En Ucuz Yurtdışı Kargo Hizmeti | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

En Ucuz Yurtdışı Kargo Hizmeti | NumunemKolay

EN UCUZ YURTDIŞI KARGO HİZMETİ

En ucuz yurtdışı kargo hizmeti almak için neler yapılmalıdır? Dünyanın herhangi bir ülkesine Türkiye’den gönderim yaparken, bunu ne ucuz kargo fiyatı ile gerçekleştirmek elinizde. Sadece bir kaç önemli detaya dikkat ederek, daha makul fiyatlarla gönderi hizmeti alabilirsiniz.

Peki nedir bu detaylar? En ucuz yurtdışı kargo fiyatını nasıl elde ederim, PTT, DHL, UPS ve FEDEX ile en ucuza gönderim nasıl olmaktadır? Hepsi NumunemKolay’da…

YURTDIŞINA EN UCUZ KARGO GÖNDERMEK İÇİN…

Türkiye’den herhangi bir ülkeye, numune, ihracat malı ya da evrak gönderecekseniz bunu en ucuz gönderi fiyatı ile yapmak en doğal hakkınız. Peki bunun yolu nedir? Hangi adımlar izlenirse daha az kargo ücreti ödenir?

Bu sorunun yanıtını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Gelin Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 5. sırada yer alan ve ülkemizden 10 bin kilometreden daha uzak olan Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderi yaparken hangi faktörler göz önüne alınırsa daha az ücret ödenir, birlikte inceleyelim…

EN UCUZ KARGO YURTDIŞI KARGO FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

En ucuz yurtdışı kargo fiyatını elde etmek için göz önüne alınması gereken faktörler var dedik. Bunu Amerika’ya gönderi yapacağız varsayımından hareket ederek detaylandıracağız.

Türkiye’nin en önemli ihracat partnerleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’ne ihracat yapma imkanı doğunca yurtdışı kargo ihtiyacınız da oluştu. Bunu da doğal olarak en uygun fiyatlarla yapmak istiyorsunuz.

Bunun için göz önünde bulundurmanız gereken ilk etken: Ağırlık…

Yurtdışı paketiniz ne kadar hafifse o kadar ucuza gönderebilirsiniz. Paket ne kadar ağır olursa cebinizden çıkacak olan kargo ücreti de o kadar fazla olur.

Bu nedenle en ucuz yurtdışı kargo göndermek istiyorsanız olabildiğince hafif gönderiler yapmalısınız. Bunun için de yük doğru tartılmalıdır.

Amerika’ya en ucuz kargo fiyatlarına kilogram bazında bakarsak;

 • 1 kg: 39.60 Euro
 • 5 kg: 92.40
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro kargo fiyatı ile karşılaşırsınız.

Görüleceği gibi ağırlık arttıkça fiyat da ciddi oranda artmıştır.

EN UCUZ KARGO FİYATLARINA HACİMSEL AĞIRLIK ETKİSİ

Yurtdışına kargo gönderirken fiyatı etkileyen tek unsur elbette ağırlık değil. Burada gönderinin hacmini de göz önüne almak gerekebilir. Eğer yurtdışı kargo, bir paket/koli içinde gönderilecekse bu paketin kapladığı alan, yani desi de hesaplanmalıdır.

Bu hesaplamanın formülü;

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)

60x40x40 ebadında bir koli için formüle göre işlemi yapıyoruz. 60X40X40/5000 = 19,2 sonucuna ulaşıyoruz.

Ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.

Gönderinizin 5 kilo olduğunu varsayarsak,

5 kg (ağırlık),19,2 (hacimsel ağırlık) ile karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda yurtdışı kargonuz yüksek olan 19. 2 rakamına göre fiyatlandırılacak. Bu da yukarıdaki fiyatları göz önüne alırsak 92.40 Euro ödemek yerine 226. 30 Euro ödemek anlamına gelecektir. Bu rakam da yurtdışına en ucuz kargo olarak kabul edilebilecek bir rakam değildir.

Bu durum yurtdışına en ucuz kargo gönderme işlemi sırasında kargonun gönderileceği paketin büyük önemi olduğu gerçeğini de ortaya çıkarır.  Daha yüksek kargo ücreti ödememek için kolinin mümkün olduğunca küçük ebatta olmasına dikkat edilmelidir. Böylece hacimsel ağırlık yüksek çıkmaz ve gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık arasında çok büyük farklar oluşmaz ki, bu durumda en ucuz yurtdışı kargo hizmeti almaya bir adım daha yaklaşırsınız.

EXPRESS HIZINDA HİZMETİN EN UCUZ YURTDIŞI KARGO FİYATLARINA ETKİSİ

Yurtdışına kargoyu en düşük gönderi ücreti ile göndermek isteyenlerin dikkat edeceği bir diğer nokta da kargonun gönderim süresidir. Hızlı hizmet almak isteyenler yurtdışı kargo fiyatlarının artışını kabul edeceklerdir. Zira yurtdışı gönderinin en acil şekilde alıcısına ulaşmasını isteyen bir kişi ya da kurum bunun ücretini ödemeyi de kabul edecektir.

EN UCUZ YURTDIŞI KARGO FİYATLARINI HESAPLAMA

Yurtdışı kargo fiyatlarını hesaplamak için, gönderimi yapacağınız şirketin internet sitesinde yer alan hesaplama araçlarını kullanmak kargo ücreti ile ilgili en yakın sonuçları öğrenmenizi sağlar. 

PTT EN UCUZ YURTDIŞI KARGO FİYATLARI

PTT’nin yurtdışı kargo fiyatlarını hesaplamak için Turpex ana sayfasında yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Örneğin PTT yurtdışı kargo hizmeti ile Amerika’ya yapılacak bir gönderide;

 • 0.5 kg: 142 TL
 • 5 kg: 304.50
 • 10 kg: 609 TL
 • 20 kg: 1219. 50 TL kargo fiyatı ortaya çıkar.

DHL FİYATLARI

Yurtdışı gönderiyi DHL servisi ile göndermeyi düşünüyorsanız, dünyanın en büyük kargo firmalarından biri olan DHL’in gönderi fiyatlarını öğrenmeniz gerekir. Bunun için ya şirketin internet sitesinden “fiyat  sorgulama” yapabileceğiniz gibi firmanın NumunemKolay’ın hesaplama aracını da kullanabilirsiniz.

UPS

Yurtdışı gönderim yaparken şirket tercihiniz UPS olacaksa bu kez, UPS fiyatları ile ilgili bilgi almalısınız. Bu bilgiyi almak için şirketin internet sitesinde yer alan gönderi hesaplama aracını kullanabileceğiniz gibi NumunemKolay’ın hesaplama aracından da faydalanabilirsiniz.

TNT

TNT ile gönderi yapacaksanız şirketin internet sitesinde yer alan “Teklif al” sekmesine girip gerekli bilgileri vermelisiniz. Ya da TNT’nin Türkiye partneri NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanarak TNT gönderi ücretini öğrenebilirsiniz.

FEDEX

Fedex ile yurtdışı kargo gönderecekseniz ve gönderi ücreti ile ilgili önceden bilgi sahibi olmak istiyorsanız şirketin internet sitesinde kayıtlı bir hesabınızın olması gerekiyor.

Kayıtlı kullanıcı olarak bu işlemi yapabileceğiniz gibi NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanarak da FEDEX fiyatı öğrenebilirsiniz.

NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ YURTDIŞI KARGO

En ucuz yurtdışı kargo gönderimleri için global kargo firmaları TNT, FEDEX, UPS ve DHL’in partneri NumunemKolay’a başvurabilirsiniz. Bu noktada yurtdışı kargo paketlerini 219+ ülkeye güvenle gönderen  NumunemKolay’ın gönderi fiyatlarından da söz edelim ve  Türkiye’den 10 bin km uzaktaki Brezilya’ya gönderilecek bir kargonun fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg: 51.70 Euro
 • 5 kg:128.70 Euro
 • 10 kg: 223.30  Euro
 • 20 kg:323.40 Euro.

Türkiye’nin uzun yıllardır en önemli ihracat pazarı olan Almanya’ya en ucuz yurtdışı kargo fiyatlarıise;

 • kg: 40.39 Euro
 • 5 kg: 104.42 Euro
 • 10 kg: 122,10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro olarak karşınıza çıkacaktır.

Öte yandan eğer bir şirket adına yurtdışı gönderim yapılıyorsa uzun vadeli anlaşmalar yapmak en ucuz yurtdışı kargo göndermeniz açısından lehinize olabilir. Yapılacak bir sözleşme ile baştan belirlenmiş fiyat üzerinden yurtdışı kargo gönderimlerinize devam edebilirsiniz. Böylece en makul  kargo fiyatları uzun süreli olarak sizin için geçerli hale gelmiş olur.Detaylara NumunemKolay’dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp