Kırgızistan Kargo | Kırgızistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Kırgızistan Kargo | Kırgızistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Kırgızistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

KIRGIZİSTAN KARGO HİZMETLERİ NUMUNEMKOLAY İLE DAHA KOLAY

Kırgızistan kargo hizmetleri, ortak kültürel ve tarihi bağlar neticesinde gelişen ticari faaliyetler sayesinde gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. Ülkenin Türkiye’den 5 bin 200 kilometre uzakta olması ve karayolu ile ulaşımın uzun zaman alması nedeniyle Kırgızistan uçak kargo işlemleri büyük bir potansiyel barındırmaktadır.

Bu nedenle Kırgızistan’a kargo nasıl gönderilir sorusunun yanıtı da sıklıkla aranmaktadır.

Bu yazımızda bu sorunun cevabı ile birlikte;

 • Kırgızistan kargo işlemlerini etkileyen unsurlar nelerdir?
 • Kırgızistan’a kargo gönderim ücretleri ne kadardır?
 • Kırgızistan gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT Kırgızistan kargo işlemleri nasıl yapılır?

gibi sorularının da yanıtını vereceğiz.

TÜRKİYE-KIRGIZİSTAN TİCARİ İLİŞKİLERİ

Kırgızistan kargo işlemlerinin en çok etkilendiği faktör iki ülke arasındaki ticari ilişkilerdir. Bu ilişkiler gelişmeye hayli açıktır.

Türkiye Kırgızistan’ın en büyük ithalat partnerleri arasında ilk 5’te yer almaktadır. Kırgızistan’ın bağımsızlığını ilan ettiği 1992’den bu yana devam eden sıcak siyasi ilişkiler ekonomik alanda da kendini göstermektedir.

Türkiye 2018 yılında Kırgızistan’a 295.8 dolarlık ihracat gerçekleştirirken bu ülkeden 77.8 milyon dolarlık ithalat yapıldı. 2019’da ihracat rakamı ise 430 milyon dolara yükseldi. Hedef ise yakın zamanda ikili ticaret hacminin 1 milyar dolara çıkarılması olarak belirlendi.

Kırgızistan’a yapılan ihracatta ilk üç ürün mücevher eşyası, tekstil ürünleri, karayolu taşıtları için aksam olurken, altın, pamuk ve kuru baklagiller de ithalatın ilk üç kalemi olarak karşımıza çıkıyor.

Kırgızistan kargo gönderim işlemlerinde özellikle yükte hafif pahada ağır mücevher eşyaları öne çıkma potansiyeli taşımaktadır. Öte yandan Kırgızistan’dan Türkiye’ye gönderilecek kargolarda da aynı şekilde altın önemli bir yer tutma potansiyeli göstermektedir.

TÜRKİYE-KIRGIZİSTAN YATIRIM İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Kırgızistan’da aktif olarak faaliyet gösteren 300 Türk firmasının toplam 250 milyon doları aşan yatırımı mevcuttur. Ancak, Kırgızistan’da küçük sermayelerle yatırım yapan Türk işadamlarının kazancını burada işini büyütmek veya başka alanlarda yatırım yapmak için kullanmaları neticesinde yatırımların 500 milyon ile 1 milyar dolar arasında bir sermaye büyüklüğüne ulaştığı tahmin edilmektedir.

Öte yandan Türkiye’de 24 milyon dolar civarındaki Kırgız yatırımlarının da Kırgızistan kargo işlemlerini olumlu etkilemesi beklenmektedir.

KIRGIZİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Kırgızistan’a kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarının Türkiye’deki çözüm ortağı NumunemKolay ile en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Kırgızistan işlemleri kolay ve kısa bir zaman içinde yapılabilir niteliktedir.

Kargonun gideceği ülke olarak Kırgızistan olarak işaretleyip, kilogram bilgisini de verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

KIRGIZİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Kırgızistan kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Kırgızistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır.

KIRGIZİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Kırgızistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Kırgızistan’ı seçtikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Bişkek’de ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Kırgızistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir.

KIRGIZİSTAN KARGO FİYATLARI

Kırgızistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Kırgızistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Kırgızistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Kırgızistan Türkiye arası kargo fiyatları, ortaya çıkan rakamlardan da anlaşılacağı üzere Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN KIRGIZİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Kırgızistan paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Kırgızistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Kırgızistan Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

KIRGIZİSTAN PTT KARGO

Kırgızistan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkelerden. Bu nedenle PTT kargo Kırgızistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kırgızistan’a 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kırgızistan fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg:198 TL
 • 10 kg: 642 TL
 • 20 kg: 1222 TL

KIRGIZİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı birebir öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Kırgızistan kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Kırgızistan için anında sonuç alabilirsiniz.

KIRGIZİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UYGUN KARGO FİYATLARI

Kırgızistan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Bişkek’e  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün gönderimleriniz için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Kırgızstan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Kırgızistan ücretleri ile de fark yaratmaktadır.

Kırgızistan’a en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Kırgızistan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp