Fildişi Kargo | Fildişi’ne Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Fildişi Kargo | Fildişi’ne Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Fildişi Sahili Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

FİLDİŞİ SAHİLİ KARGO | FİLDİŞİ SAHİLİ’NE KARGO FİYATLARI

Fildişi Sahili kargo, dünyanın kakao üretiminin yüzde 45’ini sağlayan ülkenin Türkiye’den yaklaşık 10 bin kilometre uzakta olması açısından önemlidir. Türkiye ile dış ticareti sınırlı olsa da Türk işadamlarının son dönemde ciddi yatırımlar yaptığı Fildişi Sahili’ne kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda mercek altına alacağız.

  • Fildişi Sahili’ne kargo nasıl gönderilir?
  • Fildişi Sahili gönderi ücreti ne kadardır?
  • Fildişi Sahili Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Fildişi Sahili kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Fildişi Sahili -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

TÜRK YATIRIMCILARININ YENİ GÖZDESİ

Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili dünya kakao üretiminin yarısına yakınını tek başına yapan bir ülke ve son dönemde Türk yatırımcılarının da gözdesi.

Sahraaltı Afrika’daki en önemli ilk altı ticaret ortağımızdan biri olan Fildişi Sahili, Fransızca konuşulan Sahraaltı Afrika’daki en büyük ticaret ortağımızdır. Fildişi Sahili, 2016 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından Sahraaltı Afrika’daki hedef ülkelerden biri olarak seçilmiştir.

Bu ülke ile Türkiye arasındaki dış ticaret ilişkileri ise 2019 yılında Türkiye lehine dönmüştür.  2001 yılından 2019 yılına kadar ülkemiz Fildişi Sahili ile olan dış ticaretinde sürekli açık vermiştir. 2019 yılında ülkeden ithalatımızın azalması ve ihracatımızın artması ile 32 milyon dolar dış ticaret fazlası verdiği görülmektedir. Söz konusu yılda Türkiye’nin Fildişi Sahili’ne ihracatı 221 milyon dolar, bu ülkeden ithalatı ise 189 milyon dolar olmuştur.

Çimento, toprak, taş, tuz, kükürt, alçı, kireç, demir ve çelik, demir veya çelikten eşya, makineler, mekanik cihazlar ve aletler, elektrikli makine ve cihazlar, motorlu kara taşıtları, hububat, un, süt ve pastacılık ürünleri, kahve, çay, maya, sos, mama vb., plastikler ve mamulleri, mobilyalar, aydınlatma cihazları, prefabrik yapılar başlıca ihraç ürünleridir.

Öte yandan Türk yatırımcılar da ardı ardına bu ülkede yeni yatırımlar hayata geçirmektedir. Limak Çimento Afrika’daki ilk yatırımını bu ülkeye yapmıştır. Sanko Holding de İnci Grup ile birlikte ülkenin başkentinde beton santrali devreye almıştır. Vefa Holding şirketlerinden Vefa Prefabrik’in de ülkede yatırımları bulunmaktadır.

Tüm bu verilen Fildişi Sahili’ne kargo rakamlarının gelişmeye açık olduğunu göstermektedir.

FİLDİŞİ SAHİLİ’NE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Fildişi Sahili’ne kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Fildişi Sahili gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Fildişi Sahili’nin seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

FİLDİŞİ SAHİLİ KARGO HESAPLAMA ARACI

Fildişi Sahili gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Fildişi Sahili’ne ulaşacağı ortaya çıkar.

FİLDİŞİ SAHİLİ’NE KARGO NE KADARA GİDER?

Fildişi Sahili kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Fildişi Sahili’ni işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece Fildişi Sahili kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Fildişi Sahili kargo ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 137.50 Euro
  • 10 kg:236.50 Euro
  • 20 kg:343.20 Euro.

FİLDİŞİ SAHİLİ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Fildişi Sahili Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 242 Euro
  • 10 kg: 419.10 Euro
  • 20 kg: 693  Euro

Fildişi Sahili Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Fildişi Sahili’ne gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 5 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

FİLDİŞİ SAHİLİ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Fildişi kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

FEDEX takip, UPS takip, TNT takip ve PTT takip için de bu şirketlerin internet sitesindeki takip araçları kullanılabileceği gibi NumunemKolay’ın takip sayfasından da faydalanılabilir.

FİLDİŞİ SAHİLİ EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Fildişi Sahili en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Fildişi Sahili kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Fildişi Sahili en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Fildişi Sahili uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp