İspanya Kargo | İspanya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İspanya Kargo | İspanya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

İspanya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İSPANYA KARGO İŞLEMLERİ ARTIŞ TRENDİNDE

İspanya kargo işlemleri, ülkenin Avrupa Birliği’nin yüzölçümü itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinin 2. büyük ülkesi konumundaki olması ve İspanya’nın Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler listesinin 6. sırasında olması itibariyle önem taşımaktadır. İhracat rakamları 2018 yılına göre az da olsa düşen İspanya’ya en hızlı ulaşım şeklinin hava yolu olması, bu ülkeye doğru olan hava trafiğini de artırmaktadır.

Bu nedenle;

 • Türkiye’den İspanya’ya nasıl kargo gönderilir?
 • İspanya kargo fiyatları hangi seviyededir?
 • İspanya’ya gönderilen bir paket, kaç günde teslim edilir?
 • İspanya’ya kargo ücretleri ne kadardır?
 • İspanya kargo takibi nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Öncelikle iki ülke arasındaki kargo trafiğini etkileyen en önemli faktör olan ticari ilişkilere kısaca göz atalım.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN EN ÖNEMLİ PARTNERLERİNDEN

İspanya kargo rakamlarını etkileyen en önemli unsur iki ülke arasındaki ticari ilişkilerdir. Türkiye’nin bu ülkeye yaptığı ihracat 2010 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artış göstermektedir.  2010 yılında 3 milyar 536 milyon dolar seviyesinde olan Türkiye’nin İspanya ihracatı 2019’da iki katına ulaşmış ve 7 milyar 664 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam bir önceki yıla küçük bir düşüş olduğunu gösterse de bu ülkeden 4 milyar doların üzerinde ithalat yapılmasıyla ikili ticaret hacmi 12 milyar dolar seviyesine çıkmıştır.

İspanya’dan ithalat rakamları 2017 ve 2018’e göre düşüş gösterse de hem ihracat hem de ithalattaki istikrar İspanya hava kargo trafiğinin daha da yükselme potansiyeli taşıdığını göstermektedir.

YATIRIM İLİŞKİLERİ AÇISINDAN İSPANYA KARGO

Türkiye’de 651 İspanyol firması faaliyet göstermektedir. 2002-2016 döneminde İspanya’dan Türkiye’ye gelen toplam yatırım miktarı 7 milyar 636 milyon dolar olurken, Türkiye, İspanya’nın en fazla yatırım yaptığı 10’uncu ülkedir.

İspanya’da ise yaklaşık 75 Türk firması faaliyet gösterirken, 2002-2016 döneminde Türkiye’den İspanya’ya yapılan doğrudan yatırım tutarı 150 milyon dolardır.

Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinde verdiği bilgiye göre İspanya’daki üretime yönelik en önemli Türk yatırım Borusan Mannesman tarafından açılan spiral boru fabrikası yatırımıdır. İspanya’da yerleşik Türk firmaları Borusan, Nuh Çimento, Sabancı Holding, Arçelik, Vestel, Sarar, Hidromek, Poseidon, Atateks ve Entes’tir.

Türkiye’nin İspanya Hükümeti tarafından ticaret ve yatırımda öncelikli ülkeler arasına seçilmesi de hava kargo trafiği açısından önemli bir veridir. 2007 Ocak – 2015 Ağustos dönemi verilerine göre; Türkiye’nin İspanya’daki doğrudan yatırımlarının tutarı toplam 139 milyon dolar; İspanya’nın Türkiye’deki yatırımları toplamı 6.875 milyon dolardır. 2015 yılı itibariyle Türkiye’deki İspanyol sermayeli şirketlerin toplam sayısı ise 597’ydi.

Türkiye’de yatırım yapan İspanyol firmaları arasında Mango ve Zara gibi tekstil devlerinin yanı sıra otomotiv sektöründen SEAT da bulunmaktadır.

Karşılıklı bu yatırım ilişkileri de İspanya’ya kargo rakamlarını ciddi anlamda etkilemektedir.

İSPANYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İspanya’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İspanya işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak İspanya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

İSPANYA KARGO HESAPLAMA ARACI

İspanya’ya kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İspanya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

İSPANYA FİYAT HESAPLAMA

İspanya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İspanya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Madrid’e  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini öğrenirsiniz.

Türkiye İspanya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

İSPANYA’YA KARGO FİYATLARI

İspanya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye İspanya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 71.50 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro.

İspanya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50

İspanya Türkiye arası kargo fiyatları, ortaya çıkan rakamlardan da anlaşılacağı üzere Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN İSPANYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz İspanya paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İspanya’ya ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor. Bu sürenin kısa olması hem İspanya ile Türkiye’nin birbirine yakın olması hem de iki ülke arasındaki kargo uçak seferlerinin sıklığı ile bağlantılıdır.

İspanya Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

İSPANYA PTT KARGO

İspanya PTT kargo ile gönderi yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo İspanya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İspanya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İspanya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 157.50 TL
 • 10 kg: 543.50 TL
 • 20 kg: 1033.50 TL

PTT kargo İspanya için 7-10 gün teslim süresi vermektedir.

İSPANYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İspanya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İspanya için anında sonuç alabilirsiniz.

İSPANYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

İspanya’ya  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan İspanya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL İspanya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İspanya ücretleri için de oldukça iddialı.

İspanya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp