KARGO GÖNDERİLERİ AŞAMALARI

En Ucuz Yurtdışı Kargo

KARGO GÖNDERİLERİ AŞAMALARI

Kargo gönderileri aşama, aşama olmakla birlikte bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz. İlk öncelikle yapılması gereken işlem gönderilecek olan kargonun hazırlanmalı ve paketlenmelidir. Hazırlanma paketleme aşamasından sonra eğer Kargo evde veya iş yerinde ise, kargo görevlisini çağırabilir ya da Kargo şubesine kendimiz Götürebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç konudan bahsetmek istiyoruz. Kargolarınız Her ne olursa olsun her ne koşulda olursa olsun, iyice paketlenmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir Aksi takdirde taşıma esnasında kargonuz zarar görebilir ya da hasar görmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve kargonuzu zamanında sağlam olarak teslim edebilmesi için, her zaman doğru bir paketleme işlemi yapılması gerekmektedir.

Bu işlemler bittikten sonra Kargo görevlisine kargosunu alması için çağırdınız ya da kargoyu şube teslim ettiniz. Kargoyu teslim alan kargo şirketi ilk öncelikle gönderinin şube teslimatını gerçekleştirmektedir. Kargo teslim alındıktan sonra kargonun gideceği yere ulaşma suresi ve ücreti hakkında size bir fatura ve ya irsaliye verecektir. Kesilen fatura ve ya irsaliyenin yanı sıra son dönemlerde elektronik ortama geçen kargo şirketleri, kargonuzu teslim aldıktan sonra güvenliğiniz ve taşıma aşamasında kolaylık sağlamak amacıyla kargonuzda barkot verirler. Bu barkot sayesinde kargonuzun nereden teslim alındığını Nereye gideceği kaç günde teslim edileceği Gibi bilgileri internet ortamından takip edebilirsiniz.

Kargo şirketleri taşıma anlaşmasına göre bazı kargoların gideceğim yerlere göre teslimat sureleri uzamakta ya da kısalmaktadır. Türkiye çapında işlem gören kargolar 600 kilometreye kadar olan mesafelerde teslim süresi bir gündür. Eğer kargonun gideceği yer 600 kilometre mesafesinden fazla ise kargonuz iki veya üç gün içerisinde Teslim edilecektir. Kargo gönderilerinde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise ilçelere gönderilen kargolardır. Türkiye içerisinde bulunan herhangi bir ilin herhangi bir ilçesine eğer kargo gönderiyor iseniz, gönderdiğiniz ilçenin mobil olup olmadığını sorgulamalısınız. Mobil uygulama dediğimiz hizmet ise, ilçelerde herhangi bir kargo şirketinin bulunmayıp O kargo şirketinin o ilçeye hizmet vermesi anlamına gelmektedir. Yalnız mobil uygulamalar haftada bir ya da iki kez uygulanmaktadır. Dikkat etmeniz gereken husus da tam da bu noktadadır. Gönderdiğiniz Kargo 600 kilometre mesafede altında olabilir ama teslimat suresi 1 günden fazla olabilir. Teslimat süresinin fazla olmasıdır. Bu konularda da NumunemKolay.com adresine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp