Hong Kong Kargo| Hong Kong Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Hong Kong Kargo| Hong Kong Kargo Fiyatları | NumunemKolay

HONG KONG KARGO İŞLEMLERİ 2020

Hong Kong kargo işlemleri, 1997 yılında İngiltere’den ayrılıp Çin’e bağlanan özerk devlet, Çin’in antrepo ve re- export merkezi olması açısından önem kazanmıştır.

Asya Pasifik bölgesinde yer alan ve dünyanın önemli bir ticaret merkezlerinden biri olan, Türkiye’den 7 bin 540 kilometre uzaklıkta olan Hong Kong uçak kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda irdeleyeceğiz.

 • Hong Kong’a kargo nasıl gönderilir?
 • Hong Kong gönderi ücreti ne kadardır?
 • Hong Kong Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Hong Kong gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Hong Kong işlemleri nasıl yapılır?

HONG KONG TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Hong Kong için “her şeyin alınıp satıldığı ticaret üssü” tanımlaması yapılmaktadır. 1997 yılına kadar İngiltere’nin kanatları altında olan ancak o yıl Çin’e bağlanan Hong Kong ile Türkiye arasında sınırlı bir ticari ilişki var. Zira özerk şehir devletinin birincil ticari partnerleri sınır komşusu olduğu Çin, Amerika, İngiltere ve Japonya gibi ülkeler. Türkiye, Hong Kong için listenin hayli aşağılarında yer alan bir ülke.

Buna rağmen Türkiye ile Hong Kong arasında devam eden bir ticari ilişki var. Türkiye bu bölgeye ihracat yaparken, oradan da ithalat gerçekleştiriyor. Hong Kong’dan telefonlar, ses ve görüntü kayıt cihazları, saatler, elektronik devreler, otomatik bilgi işlem makinelerinin aksam ve parçaları, radar, telsiz- uzaktan kumanda cihazları ve bunların aksam ve parçaları, kıymetli metallerden mücevherci eşyası ve oyuncak ithal eden Türkiye pamuklu mensucat mücevherci eşyası, aksam ve parçalar, deri ve kösele, demir çelik ürünleri, dondurulmuş et ve sakatat ihracatı yapıyor.

Çin’in liman şehri Shenzhen şehrine çok yakın olan Hong Kong’a deniz yolu ile ulaşım mümkün ama bu alternatif oldukça uzun zaman almaktadır. Bu nedenle Hong Kong hava kargo işlemleri var olan ticari ilişkiler açısından önem kazanmıştır.

HONG KONG’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Hong Kong’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Hong Kong gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği yer olarak Hong Kong’u seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

HONG KONG KARGO HESAPLAMA ARACI

Hong Kong kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Hong Kong’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

HONG KONG FİYAT HESAPLAMA

Hong Kong kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği yer olarak Hong Kong’u işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin varış adresine ne kadar bir ücret karşılığı ulaşacağınız en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Hong Kong kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

HONG KONG KARGO FİYATLARI

Hong Kong kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Hong Kong gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Hong Kong’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

TÜRKİYE’DEN HONG KONG’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Hong Kong gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Hong Kong karo şirketleri  Express servis vermedikleri için  paketin varışı 11 günü bulabilirken, NumunemKolay’ın Express servisi ile kargonuz ortalama 3 iş gününde teslim edilir.

HONG KONG PTT KARGO

Hong Kong PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Hong Kong fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Hong Kong’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Hong Kong fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Hong Kong için 10-14 gün teslimat süresi vermektedir.

HONG KONG KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Hong Kong PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Hong Kong için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

HONG KONG’A EN UCUZ KARGO

Hong Kong’a  en ucuz kargo için çalmanız gereken kapı ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Hong Kong’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Hong Kong kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Hong Kong için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Hong Kong’a  en hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp