Katar Kargo | Katar’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Katar Kargo | Katar’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Katar Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

KATAR KARGO İŞLEMLERİ İÇİN NUMUNEMKOLAY’A GELİN

Katar kargo işlemleri 2015’ten bu yana Türkiye’nin bu ülkeye ihracatının ciddi derecede artması nedeniyle önem kazanmıştır. Türkiye’den 3 bin kilometre uzakta bulunan körfez ülkesine ulaşmanın en hızlı ve güvenli yolunun hava yolu olması nedeniyle özellikle Katar uçak kargo rakamlarında artış beklentisi de yükselmiştir. Bu nedenle Katar’a kargo gönderme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişi ve kurum sayısı da son dönemde daha da artmıştır.

Bu yazımızda bu denli önemli hale gelen Katar gönderi hizmetleri ile ilgili cevapları aranan soruları yanıtlıyoruz.

 • Türkiye’den Katar’a kargo nasıl gönderilir?
 • Katar gönderi fiyatları hangi seviyededir?
 • Katar’a gönderilen bir paket, kaç günde varış adresinde olur?
 • Katar’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Katar gönderi takibi nasıl yapılır?

KATAR’A KARGO GÖNDERİMİNİ KİMLER YAPAR?

Katar’a kargo trafiğini artırması beklenen en büyük kesim iki ülke arasında ticaret yapanlardır. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın Katar’ı 2018-2019 döneminde hedef ülkelerden biri olarak belirlemesinin ardından Türkiye-Katar  kargo trafiğinin daha da artması bekleniyor.

Katar ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler oldukça umut verici. Zira Türkiye’nin Katar’a yaptığı ihracat 2015 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

2015 yılında 423 milyon dolar olan dış satım miktarı her yıl artış gösterirken, Katar’a uygulanan ekonomik ve siyasi ambargo nedeniyle, Katar ihracat konusunda Türkiye’ye yönelmiştir. 2018 yılında da ihracat bir önceki yıla göre yüzde 69 artarak 1,1 milyar dolara yükselmiştir. Bu rakamlar Katar yurtdışı kargo rakamlarının gelecekte daha da yükseleceğinin işareti olarak kabul edilmektedir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR VE KARGO POTANSİYELİ

Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Türk firmaları Katar’da özellikle müteahhitlik sektörüne hizmet vermektedir. Türk firmalarının tamamladığı ya da sürdürdüğü projeler  6.7 milyar dolara ulaşırken, takip edilen projelerin toplam tutarı da 1 milyar  dolar civarındadır.

Diğer taraftan son dönemde Türkiye’de artan Katar yatırımları da uluslararası kargo trafiğini yoğunlaştıracak faktörler arasında yer alıyor. DEİK verilerine göre Türkiye’de Boyner, Digitürk, A Bank, Finansbank gibi yatırımları bulunan Katar, yurtdışı kargo gönderimi konusunda da en büyük beklentinin olduğu ülkeler arasında yer almaktadır.

KATAR’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Katar’a kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Katar gönderi işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Katar’ı seçip, kilogram bilgisini de doğru olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

KATAR KARGO HESAPLAMA ARACI

Katar gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Katar’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır.

KATAR FİYAT HESAPLAMA

Katar gönderi fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Katar’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Doha’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Katar kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir.

KATAR KARGO FİYATLARI

Katar kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Katar gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

Katar’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572 Euro

Katar Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN KATAR‘A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Katar paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderiniz yola çıkarılıyor. Katar’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

KATAR PTT KARGO

Katar PTT kargo yolunu kullanarak da gönderim yapılabilecek ülkelerden biri. Bu nedenle PTT kargo Katar fiyatlarını öğrenmek faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Katar’a 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

KATAR KARGO TAKİBİ

Katar gönderi takibi ile paketinizi takip ederek, dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Katar PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Katar için hemen ve doğru sonuç alabilirsiniz.

KATAR’A EN UCUZ KARGO

Katar’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Katar kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS  Katar ücreti konusunda da iddialı bir konumda bulunmaktadır.

Katar’a en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Katar uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp