Express Kargo Hizmetleri | Yurtdışına Kapıdan Kapıya Teslimat

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Express kargo İşlemleri Zamanı Yönetin 

Express kargo zamanını verimli kullanmak, kısa sürede çok iş yapmak isteyen herkesin tercihi haline gelen bir hizmet çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazımızda özellikle yurtdışı gönderimleri için her geçen gün daha çok tercih edilmeye başlayan hızlı kargo ile ilgili aklınızdaki sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Hızlı Kargo İle İlgili Cevap Bulunması Gereken Sorular

Biliyoruz ki bu sorular arasında; yurtdışı gönderi yapma düşüncesi oluştuğu andan, hızlı posta teslim edilene kadar sürede yapılan tüm işlemlerle ilgili cevapları son derece önemli sorular var.

Bu soruları aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

 • Express kargo ne demek?
 • Hızlı gönderi yapmak için hangi firmalara başvurmak gerekir?
 • Yurtdışına express gönderim ile yola çıkan bir gönderi kaç günde varış adresinde olur?
 • Hızlı kargo fiyatları nasıl hesaplanır?
 • Hızlı posta gönderisinin takibi nasıl yapılır?

Buyurun bu soruların yanıtlarını ayrıntıları ile bulabileceğiniz yazımızı birlikte okuyalım…

Express Kargo Nedir, Ne Değildir?

Express kargo yurtdışına gönderim yapmak isteyecek kişi ve kurumların en hızlı seçeneğidir. Hızlı kargo, hızlı posta gibi isimleri de olan express kargo ile dünyanın herhangi bir ülkesine ortalama 1-4 gün içinde gönderim yapılabiliyor. Yurtdışına hızlı posta gönderimlerinde ne sınır kapılarında kilometrelerce uzayan kuyruklarda beklemek var, ne de paketim ne zaman adresine ulaşacak tedirginliği…

En hızlı yurtdışı gönderim seçeneği olan express servis ile yasalar çerçevesinde olmak kaydıyla aklınıza gelebilecek her şey gönderilebilir.  İster içinde sadece bir evrak bulunan zarf, ister mikro ihracat gönderilerinin olduğu paket, isterseniz bir hediyelik eşya ya da ihracat numunesi hızlı gönderim ile hızlı ve güvenli bir şekilde Türkiye’den Almanya’ya, İtalya’ya, Japonya ya da Çin’e hatta Avustralya ya da Afrika’da herhangi bir ülkeye gönderilebilir.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

Express Kargo Fiyatları

Express kargo fiyatları farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Öncelikle yurtdışı gönderinin ağırlığına göre değişen hızlı kargo fiyatları, gönderinin içine konulduğu kolinin boyutlarına göre de değişir. Eğer koli büyükse kargonun hacimsel ağırlığı artacak bu da fiyatın yükselmesine neden olacaktır. Zira yurtdışı kargo fiyat hesaplama yapılırken gerçek ağırlık ve hacimsel ağırlık karşılaştırılması yapılır, hangi değer yüksekse o baz alınır. Eğer koliniz 3 kilogram ağırlığındayken hacimsel ağırlık daha yüksekse o değer göz önüne alınarak hesaplama yapılır.

Öte yandan yurtdışına hızlı posta gönderilerinde genel olarak 30 kilo altı ve 30 kilo üstü olarak değerlendirme yapılıyor ve fiyat ona göre belirleniyor. 30 kilograma kadar her yarım kilogramda bir değişen fiyatlar 30 kilogramda bazı durumlarda sabit hale gelebiliyor. Ayrıca yapılacak uzun vadeli anlaşmalarda hızlı kargo fiyatları kişi ya da firmaya özel hale de gelebiliyor.

Yurtdışı gönderimin yapılacağı ülkenin uzaklığı ve bu ülkeye düzenlenen uçak sefer sayıları da express kargo fiyatları üzerinde etkilidir. Türkiye’nin en yakın komşuları Bulgaristan, Yunanistan ya da Almanya’ya gönderilecek bir paket ile Japonya ya da Avustralya’ya gönderilecek bir yurtdışına hızlı posta için aynı fiyatların söz konusu olmasını doğaldır ki kimse bekleyemez. Express kargo fiyatları belirleme aşamasında tüm bu etkenleri göz önüne almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Hızlı kargo fiyatları için Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke olan Almanya ve en çok ithalat yapılan ülke olan Rusya ve Çin ile en uzak nokta kabul edebileceğimiz Avustralya’ya yapılacak 1-10- 20 kilogramlık gönderimleri baz alacağız.

Almanya

 • 1 kg:34.10 Euro
 • 10 kg:122.10 Euro
 • 20 kg:178.20 Euro

Rusya

 • 1 kg: 44 Euro
 • 10 kg:183.70 Euro
 • 20 kg:267.30 Euro

Çin:

 • 1 kg: 44 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

Avustralya:

 • 1 kg: 48.40 Euro
 • 10 kg: 200.20 Euro
 • 20 kg: 290.40. Euro

Express Kargo Teslimat Süreleri

Express kargo, hızlı teslimatı ile öne çıkan bir yurtdışı gönderi servisidir. Gönderimi yapan kişi ya da kurum, işlemi çabuk olsun, kargosu en kısa zamanda alıcısının elinde olsun istediği için bu yolu tercih etmiştir. Yukarıda fiyatını verdiğimiz ülkelere kaç günde teslimat yapılabiliyor bakalım:

 • Almanya: Ortalama 1 iş günü
 • Rusya: Ortalama 3 iş günü 
 • Çin: Ortalama 2 iş günü
 • Avustralya: Ortalama 3 iş günü

Teslimat sürelerindeki bu farklılık gönderim yapılan ülkenin uzaklığı ve o ülkeye yapılan uçuşların sıklığı ile doğru orantılıdır.

Express Kargo Takip

Express kargo takip teslimat sürelerini yukarıda verdik ama siz yine de yurtdışına express gönderim yaptığınızda tam zamanında teslimat yapılıp yapılmadığını merak ediyorsunuz. Bunu öğrenmek için express kargo takip yapmalısınız. Paketinizi kargo şirketine teslim ettiğinizde size verilen barkod numarasını gönderici şirketin internet sitesindeki kargo takip aracına yazıp “takip et” butonuna bastığınızda gönderinizin nerede olduğunu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekilde express kargo takip ile alıcısına ulaşan gönderiminizden anında haberdar olursunuz.

Yurtdışına Hızlı Posta Kilogram Ve Boyut Sınırlamaları

Yurtdışına hızlı posta gönderecek kişi ya da kurumlar bu hizmette kilogram ve boyut sınırlamaları olduğunu bilerek gönderi yaparlarsa olası sorunlardan da uzak durmuş olurlar. Zira express kargo ile 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki gönderiler ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler taşınabilmektedir.

Global Kargo Firmaları İle Yurtdışı Gönderim

Yurtdışı hızlı gönderim hizmeti veren, dünya genelinde söz sahibi olan kargo firmaları da var. Kendi uçak firmaları olan bu firmalar pazar lideri olmalarının yanı sıra standartları belirleyerek sektöre öncü olarak yön vermektedirler.

Bu firmalar;

 • DHL
 • UPS
 • TNT
 • FEDEX olarak sıralanabilir.

UPS EXPRESS

UPS Express aynı sektörde faaliyet gösteren şirketler içinde  rakipleri arasında en eski tarihe sahip kargo/kurye şirketi. 1907 yılında Amerika’da kurulan şirket günlük2,8 milyon paket ve belge teslimatına ulaşmış durumda. Şirket günlük uluslararası 1090 uçuş gerçekleştirirken, bu uçuşlar ile tüm gönderileri dünyanın bir ucundan diğer ucuna, 220 ülkeye en hızlı şekilde göndermeyi taahhüt ediyor.

FEDEX EXPRESS

48 yıl önce Federal Express adı ile kurulan FEDEX dünyaya express kargoyu tanıtan dünyanın en büyük hızlı kargo şirketlerinden biridir. 2015 yılında TNT’yi de bünyesine katan şirket Amerika’nın 25 kentine kargo taşımacılığı yaparak başladığı faaliyetlerini dünya geneline yaymıştır. Fedex Express 669 uçak ile 220 ülke ve bölgede hizmet vererek en uzaklara bile gönderileri ulaştırıyor.

DHL EXPRESS

Amerikan merkezli Alman lojistik şirketi DHL ise yılda 1.5 milyon parsel teslimatına imza atıyor. Kargo gönderimlerinde oldukça iddialı olan DHL özellikle hava kargoda dünyanın en büyük lojistik şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede 380 bin çalışan ile express gönderimlerinin tam zamanında yerine ulaşmasını sağlıyor.

TNT EXPRESS

Global kargo firmalarından sonuncusu ise TNT Express…Hollanda merkezli bir şirket olan TNT, 200’ü aşkın ülkeye kapıdan kapıya uluslararası teslimat yapıyor. TNT özellikle Fedex’in firmayı satın alması sonucunda sektördeki etkinliğini daha da artırdı ve Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Asya Pasifik ülkeleri, Çin ve Güney Amerika’yı da kapsama alanına aldı.

Dünya Firmalarının Türkiye’deki Çözüm Ortağı

Dünya çapında örgütlenmesi olan bu kargo şirketlerinin Türkiye operasyonları da var. Ancak Türkiye’den herhangi bir ülkeye ya da herhangi bir ülkeden Türkiye’ye express gönderim yapmak istiyorsanız gelmeniz gereken adres NumunemKolay. Firmaya ve kişiye özel çözüm ve operasyonları ile lojistik partneriniz olarak çalışan Numunemkolay en ucuz express gönderi hizmeti ile bir tık uzağınızda…

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp