İrlanda Kargo | İrlanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İrlanda Kargo | İrlanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

İrlanda Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İRLANDA KARGO İŞLEMLERİ 2020

İrlanda kargo işlemleri, ülkenin Türkiye’den yaklaşık 5 bin kilometre uzakta olması ve Vikinglerin ülkesine daha kolay ulaşım açısından önemlidir. Ticari ilişkiler beklenen seviyenin altında kalsa da İrlanda vatandaşlarının Türkiye’ye büyük ilgisi vardır. Öyle ki İrlandalılar Ege Bölgesi’nde emlak satın alan yabancılar arasında İngilizlerden sonra 7 bin emlakla ikinci sırada gelmektedir.

Bu yazımızda İrlanda kargo ile ilgili cevabı merak edilen soruları yanıtlıyoruz.

 • İrlanda’ya kargo nasıl gönderilir?
 • İrlanda kargo ücreti ne kadardır?
 • İrlanda Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • İrlanda gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo İrlanda işlemleri nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarından önce ise Türkiye ile İrlanda arasındaki ticari ilişkilere bir göz atalım.

TÜRKİYE –İRLANDA TİCARİ İLİŞKİLER VE KARGO POTANSİYELİ

Türkiye ile İrlanda arasındaki ticari ilişkiler beklentinin altında gerçekleşmektedir ama ticarette küçük kıpırdanmalar da yaşanmaktadır. Türkiye’nin, Batı Avrupa’nın ada ülkesi, Vikinglerin memleketi İrlanda’ya ihracatı 2018 yılında 755 milyon dolar, ithalatı ise 890 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. İkili ticaret hacmi bu rakamlarla yaklaşık yüzde 10’luk artışla 1 milyar 644 milyon dolar olmuştur.

Türkiye İrlanda’ya binek otomobiller/motorlu taşıtlar, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, izole edilmiş teller, plastikten diğer levha/plaka/şerit/film/folye, tekstil (hazır giyim), demir veya çelikten ince ve kalın borular/içi boş profiller, televizyon alıcı cihazları ihraç etmektedir. Buna karşılık İrlanda’dan dozlandırılmış ilaçlar, serum/aşı, sanayide ve içecek imalinde hammadde veya koku verici maddeler/karışımlar, optik okuyucular/verileri koda dönüştüren ve işleyen makineler, canlı büyükbaş hayvanlar, un/nişasta ve malt esaslı müstahzarların ithali yapılamaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre 2018 yılı sonu itibariyle Türkiye’de 418 İrlanda sermayeli şirket faaliyet gösterirken, 2002-2018 döneminde İrlanda’dan Türkiye’ye yapılan doğrudan yatırımların toplamı 578 milyon dolara ulaşmıştır. Aynı dönemde Türkiye de İrlanda’ya 742 milyon dolarlık yatırım yapılan doğrudan yatırımların toplamı yapmıştır.

Öte yandan Türkiye İrlandalı turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında 5. sırada yer almaktadır.

Tüm bu veriler İrlanda kargo trafiğinin artış trendine girebileceği yönünde yorumlanabilir.

İRLANDA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İrlanda’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisini veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İrlanda gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak İrlanda’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

İRLANDA KARGO HESAPLAMA ARACI

İrlanda gönderi kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İrlanda’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

İRLANDA FİYAT HESAPLAMA

İrlanda kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İrlanda’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Dublin’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye İrlanda kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

İRLANDA’YA KARGO FİYATLARI

İrlanda’ya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye İrlanda gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 50 Euro
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg:20 Euro.

İrlanda’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50 Euro

İrlanda Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN İRLANDA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz İrlanda gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İrlanda’ya expres servis ile ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

İRLANDA PTT KARGO

İrlanda PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo İrlanda fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İrlanda’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İrlanda fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394.50 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo İrlanda için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

İRLANDA’YA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İrlanda PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İrlanda için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

İRLANDA’YA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

İrlanda’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan İrlanda’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL İrlanda kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İrlanda için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

İrlanda’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp