İsveç Kargo | İsveç Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İsveç Kargo | İsveç Kargo Fiyatları | NumunemKolay

İsveç Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İSVEÇ KARGO İŞLEMLERİ ARTIŞ TRENDİNDE

İsveç kargo işlemleri hem bu ülke ile Türkiye arasında devam eden ticari ilişkiler hem de ülkenin en büyük göçmen grubunun Türklerden oluşması nedeniyle daha da önemli hale gelmiştir.

Bu yazımızda,

 • İsveç’e kargo nasıl gönderilir?
 • İsveç kargo kaç günde teslim edilir?
 • İsveç-Türkiye kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • İsveç kargo takibi nasıl yapılır?
 • İsveç PTT kargo nasıl gönderilir? gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

Ancak öncelikle İsveç kargo rakamlarını belirleyen en önemli veri olan Türkiye-İsveç ticari ilişkilerine kısaca göz atalım.

TÜRKİYE-İSVEÇ TİCARET HACMİ VE KARGO TRAFİĞİNE ETKİSİ

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye 2018 yılında İsveç’e 1.48 milyar dolar tutarında ihracat yaparken, bu ülkeden 1.73 milyar dolarlık mal alımı gerekleştirmiştir. toplam ticaret hacmi 3.2 milyar dolara ulaşırken, Türkiye İsveç’e motorlu taşıtlar, tekstil ürünleri, krom cevherleri ve buzdolabı satışı yapmıştır. Buna karşılık bu ülkeden demir cevherleri ve konsantreleri, kaolin, inorganik madde sıvanmış kağıtlar, demir/çelik döküntü ve hurdaları ile ilaç alımı yapılmıştır.

Gelişmeye son derece açık olan İsveç-Türkiye ticari ilişkileri ilki ülke arasındaki kargo trafiğini de artıracak bir unsurdur.

TÜRKİYE-İSVEÇ YATIRIM İLİŞKİLERİ

Türkiye ile İsveç arasındaki yatırım ilişkileri 1800’lere kadar gitmektedir. Atlas Copco, SKF, Volvo, Scania Türkiye’de ilk yatırım yapan İsveç firmaları olarak öncü rol oynamışlardır. Günümüzde ise ABB Elektronik, Akzo Nobel, Alfa Laval, Assab, AstraZeneca, Atlas Copco, Elektrolux, Ericsson, H&M, Ikea, Kappahl, Lindex, Sandvik, Scania, SKF, Tetra Pak, Volvo gibi İsveç kökenli birçok firma TürkiyE’de faaliyet göstermektedir.

Ayrıca Merkez Bankası verilerine göre Türkiye 2018 yılında İsveç’e 16 milyon dolar tutarında doğrudan yatırım yapmıştır. İsveç ise Türkiye’ye 17 milyon dolar tutarında yatırım yapmıştır. 2002-2018 yılları arasında İsveç’teki Türk yatırımları 115 milyon dolara ulaşmıştır. Türkiye’deki İsveç yatırımları ise  317 milyon dolar seviyesindedir.

Ayrıca İsveç’te yaklaşık 3 bin Türk, ağırlıklı olarak otel, lokanta, servis, gıda, tekstil, hazır giyim, turizm ve insan kaynakları alanında faaliyet göstermektedir.

Öte yandan İsveç’te yaşayan 65 bin civarındaki Türk, ülkedeki en büyük göçmen grubunu oluşturmaktadır.

Tüm bu rakamlar Türkiye İsveç kargo rakamlarının gelecekte daha da yüksek olacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

İSVEÇ’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İsveç’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İsveç gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Türkiye’den 4 bin kilometreden fazla uzakta bulunan İsveç’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

İSVEÇ’E KARGO HESAPLAMA ARACI

İsveç’e kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında yapılması kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İsveç’e  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu noktada daha ekonomik kargo ücreti ile İsveç’e gönderi yapmak için kargo paketinin hacimsel ağırlığı çok artırmayacak kadar küçük olmasına dikkat edilmelidir.

İSVEÇ FİYAT HESAPLAMA

İsveç’e kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İsveç’i  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Stockhlm’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye İsveç uçak kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

İSVEÇ’E KARGO FİYATLARI

İsveç’e kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye İsveç gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 94.60 Euro
 • 10 kg:161.70 Euro
 • 20 kg: 234.30 Euro

İsveç’ten Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg:151.80 Euro
 • 10 kg:249.70 Euro
 • 20 kg:423.50 Euro

İsveç Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN İSVEÇ’E KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz İsveç gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İsveç’e Express servis ile gönderilen bir paket ortalama 1 iş gününde alıcısına teslim edilebiliyor.

İsveç’ten Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

İSVEÇ PTT KARGO

İsveç PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo İsveç fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İsveç’e 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İsveç fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 316.50 TL
 • 10 kg: 606.50 TL
 • 20 kg: 1186.50 TL 

PTT kargo İsveç için 7-8 gün teslimat süresi vermektedir.

İSVEÇ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İsveç PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İsveç için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

İSVEÇ’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

İsveç’e  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan İsveç Stockholm’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL İsveç kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İsveç için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

İsveç’e en hızlı hava kargo gönderimini, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

İsveç ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız NumunemKolay güvencesinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp