Kolombiya Kargo | Kolombiya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Kolombiya Kargo | Kolombiya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Kolombiya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

KOLOMBİYA KARGO İŞLEMLERİ 2020

Kolombiya kargo işlemleri, söz konusu ülkenin Latin Amerika’nın yüzölçümü ve ekonomisi açından en büyük 4. ülke olması açısından önemlidir.

Ülkenin Türkiye’den 11 bin kilometre uzakta olması da Kolombiya hava işlemlerine duyulan ihtiyacı da artırmaktadır.

Bu yazımızda Kolombiya’ya kargo gönderimleri ile ilgili soruları yanıtlayacağız.

 • Kolombiya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Kolombiya gönderim ücreti ne kadardır?
 • Kolombiya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Kolombiya gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Kolombiya fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Kolombiya-Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

LATİN AMERİKA’DAKİ EN BÜYÜK 2. TİCARET ORTAĞI

Kolombiya LAK (Latin Amerika ve Karayipler) bölgesinde en fazla ihracat yapılan ülkeler sıralamasında Meksika, Brezilya, Şili ve Panama’nın ardından beşinci, en fazla ithalat yaptığımız ülkeler sıralamasında ve ikili ticaret hacmi açısından Brezilya’nın ardından ikinci sıradadır.

Petrol, kömür ve değerli madenler başta olmak üzere zengin yeraltı kaynaklarına sahip, dünyanın önde gelen kahve üreticilerinden bir olan Türkiye’nin Kolombiya’ya ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 30,8 artarak 241,5 milyon dolar olarak gerçekleşirken, ithalat yüzde 13,6 artarak 1,919 milyar dolar olmuş ve toplam ticaret hacmi 2.1 6 milyar dolara ulaşmıştır. Bu rakamlar 2016 yılına göre yaklaşık yüzde 80’lik bir artışa tekabül etmektedir. Dış ticaretin yüzde 98 oranındaki önemli bir bölümünü Kolombiya’dan taşkömürü, linyit ve bunlardan üretilen kok ve yağlar kaleminden yapılan ithalat oluşturmaktadır.

Kolombiya, yükselen ekonomisiyle ve altyapı ihtiyacıyla Türkiye için önemli bir ekonomi ve ticaret ortağı olmaya adaydır. Bu durum Kolombiya uçak kargo işlemlerinin gelecekte artacağının işareti olarak da kabul edilebilir.

Türkiye ile Kolombiya arasındaki ticari ilişkiler, Latin Amerika ülkelerinin büyük kısmında olduğu gibi coğrafi uzaklık nedeniyle nakliye süresinin uzunluğu ve navlun bedellerinin yüksekliği nedeniyle istenilen seviyeye ulaşamamıştır.

KOLOMBİYA’DAKİ TÜRK YATIRIMCILAR

2014 yılı sonu itibariyle Kolombiya’da petrol ve gaz arama, madencilik, ev mobilyası ve hazır giyim konularında 4 adet Türk firması faaliyet göstermektedir. Kolombiyada petrol ve doğal gaz arama çalışmalarına 2008 yılında başlamış olan TPIC (Turkish Petroleum International Company) halen Kolombiyalı ortağıyla yaklaşık 90 milyon USD yatırım yaparak 2 ayrı petrol ve gaz sahasında faaliyetlerine devam etmektedir. Yıldırım Holding, Brezilyalı CCX firmasından yeraltı kömür madeni ocağı San Juan ve Guajira departmanında yer alan açık maden ocakları Cañaverales ve Papayal’ı yaklaşık 150 milyon USD bedelle satın almıştır.  2012 yılında Çilek Mobilya, çocuk mobilyası sektöründe ve Çilek markasıyla Bogota’da mağaza yatırımı gerçekleştirmiş 2014’de mağaza sayısını 3’e çıkarmıştır, LTB Jeans firması da yine 2012 yılı içinde Medellin’de hazır giyim mağazası açarak Kolombiya’da faaliyetlerine başlamıştır.

KOLOMBİYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Kolombiya’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Kolombiya gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Kolombiya’yı  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

KOLOMBİYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Kolombiya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Kolombiya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

KOLOMBİYA FİYAT HESAPLAMA

Kolombiya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Kolombiya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Bogota’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Kolombiya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

KOLOMBİYA KARGO FİYATLARI

Kolombiya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Kolombiya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:  128.70 Euro
 • 10 kg: 223,30 Euro
 • 20 kg: 323.40 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretidir, gümrüklerde Kolombiya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 212. 30 Euro
 • 10 kg: 370.70 Euro
 • 20 kg:602.80  Euro

TÜRKİYE’DEN KOLOMBİYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Kolombiya gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Kolombiya’ya express gönderimler ile ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

KOLOMBİYA PTT KARGO

Kolombiya PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Kolombiya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kolombiya’ya 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kolombiya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Kolombiya için 14-19 gün teslimat süresi vermektedir.

KOLOMBİYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Kolombiya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Kolombiya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

KOLOMBİYA’YA EN UCUZ KARGO

Kolombiya’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Kolombiya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en hesaplı DHL Kolombiya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Kolombiya işlemleri için de en uygun fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Kolombiya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Kolombiya uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp