Kazakistan Kargo | Kazakistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Kazakistan Kargo | Kazakistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Kazakistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

KAZAKİSTAN KARGO ARTIŞ TRENDİNE GİRECEK

Kazakistan kargo işlemleri Türkiye ile Orta Asya’nın bağımsız Türk devletlerinden biri olan ve dünyanın yüz ölçümü bakımından en büyük 9. ülkesi olan Kazakistan’ın ticari ilişkilerinin yeniden ivme kazanması sonucunda önem kazanmıştır. Türkiye ile tarihsel bağları olan Kazakistan’a kargo rakamları ticari ilişkilerin artışı ile doğru orantılı bir şekilde artış olacağını işaret etmektedir. Zira Türkiye’den 4 bin 64 kilometre uzakta bulunan Kazakistan’a karayolu ile 65 saatte ulaşılabilirken, eşya ve ürün gönderiminde hız isteyenler tercihlerini Kazakistan hava kargodan yana kullanıyor.

Bu yazımızda 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden bu ülkeyi ilk tanıyan ülke olan Türkiye’den Kazakistan’a kargo göndermek isteyen kişi ve kurumların merak ettiği soruları detaylı br şekilde yanıtladık.

 • Kazakistan kargo nasıl gönderilir?
 • Kazakistan’a kargo ücretlerinin seviyesi nedir?
 • Türkiye’den Kazakistan’a kargo hesaplama nasıl yapılır?
 • Kazakistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Kazakistan gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların cevaplarından önce iki ülke arasında kargo trafiğini artırması beklenen unsurlara göz atalım.

KAZAKİSTAN- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Kazakistan kargo trafiğinin öncelikle etkileyen ilk unsur iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerdir. Kazakistan Milli Ekonomi Bakanlığı İstatistik Komitesi’nin verilerine göre Kazakistan ile Türkiye arasındaki ticari faaliyetler 2018 yılına göre büyük bir ivme gösterdi. Yüzde 65 oranında artış yaşanan ikili ticaret hacmi 1 milyar 893 milyon 879 bin dolardan 3 milyar 126 milyon 618 bin dolara yükseldi.

Bu dönemde Türkiye’den Kazakistan’a yapılan ihracat yüzde 25 artarak 655 milyon 291 bin dolardan 819 milyon 136 bin dolara çıkarken, bu ülkeden yapılan ithalat rakamları da 1 milyar 238 milyon 587 bin dolardan 2 milyar 307 milyon 482 dolara ulaştı.

Türkiye Kazakistan’a elektrik donanım, makine tekstil ve mobilya ihraç ederken bu ülkeden buğday, bakır, doğal gaz, petrol, alüminyum ve çinko alınıyor.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERECEK DİĞER KESİMLER

Türkiye Kazakistan Karma Ekonomik Komisyonu toplantısında verilen bilgilere göre Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımları 870 milyon dolar, Kazakistan’ın Türkiye’deki yatırımları ise 725 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Üçüncü ülkeler üzerinden yapılan yatırımlar da hesaba katıldığında Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımlarının değeri 3,2 milyar dolara ulaşıyor. Türk müteahhitleri Kazakistan’da bugüne kadar 25,5 milyar dolar değerinde 493 projeye imza attı.

Bu rakamlar Kazakistan yönlü kargo trafiği rakamlarının artış trendine gireceğini göstermektedir.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Kazakistan’a kargo gönderme işlemi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla ne güvenli ve hızlı şekilde yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Kazakistan işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Kazakistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

KAZAKİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Kazakistan gönderi hesaplama yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay ve kısa süren bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Kazakistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

KAZAKİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Kazakistan argo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Kazakistan’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Almatı’ya  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Kazakistan gönderim ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

KAZAKİSTAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA SONUÇLARI

Kazakistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Kazakistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:  30 Euro
 • 10 kg: 10 Euro
 • 20 kg: 60 Euro

Kazakistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg:192. 50 Euro
 • 10 kg:314.60 Euro
 • 20 kg:503. 80  Euro

Kazakistan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla yaklaşık 2 katı kadar daha fazladır.

TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Kazakistan gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den yaklaşık 4 bin kilometre uzaktaki ülkeye ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Kazakistan’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

KAZAKİSTAN PTT KARGO

Kazakistan PTT kargo ile gönderi yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Kazakistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kazakistan’a  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kazakistan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 361.50 TL
 • 10 kg:606.50 TL
 • 20 kg: 1096.50 TL

PTT kargo Kazakistan için 10- 14 gün teslim süresi vermektedir.

KAZAKİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz de Kazakistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Kazakistan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

KAZAKİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Kazakistan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Kazkaistan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için yanınızda.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en hesaplı DHL Kazakistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Kazakistan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim yapmak için gelmeniz gereken yer de NumunemKolay.

Kazakistan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp