Fas Kargo | Fas’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Fas Kargo | Fas’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

Fas Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

FAS KARGO GÖNDERİMİ

Fas kargo işlemeleri için tüm detaylar yazımızda mevcut.

  • Fas kargo göndermek isteyenler hangi adımları atmalı?
  • Fas’a kargo göndermenin en doğru yolu hangisidir?
  • Fas yurtdışı kargo takip nasıl yapılır?
  • Fas yurtdışı kargo gönderiminde ne kadar ücret ödenir?
  • Fas’a kargo ile gönderilemeyecek ürün/ürünler var mıdır?

FAS KARGO İŞLEMLERİ

Bu yazımızda dünyanın bir ucunda olan, uçakla bile ancak 6 saate yakın bir yolculuk sonrasında ulaşılabilecek olan Fas’a uluslararası kargo göndermenin en ucuz ne güvenli ve en hızlı yolu ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Ama önce Kuzey Afrika’nın turizm merkezi, bir yandan Kazablanka bir yandan Marakeş ile turistlerin ilgi odağı olan bu güzel ülkeye hava kargo oranlarını etkileyecek ekonomik verilere kısaca bir göz atmakta fayda var.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Fas, Türkiye’nin Afrika ülkeleri içinde en fazla ticaret yaptığı 5’inci ülke konumunda. İki ülke arasında 2006 yılında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması sonrasında ikili ticari ilişkiler gözle görülür biçimde artmıştır.

2017 yılında 2.5 milyar dolar seviyelerinden seyreden Türkiye- Fas ikili ticaret hacmi 2018 yılının sonunda 2.7 milyar dolara çıkmıştır.

FAS KARGO TAKİBİ

Fas kargo takibi yapmak için gerekli tek veri, paketinizin kargo şirketine teslim edildiği sırada verilen kargo takip numarası. Bu numarayı kargo şirketinin internet sitesinde yer alan “Kargo takip aracına” yazmanız kargo takip için yeterli olacaktır. Barkod numarasını yazdıktan sonra “takip” butonuna bastığınızda saniyeler içinde kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

FAS’A KARGO RAKAMLARI İHRACATLA YÜKSELİYOR

Türkiye’den Fas’a yapılan ihracat 2015 yılından bu yana artış trendine girdi. 2015 yılında1 milyar 338 milyon dolar olan Türk ihracatı, 2016’da 1 milyar 479 milyon dolara, 2017’de 1 milyar 661 milyon dolar, 2018’de e 1 milyar 990 milyon dolara yükseldi.

Türkiye Fas’a demir-çelik, tekstil elyafı ve mamulleri, kara ulaşım araçları ihracı gerçekleştirirken, 2017 yılında Fas’tan 924 milyon dolarlık ithalat yapılmış, bu rakam 2018 yılında ise 715 milyon dolara gerilemiştir.

İki ülke arasında artan ticaret hacmi kargo ihtiyacını artıracak en önemli veri olarak kabul edilebilir.

FAS’TAKİ TÜRK YATIRIMCILARININ ULUSLARARASI KARGO İHTİYACI 

Fas’ta son yıllarda altyapı ihalelerini kazanan Türk firmalarının sayısı da hızla artmaktadır. Halihazırda Fas’ta faaliyet gösteren Türk firması sayısı 160 civarındadır.

Türk firmaları genellikle müteahhitlik ve inşaat, toptan ve perakende ticaret, tekstil, mobilya, demir-çelik, halı, gıda, hazır giyim gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. Son dönemde ise, tekstil, kişisel bakım ve temizlik sektörlerindeki Türk yatırımları dikkat çekiyor.

Türk müteahhitlik firmalarının Fas’ta sürdürdükleri işlerden aldıkları pay, kazanmış oldukları çeşitli ekonomik ve ticari şirketlerin işletme hakları ve üstlendikleri projelerin toplam değeri 4,1 milyar dolara ulaşırken, bu yatırımlarla yaklaşık 8 bin Faslıya da istihdam sağlanmıştır.

FAS YATIRIMLARINDA TÜRK İMZASI  

TEKFEN firmasının 230 milyon ABD Dolarlık bedelle üstlendiği Fas’taki en büyük müteahhitlik projelerinden biridir. Ayrıca Fas Fosfat Kraliyet Ofisinin (OCP) yaklaşık 364 milyon Euro tutarındaki 235 kilometrelik fosfat boru hattı yapım ihalesini de TEKFEN firması kazanmıştır.

Fas Ulaştırma ve Teçhizat Bakanlığı’nın Safi Şehir Limanı Projesini ise STFA İnşaat üstlenmiştir. Abalıoğlu Holding de maden arama faaliyetlerinde bulunmak üzere yaklaşık 373 bin 500 Euro sermayeyle “Abalıoğlu Mining Morocco” isimli bir şirket kurmuştur.

Son dönemde alınan en büyük projelerden biri ise Yapı Merkezi tarafından üstlenilen Kazablanka tramvay hattı inşası projesidir.

Öte yandan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) kayıtlarına göre Fas’ta yerleşik belli başlı Türk firmaları BİM (Süpermarket zinciri), Courant Bleu (Plastik ürünler imalatı), Cromevier S.A.R.L. (Mutfak lavabosu ve evye üretimi), Galaksika Maroc (Ev tekstili üretimi), Hobi Mobi (Hediyelik Eşya, züccaciye),dir.

Fas’ta iş yürüten Türk iş insanları da Fas kargo hizmetini kullanma potansiyeli yüksek bir kesim olarak kabul edilebilir.

TURİZM VERİLERİ VE FAS HAVA KARGOYA ETKİSİ

“Kırmızı şehir” Marakeş ve 1942 yılında çekilen film ile ünlenen Kazablanka gibi turist çeken kentlere sahip Fas’ın turizm potansiyeli her geçen gün artıyor. Fas‘a 90 için vizesiz seyahat edilebiliyor olmasının etkisi büyük. Türkiye’den de hatırı sayılır oranda turistin gittiği Fas’tan Türkiye’ye gelen turist sayısı ise yaklaşık 115 bin.

İki ülke arasındaki karşılıklı turizm haraketliliği uzun vadede Fas uluslararsı kargo rakamlarında da kendisini gösteremeye başlayacaktır.

İSTANBUL’DAN FEZ’E, RABAT’TAN BURSA’YA YURTDIŞI KARGO

Türkiye’nin 81 ilinden Fas’ın herhangi bir noktasına hava kargo yolu ile gönderi yapılabilir. Başkent Rabat’tan Türk otomotiv yan sanayinin kalbi Bursa’ya kargo gönderilebileceği gibi İstanbul’dan Fez’e kanunlar dahilindeki her ürün kargo ile gönderilebilir. Yurtdışı kargo gönderisi numunemkolay ile en kısa zamanda, en güvenli ve en ucuz fiyatla sahibinin elinde olur.

FAS KARGODA UNUTULMAMASI GEREKENLER

Fas’a ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye’deki bir noktadan Fas’taki herhangi bir adrese, ya da Fas’tan Türkiye’deki bir noktaya kargo göndermek isteyenlerin söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyması gerekiyor.

TÜRK TİCARET KANUNU’NA AYKIRI ÜRÜN GÖNDERİLEMEZ

Fas kargoda ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderilerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutulduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’nun yasakladığı hiçbir ürün kargo ile gönderilemez, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kati surette işleme alınmaz.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

NumunemKolay.com Fas yurtdışı kargolarınızı da DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çözü ortaklığı yaparak hızlı ve güvenli bir şekilde taşıtmaktadır.

FAS KARGODA MÜŞTERİ İSTEKLERİ ÖN PLANDA

Fas yurtdışı kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir.

NumunemKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üreten firmamız, uçak kargo gönderilerini de sonuç odaklı bir şekilde tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda ve ekonomik fiyatlarla yapmaktadır.

FAS KARGO FİYATLARI

Fas kargo için ne kadar-ücret ödenir sorusunun cevabına gelirsek;

  • 1 KG: 48.40 Euro
  • 10 KG: 200.20 Euro
  • 20 KG 290.40 Euro

FAS YURTDIŞI KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Fas yurtdışı kargo hizmeti alan bir kişi ya da kurumun gönderisi Türkiye’nin herhangi bir noktasından bu ülkeye ortalama 2 iş gününde teslim edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp