Endonezya Kargo Gönderimi | Endonezya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Endonezya Kargo Gönderimi | Endonezya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Endonezya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ENDONEZYA KARGO İLE KOLAY GÖNDERİM

Endonezya kargo işlemleri Türkiye’den 16 bin kilometre uzakta olan ülke için daha da önemli hale gelen ve zamanın verimli kullanılmasını sağlayan işlemler olarak karşımıza çıkıyor.   Karayoluyla yaklaşık 2 haftada kat edilebilecek büyük mesafe, havayoluyla daha kısa sürelerde aşılabildiği için dünyanın uzak ucu olarak kabul edilebilecek Endonezya’ya kargo trafiği sadece bu nedenle bile büyük bir potansiyel içermektedir.

Bu yazımızda Endonezya yönlü kargo trafiği ile ilgili sorulara detaylı yanıtlar vermeye çalışacağız.

 • Endonezya’ya yurtdışı gönderim nasıl yapılır?
 • Endonezya kargo ücreti ne kadardır?
 • Endonezya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Endonezya gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların detaylı cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz ama öncelikle Endonezya ile Türkiye arasındaki hava trafiğinin seyrini etkileyen faktörlere göz atalım bu faktörlerin ilk’i ve en önemlisi ticari ilişkiler.

ENDONEZYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Endonezya’ya gönderi işlemlerini etkileyen ilk ve en önemli etken iki ülke arasındaki ticari ilişkilerdir dedik. Güneydoğu Asya’nın en büyük, dünyanın ise 16. büyük ekonomisi olan Endonezya, Türkiye’nin önemli ithalat pazarları arasında yer almaktadır. Türkiye 2018’de 270 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiği bu büyük pazardan, 1.3 3 milyar dolarlık ithalat yapmıştır. Yani aslında bu ülkeden kargo rakamları, Türkiye’den bu ülkeye gönderimden ziyade,  Endonezya’dan Türkiye’ye kargo gönderimi şeklindedir.

Türkiye dünyanın önde gelen palm yağı üreticisi olan Endonezya’dan en çok bu ürünü alırken, en büyük ihraç kalemini de ayçiçeği oluşturmaktadır.

TÜRK YATIRIMLARININ KARGO RAKAMLARINA ETKİSİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)  verilerine göre Endonezya’da 14 Türk yatırımcı faaliyet göstermektedir. Yatırımların toplam tutarı 70 milyon dolara ulaşırken ülkedeki Türk yatırımları tekstil ve madencilik alanlarında yoğunlaşıyor. Bu ülkedeki en büyük Türk yatırımcı Kordsa A.Ş’ dir. Ayrıca Çilek Mobilya’nın da ülkede 2 adet mağazası bulunmaktadır. Bir diğer önemli yatırım alanı madenciliktir. Beş Türk firması kömür çıkarılması konusunda yatırımları bulunmaktadır.

Öte yandan Endonezya’da yaklaşık 400 Türk vatandaşı, Türkiye’de isi ise 2 bin 400 civarında Endonezya vatandaşı yaşamaktadır.

Tüm bu veriler Endonezya yönlü kargo trafiğinin daha da artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

ENDONEZYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Endonezya’ya kargo gönderimi 700’den fazla adası bulunan bu ülke için uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Bu işlem TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Endonezya işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Endonezya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ENDONEZYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Endonezya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Endonezya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

ENDONEZYA FİYAT HESAPLAMA

Endonezya’ya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Endonezya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Cakarta’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Endonezya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

ENDONEZYA KARGO FİYATLARI

Endonezya’ya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Endonezya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Endonezya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Endonezya Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN ENDONEZYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Endonezya paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Endonezya’ya düzenlenen uçak seferleri yakın bölgelerdeki gibi sık olmadığı ve “adacıklar ülkesi” Türkiye’den 16 bin kilometre uzakta olduğu için ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Endonezya’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

ENDONEZYA PTT KARGO

Endonezya PTT kargo ile gönderi yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Endonezya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Endonezya’ya  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Endonezya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Endonezya için 10-14 gün teslim süresi vermektedir.

ENDONEZYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Endonezya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Endonezya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

ENDONEZYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Endonezya’ya  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Endonezya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Endonezya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Endonezya için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Endonezya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Endonezya uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp