Japonya Kargo | Japonya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Japonya Kargo | Japonya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Japonya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

JAPONYA KARGO İŞLEMLERİNİ İTHALAT ŞEKİLLLENDİRİYOR

Japonya kargo, ülkenin Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’in ardından dünyanın en büyük 3. ekonomisi olması nedeniyle Türkiye açısından da oldukça önemlidir.

Türkiye ile Japonya arasında 4 bin 300 kilometrelik bir uzaklık oluşu ve Türkiye’den bu ülkeye kara yolu ile yaklaşık 2 günde gidilebilmesi, iki ülke arasında ticari hareketliliğin deniz yolu ile sağlanması, ama onun da 1-1.5 ay sürmesi nedeniyle hava kargo daha çok tercih edilir olmuştur.

Türkiye Japonya’ya kargo göndermekten çok Japonya’dan kargo alırken, iki ülke arasındaki ticari ilişkilere, göz atarsak kargo potansiyelinin diğer ülkelere neden ters yönlü olduğunu da anlarız.

JAPONYA- TÜRKİYE TİCARİ  İLİŞKİLERİ

Japonya kargo ile Japonya’dan kargo gönderimlerini etkileyen ilk ve en önemli faktör iki ülke arasındaki ticari ilişkiler. TÜİK verilerine göre ülke Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 20 ülkenin arasında değil ama en çok ithalat yapılan 12. ülke.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Japonya’ya ihracat yapan toplam Türk firma 2018 yılında 1.112 ‘ydi. 2018 yılında toplam 4 milyar 693 milyon dolar olan dış ticaret hacminde Türkiye’nin Japonya’ya ihracatı sadece 479 milyon dolar olurken, Japonya’dan yapılan dışalım 4 milyar 590 milyon dolara kadar çıktı..

Türkiye Japonya’dan makine ve cihazlar, otomotiv ürünleri ile demir çelik ithal ederken, tekstil, konfeksiyon, makarna, balıkçılık ürünleri, otomotiv parçaları ihraç ediyor.

JAPONYA KARGO POTANSİYELİNİ YATIRIMCILAR ARTIYOR

Japonya kargo potansiyelini iki ülkede yatırım yapan girişimciler de yukarı doğru taşıyor.

2018 yılı sonu itibariyle Türkiye’de 224 Japonya sermayeli firma faaliyet gösterirken Japonya’da faaliyette bulunan Türk sermayeli firma sayısı ise 5’tir. Japonya’nın Türkiye’ye olan yatırımlarının tutarı ise yaklaşık 3 milyar dolar civarındadır.

Öte yandan T.C. Merkez Bankası verilerine göre, Türkiye’ye son 15 yılda 2.7 milyar dolar Japonya kaynaklı doğrudan yabancı yatırım girmiştir.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından sağlanan krediler ile ise Haliç Köprüsü, Hasan Uğurlu Barajı ve HES, Altınkaya Barajı ve HES ile II. Boğaz Köprüsü, Marmaray gibi önemli projelere finansman sağlanmıştır.

Tüm bu verilerin yanı sıra iki ülke arasında her zaman sıcak esen rüzgarlar da Japonya kargo ve Japonya’dan kargo rakamlarının gelecekte daha da yükseleceğinin göstergesidir.

JAPONYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Japonya’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren

NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Japonya işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Japonya’yı seçip, kilogram bilgisini de net olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

JAPONYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Japonya hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanılarak yapılır. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Japonya’ya gideceği ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır.

JAPONYA  FİYAT HESAPLAMA

Japonya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Japonya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Tokyo’ya  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Japonya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

JAPONYA KARGO FİYATLARI

Japonya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Japonya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 105.60 Euro
  • 10 kg: 183.70 Euro
  • 20 kg: 267.30 Euro

Japonya’dan  Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 210.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572 Euro

Japonya Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN JAPONYA’YA  KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Japonya paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Japonya’ya Express kargo ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Japonya Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

JAPONYA PTT KARGO

Japonya PTT kargo yolunu kullanarak da ulaşılabilecek ülkelerden. Bu nedenle PTT kargo Japonya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Japonya’ya 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Japonya fiyatını hesaplayalım.

  • 1 kg:182.50 TL
  • 10 kg: 719.50 TL
  • 20 kg: 1399.50 TL

PTT, Japonya kargo için 10-14 gün teslimat süresi vermektedir.

JAPONYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Japonya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Japonya için anında sonuç alabilirsiniz.

JAPONYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Japonya’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Tokyo’ya  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Japonya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Japonya ücretleri konusunda da hayli iddialı.

Japonya’ya en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp