Filipinler Kargo | Filipinler Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Filipinler Kargo | Filipinler Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Filipinler Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

FİLİPİNLER KARGO GÖNDERİMLERİ

Filipinler kargo işlemleri hem ülkenin Türkiye’den yaklaşık 9 bin kilometre uzakta oluşu, hem de 7 bin 100 adadan oluşması itibariyle bu ülkeye ulaşımın hayli zor olması ve karayolu ulaşımının bu ülkeye ulaşımda yetersiz kalması gibi nedenlerden dolayı oldukça önemlidir.

Asya Pasifik’teki merkezi konumu nedeniyle uluslararası hava ve deniz taşımacılığının kesişme noktası olan Filipinler’e kargo gönderimi ile ilgili soruları bu yazıda detayları ile yanıtlıyoruz.

 • Filipinler kargo nasıl gönderilir?
 • Filipinler kargo kaç günde teslim edilir?
 • Filipinler’e gönderin fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Filipinler kargo takibi nasıl yapılır?

Ama öncelikle Filipinler’e kargo rakamlarını direkt etkileyen Filipinler-Türkiye arasındaki ticari ilişkilere kısaca göz atalım.

TÜRKİYE- FİLİPİNLER TİCARİ VE EKONOMİK İLİŞKİLER

Türkiye ile Filipinler arasındaki ticari ilişkiler iki ülkenin de beklentilerinin altında kalmış durumda. 2020 yılında 1 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşılması hedefleniyor ama ihracat ve ithalat rakamları bir hayli düşük seviyede.

2017 yılında Türkiye bu ülkeye 133 milyon dolar tutarında ihracat yaparken, 246 milyon dolarlık ithalat gerekleştirilmiş.

Türkiye’nin Filipinler’e başlıca ihraç ürünleri öğütücü ürünler, arpa, nişasta, inülin ve beyaz un; cevher, cüruf; mandıra ürünleri, yumurta, bal, hayvansal gıda; eczacılığa ait ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye bu ülkenin un ihtiyacının yüzde 36’sını karşılayan ülke olarak da öne çıkıyor.

Öte yandan Türkiye de Filipinler’den elektrik ve elektronik ekipmanlar; makine, nükleer reaktör, kazan; meyve, çerez, narenciye kabuğu, kavun-karpuz; kauçuk ve ürünleri almaktadır.

Türkiye’de DEİK verilerine göre 2012 yılı itibariyle 10 Filipinler sermayesine sahip şirket faaliyet gösterirken, Manila Ticaret Müşavirliği’nin verdiği bilgiye göre Filipinler’de çoğunluğu küçük olmak üzere 13 Türk işletmesi bulunmaktadır. Türk vatandaşlarının sahip olduğu şirketler haricinde, Filipinler’de faaliyet gösteren Türk sermayeli 2 firma bulunmaktadır.

Filipinlere yapılacak taşımacılık faaliyetlerinde genellikle denizyolu tercih edilse de yolculuk oldukça uzun sürmektedir.. Bu durum Filipinler uçak kargo rakamlarının geleceği açısından umut vericidir.

FİLİPİNLER KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Filiipinler kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmaların yanısıra bu firmaların servisini veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Filipinler gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Filipinler’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

FİLİPİNLER KARGO HESAPLAMA ARACI

Filipinler kargo hesaplaması yapmak, kargo firmalarının internet sitelerine ekledikleri fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Filipinler’e  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

FİLİPİNLER KARGO FİYAT HESAPLAMA

Filipinler kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Filipinler’i işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Manila’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Filipinler kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

FİLİPİNLER KARGO FİYATLARI

Filipinler kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Filipinler gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Filipinler’den  Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Filipinler Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN FİLİPİNLER’E  KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Filipinler  gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Express servis ile Türkiye’den Filipinler’e gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkeye ulaşıyor.

FİLİPİNLER PTT KARGO

Filipinler PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Filipinler fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Filipinler’e  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Filipinler fiyatını hesaplayalım.

PTT kargo Filipinler servisinde TURPEX  hesaplamasının sonuçları aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL 

PTT kargo Filipinler için teslimat süresi verememektedir.

FİLİPİNLER KARGO TAKİBİ

Filipinler kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Filipinler PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Filipinler için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

FİLİPİNLER’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Filipinler’e en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Filipinler’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Filipinler kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Filipinler için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Filipinler’e  hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Filipinler uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp