- ticaretçiler, internet kanalıyla bağlandıkları bu dünyada başarılı olmak da isterler. Başarı ölçütü çok satış yapmak olunca ve bu başarı yakalanınca gönderi maliyetleri en önemli gider kalemi haline gelir.

E- ticaret yurtdışı kargo gönderimi yapanlar için bu maliyetleri en aza indirmenin ve e-ticaret gönderi için en uygun fiyat almanın yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

E-Ticaret Yurtdışı Satış

E-ticaret yurtdışı satış rakamları internet teknolojisinde yaşanan gelişmeye paralel, gönderi çeşitliliğinin artması, ülkelerarası sınırların da internet sayesinde ortadan kalkması ile birlikte iyiden iyiye yükseldi. Artık Çin’de üretilen herhangi bir ürün e-ticaret yurtdışı kargo ile birkaç gün içinde Türkiye’de olabildiği gibi, Türkiye’de üretilen herhangi bir ürün de çok çaba ve zaman harcamadan dünyanın bir ucuna gönderilebiliyor.

E- ticaret yurtdışı satış oranları yurt içinde yapılan satışlara göre bir parça geriden gelse de bu alanda çok yüksek bir potansiyel olduğu su götürmez bir gerçek. Öyle ki Mersin’in cezeryesinden tutun da Antep’in baklavasına, Bursa’nın tekstil ürünlerinden, Isparta’nın halıları ya da gülsuyuna, İzmir’in yaş ve kuru üzümüne kadar aklınıza gelebilecek her ürün yurtdışı e- ticaret ile yurtdışına satılabiliyor. Bu sayede ihracatçılar da yavaş yavaş e- ihracatçı unvanını almaya başladı.

Yurtdışına E- Ticaret Satışları

Yurtdışına e- ticaret yapmak için internet sitesi açan ya da var olan site üzerinden hareket eden kişi ya da kurumlar, online satışını gerçekleştirecekleri ürün ya da ürünleri tespit edip, pazarı da bulduklarında son aşama olarak ürünün gönderilmesine sıra gelir.

E-ticaret yurtdışı satış yapmak için en hızlı ve güvenli yolu arayanlar yurtdışı e-ticaret kargo yapmak isterler, bunu da en uygun fiyatlarla gerçekleştirmek isterler. En hızlı ve güvenli yurtdışı gönderimin yolu ise e-ticaret yurtdışı kargo yapmaktan, ama asıl olarak gönderimi doğru bir şekilde yapmaktan geçiyor

Peki bu doğru yol nedir? sorusunun yanıtını bulmak için öncelikle gönderim yapılacak ülkeye tek tek kargo göndermenin maliyeti nedir, e-ticaret yurtdışı kargo toplu şekilde gönderilebiliyor mu ve ücretsiz kargo var mı gibi soruların cevaplarını bulmak gerekiyor. Öte yandan gönderim yapılacak ülkenin kargo sistemini de bilmek gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız, zira Endonezya gibi adalardan oluşmuş bir ülkeye kargo göndermeniz gerekirse 120 farklı kargo şirketi ile çalışmaya hazırlıklı olmanız gerekebilir.

Türkiye’den Yurtdışına E-Ticaret

Türkiye’den yurtdışına e- ticaret de özellikle son yıllarda ivme kazanan bir ticaret şekli. Türkiye Sanayici Ve İşadamları Derneği’nin(TÜSİAD) hazırladığı rapora göre 2016 yılı itibariyle Türkiye e- ticaret pazarı hacmi 30.8 milyar TL’ye ulaştı. Bu rakam tabii ki sadece iç pazar satışlarını kapsamıyor. Türkiye’den yurtdışına e- ticaret rakamlarını da içeren bu rakamların yakın bir zamanda daha da yükselmesi bekleniyor.

Özellikle global pazaryerlerine giren Türk girişimciler Türkiye’den yurtdışına e- ticaret rakamlarının yükselmesinde önemli bir paya sahip. Amazon, e-bay Ali Express gibi uluslararası pazar yerlerinde ürünlerini satışa sunan ve başarılı olan Türk yatırımcılar ürünlerinin alıcılarına ulaşması noktasında da e-ticaret yurtdışı kargo işlemleri ile teslimat  yapıyor.

E-Ticaret Yurtdışı Kargo

E-ticaret yurtdışı satış yapan bir kişi ya da kurum, satışını gerçekleştirdiği ürünleri dünyanın herhangi bir noktasına gönderirken özellikle hız ve güvenlik istediğinde e-ticaret yurtdışı kargo yapıyor dedik.

E-ticaret yurtdışı gönderi işlemlerinde en uygun fiyatı yakalamak isteyen göndericilerin bu noktada dikkat etmeleri gereken etkenler var. Bu etkenlerin ilki ve en önemlisi doğru paketleme yapmak.

Doğru paketlenen bir e-ticaret yurtdışı satış ürünü en ucuz maliyetlerle varış adresine ulaştırılır. Bunun için gönderilen ürüne uygun koli kullanmak, kolinin çok ağır olmamasına dikkat etmek, ürünün hasar görmesini engellemek ve daha ileri aşamada ürün kayıplarının önüne geçmek için kolinin içini doğru kullanmak gibi noktalara dikkat etmek gerekiyor. Böylece e-ticaret yurtdışı kargo hem en uygun fiyata yola çıkar hem de hasar görmeden sağlam bir şekilde varış adresinde olur.

Yurtdışına E-Ticaret Satışlarında Çözüm Ortağınız NumunemKolay

Yurtdışına e-ticaret yaparken en önemli konu ürünlerin varış adresine zamanında ve güvenli bir şekilde ulaşması olacağından gönderim yapacağınız firmayı ince eleyip sık dokuyarak belirlemelisiniz. Global kargo devleri UPS, DHL, FEDEX ve TNT ile çözüm ortaklığı yaparak +219 ülkeye gönderilerinizi tam zamanında ve en ucuz fiyatlarla gönderen NumunemKolay tüm yurtdışı e-ihracat operasyonlarınızda lojistik ortağınız olarak yanı başınızda. Siz sadece e-ihracat yapacağınız ülkeleri seçin gerisini bize bırakın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp