Fedex Kargo Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Fedex Kargo Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır

FEDEX KARGO HESAPLAMA

FedEx kargo hesaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtı, özellikle yurtdışı paket gönderecek kişi ve kurumlar tarafından aranmaktadır. Çünkü evrak ya da koli gönderecek olanlar alacakları hizmet için ne kadar ücret ödeyeceğini bilmek, hesabını ona göre yapmak ister.

Bu yazımızda FedEx gönderi hesaplama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili ipuçlarını vereceğiz Bunu yaparken de FedEx fiyatları hangi unsurlardan etkilenir mercek altına alacağız.

FEDEX İLE GÖNDERİM

1973 yılında dünyaya hızlı kargo teslimatını tanıtan FedEx,  bugün dünya çapındaki 669 uçak, 75 bini aşkın araç ile günde 6,5 milyon paket taşımaktadır. Dünya üzerinde 220 ülke ve bölgede hizmet veren FedEx ile gönderim yapak kişiler ceplerinden ya da kasalarından ne kadar para çıkacağını bilmek isterler. Bu nedenle FedEx kargo hesaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtını öğrenmek için araştırma yaparlar.

FedEx ile “en uygun” fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek için geleceğiniz adres, FedEx ile başarılı bir şekilde çözüm ortaklığı yapan, kargonuzu bu firmanın servislerini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına gönderen NumunemKolay olmalıdır.

FedEx kargo hesaplama yapmak isteyen müşterileri için internet sitesine fiyat hesaplama aracı eklemiş. Ama bu yazıda hesaplamayı NumunemKolay’ın fiyat hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

Ancak öncelikle FedEx gönderi fiyatlarını etkileyen unsurlara göz atmakta fayda var.

FEDEX KARGO FİYATLARI

FedEx kargo fiyatları çok sayıda faktörden etkilenir. FedEx kargo hesaplama yaparken göz önüne alınan ve yurtdışı gönderi  fiyatlarını etkileyen ilk ve en önemli unsur kargonun ağırlığıdır. İkinci en önemli unsur ise paketin hacimsel ağırlığıdır. Gönderinin varış adresi olan ülkenin uzaklığı ya da yakınlığı ile o ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sayısı da FedEx gönderi fiyatları açısından önemlidir.

Örneğin Türkiye’den İngiltere’ye gidecek paket  ile Japonya’ya gönderilen bir kolinin FedEx fiyat hesaplama sonuçları farklı olacaktır. Japonya’ya  giden kargo için daha yüksek kargo ücreti ödenirken, İngiltere gönderisinin fiyatı daha düşük olacaktır.

FedEx kargo hesaplama yaparak bilgi sahibi olmak isteyenler, bu hesaplamayı firmanın internet sitesindeki araçlar üzerinden yapmak istemezlerse şirketin müşteri hizmetlerini arayıp FedEx fiyat listesi hakkında bilgi alma yolunu da tercih edebilirler.

FedEx yurtdışı kargo fiyatları ayrıca gönderinin yola çıkma gün ve saatine göre de yükselir ya da düşer. Paketinizin öğleden önce ilk sefer ile yola çıkmasını istiyorsanız bunun için ek bir ücret ödenmesi gerektiğini de kabul etmelisiniz. Acil olmayan gönderiler için herkesin tercih etmediği hafta sonu gibi zamanları kullanarak daha düşük FedEx kargo ücreti ödeyebilirsiniz.

FEDEX KARGO HESAPLAMA VE KİLOGRAM ETKİSİ

FedEx kargo hesaplama yaparken 2 etken göz önüne alınıyor dedik. Birincisi kargonun ağırlığı, ikincisi de hacmi. Biz burada NumunemKolay’ın sunduğu DHL kargo fiyat hesaplamasını kilogram bilgisine göre yapacağız. gönderi ne kadar ağırsa fiyatı o denli yükselirken, ne kadar hafifi bir paket söz konuysa o denli düşük kargo ücreti ödenir. Gönderim yaparken ağırlın makul seviyelerde kalması tamamen gönderene bağlıdır.  

Öte yandan yurt dışı kargo firmaları 30 kiloya kadar olan gönderiler için internet siteleri üzerinden fiyat verebiliyor. 30 kilo ve üzeri ağırlıktaki gönderileri için firmayla yüz yüze görüşme yapılması durumunda daha uygun fiyatlar söz konusu olabilir.

FEDEX GÖNDERİ HESAPLAMA

FedEx gönderi hesaplama yaparken, NumunemKolay’ın bu firma için sunduğu hizmetin fiyat bilgisini ortalama olarak vereceğiz. Bu noktada Türkiye ihracatında 2019 yılında ilk 5 sırada yer alan ülkelere yapılacak 0.5, 10 ve 20 kilogramlık kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

Bu ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere, İtalya, Irak ve ABD’dir.

FedEx  kargo hesaplama için öncelikle anasayfamıza buradan giriş yapabilirsiniz.

Burada karşınıza “Hemen fiyat al” bölümü çıkacak.

Kargonun niteliği ‘gönder’ ya da ‘getirt’ alternatifinden biri seçilerek belirlendikten sonra, varış ülkesi ve kargonun ağırlığı da işaretlendiğinde FedEx fiyat hesaplama için son bir adım kalacak.

Bu adımda adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı da verdiğinizde FedEx gönderi hesaplama sonucu ortaya çıkacak.

İlk örnek olarak Türkiye’nin en önemli ticaret ortağı olma özelliğini uzun yılardır hiçbir ülkeye kaptırmayan Almanya için FedeEx kargo hesaplama yapalım.

FedEx Almanya fiyatları:

 • 5 kg: 22 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro

FedEx İngiltere fiyatları:

 • 5 kg: 22 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro 20 kg:
 • 20 Euro

FedEx İtalya fiyatları:

 • 5. kg’de 22 Euro
 • 10 kg’de 122.10 Euro
 • 20 kg’de 178.20 Euro

FedEx Irak fiyatları:

 • 5 kg: 27: 50 Euro
 • 10 kg: 102.30 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

FedEx Amerika fiyatları:

 • 5 kg: 25.30 Euro,
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro

60 SANİYEDE FEDEX KARGO HESAPLAMA

FedEx kargo fiyat hesaplamanın bu işlemleri için 60 saniye yeter de artar bile. 1 dakika içinde 220’den fazla dünya ülkesinden herhangi birine gitmesini istediğiniz bir kargonun fiyatını bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Ancak bu noktada unutulmaması gereken bir husus var. NumunemKolay’ın verdiği bu kargo fiyatları sadece kapıdan kapıya taşıma için geçerli. fiyatlardır. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler fiyata dahil değildir. 

Son olarak eğer gönderimi firmalar yapıyorsa ve düzenli gönderi söz konusuysa daha özel fiyatlar da söz konusu olabiliyor. Bu özel fiyatlar için 0 850 550 55 00 numaralı telefondan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

EN UYGUN FİYAT HER ZAMAN NUMUNEMKOLAY’DA

Global kargo firmalarının yerel çözüm ortağı NumunemKolay, müşterilerine her zaman en uygun kargo fiyatı ile hizmet vermektedir. Müşteri odaklı çalışma sistemiyle yurtdışı kargo hizmeti almak isteyenler için her zaman ulaşılır olan NumunemKolay hızlı teslimat operasyonları ile de müşterilerine zaman kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp