Kanada Kargo | Kanada’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Kanada Kargo | Kanada’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Kanada Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

KANADA UÇAK KARGO İLE DAHA YAKIN

Kanada kargo işlemleri, Türkiye ile Kanada arasındaki ticari ilişkilerin gelişme trendine girmesi sonucunda oldukça önemli hale geldi. Zira Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. toprak alanına sahip ülkesi olan Kanada’ya kargo trafiği, sözkonusu ülke Türkiye’den yaklaşık 9 bin kilometre uzakta olduğu için de yükselme eğilimindedir. Bu nedenle bu yazımızda;

 • Kanada kargo nasıl gönderilir?
 • Kanada’ya kargo ücreti ne kadardır?
 • Kanada Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Kanada gönderi takibi nasıl yapılır? sorularını yanıtlayacağız.

Ama öncelikle Kanada yönlü kargo trafiğini etkilemesi olası faktörlere göz atmamız gerekecek ki bu faktörlere göz atalım.

TÜRKİYE-KANADA TİCARİ İLİŞKİLERİNİN KARGOYA YANSIMASI

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Kanada ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi özellikle son yıllarda artan bir seyir izliyor. İki ülkenin ticaret hacmi 2018 yılında 3.25 milyar dolar seviyesinde gerçekleşirken, 2019 yılı Ocak- kasım ayları arasında bu rakam 2.233 milyar dolar seviyesindeydi.

2018 yılında Türkiye’nin Kanada’ya ihracatı 1.27 milyar dolarken, 2019 yılı Kasım itibariyle 805 milyon dolardı. Kanada’dan ithalat ise 2018 yılında 1,98 milyar dolarken, Kasım 2019 itibariyle 1.428 milyon dolar seviyesindeydi.

Türkiye, Kanada’nın ithalatında 24. sırada yer alırken,  yukarı yönlü seyreden bu ticari ilişkiler Kanada hava kargo rakamlarına olumlu etki edecektir.

TÜRKİYE’DEKİ KANADALI YATIRIMCILAR VE KARGO POTANSİYELİ

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Kanada arasındaki yatırım ilişkilerinde öne çıkan taraf Kanadalı yatırımcılar

Ülkemizde yatırımı bulunan Kanada sermayeli şirket sayısı 377, 2005-2018 yılları arasında Kanada’dan ülkemize gelen doğrudan yatırımların toplamı ise 465 milyon dolardır. Kanada’daki Türk menşeli doğrudan yatırımlar ise 2005-2018 yılları arasında 96 milyon dolar tutarındadır.

Öte yandan Kanada ile ticarette yaşanan sorunlar da bu ülke ile ticari ilişki kurmak isteyenleri uçak kargoya doğru yönlendirmektedir.

Özellikle navlun ve sigorta giderlerinin yüksek olması bazı ürünlerin Türkiye’den Kanada’ya sevkiyatını olumsuz etkilediği için, bu ürünler ABD üzerinden Kanada’ya gönderilmektedir.

Kanadalı ithalatçıların yaşadıkları en önemli sorun Türkiye  ihracatlarında, taleplerinin zamanında karşılanamamasıdır, bu sorun da Kanada hava kargo ile kolaylıkla aşılabilir niteliktedir.

KANADA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Kanada’ya kargo gönderme işlemi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Kanada işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Kanada’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

KANADA KARGO HESAPLAMA ARACI

Kanada gönderi hesaplama yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Kanada’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

KANADA FİYAT HESAPLAMA

Kanada kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Kanada’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Toronto’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Kanada gönderim ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

KANADA KARGO FİYATLARI

Kanada kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye kanada gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 40 Euro
 • 10 kg: 30 Euro
 • 20 kg: 60 Euro.

Kanada’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg: 191.40 Euro
 • 20 kg: 310.20 Euro

Kanada Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN KANADA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Kanada paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den yaklaşık 9 bin kilometre uzaktaki ülkeye ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Kanada’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

KANADA PTT KARGO

Kanada PTT kargo ile gönderi yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Kanada fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kanada’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kanada fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Kanada için 8-15 gün teslim süresi vermektedir.

KANADA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Kanada PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Kanada için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

KANADA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Kanada’ya  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Kanada’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Kanada kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Kanada için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmek için NumunemKolay’a ulaşmanız yeterli.

Kanada’ya en hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için yapmanız sgereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Kanada uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp