İran Kargo | İran’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İran Kargo | İran’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

İran Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İRAN KARGO İŞLEMLERİ

İran kargo, en yakın kara komşularımızdan bir olan Pers ülkesi ile yapılan ticarette hız ve özellikle güvenlik açısından hayli önem taşımaktadır.

Bu makalemizde tarihi ilişkileri yüzyılları bulan Türkiye ile İran arasındaki kargo işlemlerini irdeleyeceğiz ve;

  • İran’a kargo nasıl gönderilir?
  • İran kargo ücreti hangi seviyelerdedir?
  • İran Türkiye kargo ücreti nasıl hesaplanır?
  • İran’a gönderilen bir paket kaç günde varış adresinde olur?
  • İran’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

gibi önemli sorulara yanıt vereceğiz. Buyurun birlikte okuyalım.

Türkiye-İran İlişkileri Ticari İlişkileri

Türkiye ile İran yüzyıllardır biraz da coğrafyaları sebebiyle ortak bir kültür geliştirmiştir. Türkiye açısından hayli önemli bir komşu olan İran ile 400 yıldır değişmeyen bir kara sınırımız vardır.

Türkiye İran’da Tarhan Büyükelçiliği’nin yanı sıra Tebriz, Urumiye ve Meşhed Başkonsoloslukları ile temsil edilirken, İran Türkiye’de Ankara Büyükelçiliği’nin yanı sıra İstanbul, Erzurum ve Trabzon Başkonsoloslukları ile temsil edilmektedir. Türkiye’nin İran’da bulunan başkonsoloslukları ile İran’ın Türkiye’de bulunan başkonsoloslukları ticaretin yönünü dolayısıyla da İran kargo trafiğinin yakın zamanda hangi şehirlerde yükseleceğini de göstermektedir.

İran ülkemizin en büyük on dış ticaret ortağı arasında yer alırken, Türkiye de İran’ın en büyük beş dış ticaret ortağından biri konumunda olduğu için İran’a kargo rakamlarının önümüzdeki süreçte daha da artması beklentisi de var.

İran Kargo İstanbul

İran kargo İstanbul uçuşları ile hareketlilik kazanmaktadır. İstanbul hem Türkiye’nin en çok ihracat yapılan şehri olduğu için hem de iki uluslararası  havalimanı ile çok sayıda yurtdışı uçuşunun yapıldığı bir kenttir. Aynı zamanda çok sayıda İranlının İstanbul’da yaşaması da İran kargo İstanbul rakamlarını yükseltmektedir.

İran Kargo Adımları

İran gönderimleri için öncelikle ihtiyacın ortaya çıkması gerekiyor. Bu ihtiyaç ortaya çıkınca ister global kargo şirketlerinden birinden isterseniz de global kargo devlerinin çözüm partneri NumunemKolay’dan hizmet alın, yapmanız gereken gönderinizi doğru paketlemek ve kuryeye teslim etmek. Sizin bu noktadan sonra yapmanız gereken başka hiçbir şey yok.

Dış Ticaret Verilerinin Kargoya Etkisi 

TÜİK verilerine göre Türkiye 2018 yılında İran’a 2.40 milyar dolarlık ihracat yaparken, İran’dan 7.50 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirdi.

İki ülke arasındaki bu canlı ticaretin İran kargo rakamlarına yansıması da beklenmektedir. Zira İran’a karayolu ile gidiş Ortadoğu’da bir türlü durulmayan sular nedeniyle çok da güvenli kabul edilmemektedir.

İran’a Kargo Talebini Etkileyen Unsurlar

İran’a kargo talebini iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kadar Türkiye’de yaşayan İranlılar ile İran’da yaşayan Türkler de etkilemektedir. İran’daki Türk nüfusunun 20 milyon ile 35 milyon arasında değiştiği tahmin edilirken; bu nüfus ve iki ülke arasında artan dış ticaret rakamları yakın komşumuza kargo gönderme ihtiyacını da her geçen gün artırmaktadır.

Öte yandan Türkiye’de sayıları tam bilinmese de yoğun bir İranlı nüfusun yaşadığı bilinmektedir. Özellikle son dönemde Türk vatandaşlığı almak için Türkiye’de mülk sahibi olan çok sayıda İranlının olduğu haberlere dahi konu olmuştur.

Diğer taraftan İran’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı da İran kargo rakamlarını etkileyen bir veri olarak kabul ediliyor. Türkiye’ye ilgileri son yıllarda artan İranlılar turistik amaçlarla seyahati de artırıyor. 2016 yılında 1.6 milyon İranlı Türkiye’ye tatil için gelirken, bu rakam 2017’de 2.5 milyona yükseldi 2018’de biraz azalarak 2 milyona geriledi.

Uçak kargoda filoların talebe göre sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı, Türkiye’den İran’a kargo rakamlarını artırdığı gibi İran’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısının da yükselmesini sağlamıştır.

Artık İran kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimleri daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

İRAN’A EN UCUZ KARGO İÇİN 

İran’a en ucuz kargo için olabilecek en hafif gönderimi yapmanızın yanı sıra paketlemeyi de doğru bir şekilde yapmanız gerekecektir. Zira gereğinden büyük seçilmiş bir koli hacimsel ağırlığı artıracağı için kargo ücretini yukarı doğru çıkaracaktır ve bu durumda İran’a en ucuz kargo gönderimi pek mümkün olmayacaktır.

İRAN KARGO TAKİBİ

İran kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de kendiniz test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile İran yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Ancak bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta var ki bu husus yurtdışı gönderiler için hayli önemli bir nokta. İran’ın coğrafi olarak bulunduğu bölgede yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu ülkeye yapılan gönderimlerde net bir teslimat günü verilememektedir.

İran’a Hızlı Ve Ucuz Kargo

NumunemKolay İran’a en ucuz yurtdışı kargoyu göndermek isteyenlerin başvuracağı ilk adreslerden biri. En ucuz yurtdışı kargo sloganıyla hizmet veren NumunemKolay +219 ülke ile birlikte İran’a kargolarınızı da en ucuz ve en hızlı şekilde ulaştırmaktadır.

İran Kargo Ücreti

İran Türkiye kargo ücreti gönderilecek olan paketin kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacimsel ağırlığının hesaplanması ile ortaya çıkar. Bu hesaplama sonunda gönderinin İran’a ne kadar bir ücret karşılığı ulaşacağı ortaya çıkar. Hesaplamayı NumunemKolay‘ın hesaplama araçlarını kullanarak yapacağız ve Pers ülkesine gidecek 1-10-20 Kg’lık bir gönderinin ne kadar ücret ödenerek gönderilebileceğini hesaplayacağız.

Bunun için NumunemKolay’ın internet sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İran’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini de girmeniz gerekiyor. Böylece İran kargo ücretini anında öğrenebilirsiniz.

İran kargo ücreti örnekleri aşağıdaki gibidir:

  • 1 kg: 44 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir