Güney Kore Kargo | Güney Kore Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Güney Kore Kargo | Güney Kore Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Kore (Güney) Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

GÜNEY KORE KARGO İŞLEMLERİ

Güney Kore kargo işlemleri, ülkenin dünyanın 11, Asya’da da 4. büyük ekonomisi olması açısından büyük önem taşımaktadır. Türkiye ile 1950’li yıllardan bu yana oldukça sıcak ilişkiler yürüten dünyanın teknoloji ihracatçısı olan bu ülkeden ithalat yapanlar daha çok “Güney Kore’den kargo nasıl getirtilir” sorusunun yanıtını aramaktadır.

Yazımızda bu sorunun yanı sıra,

 • Türkiye’den Güney Kore’ye nasıl kargo gönderilir?
 • Güney Kore fiyatları hangi seviyededir?
 • Güney Kore’ye gönderilen bir paket, kaç günde varış adresinde olur?
 • Güney Kore’den Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Güney Kore kargo takibi nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını da vermeye çalışacağız.

Güney Kore kargo işlemleri öncelikle iki ülkenin ticari ilişkileri ile şekillendiği için bu ilişkileri mercek altına almak gerekir.

GÜNEY KORE TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO İHTİYACI

Güney Kore Türkiye ticari ilişkileri, Türkiye’nin bu ülkeden yaptığı ithalat ile şekillenir.

T.C Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2018 yılında Türkiye-Güney Kore arasındaki toplam ticaret hacmi 7.2 milyar doları aşarken bu rakamın yaklaşık 6.5 milyar dolarlık kısmı Güney Kore’den ithalat olarak karşımıza çıkıyor. Aynı dönemde Türkiye’nin ihracatı ise 923 milyon dolar seviyelerinde kalmış durumda.

Türkiye Güney Kore’den cep telefonları, elektronik cihazlar, bilgisayar çipleri, LCD, LED ve OLED gösterge panelleri/ekranlar, motorlu taşıtlar, taşıt aksam ve parçaları, kazan, makine ve mekanik cihazlar, plastik mamulleri, gemiler, demir-çelik, optik alet ve cihazlar, demiryolu taşıtları ile aksam ve parçaları, kauçuk ve kauçuktan eşya ile dokumaya elverişli suni ve sentetik lifler ithal etmektedir.

Buna karşılık Güney Kore’ye sıvılaştırılmış hidrokarbon gazı, taşıt aksamları, eczacılık ürünleri, elektrikli makine ve cihazlar, giyim eşyaları, bor ve diğer metal cevherleri, gıda maddeleri ve dericilik ürünleri ihraç edilmektedir.

Bu veriler Güney Kore kargo rakamlarını artıran kesimin ihracatçılardan çok, bu ülkeden ürün getirten ithalatçılar olduğunu ortaya koymaktadır.

GÜNEY KORE’YE KİMLER KARGO GÖNDERİR?

Türkiye’de yatırım yapan Güney Koreli girişimciler ile Güney Kore’de yatırım yapan Türk girişimciler Güney Kore uçak kargo rakamlarını daha da yukarılara çekecek gruplar arasındadır.

T.C. Merkez Bankası verilerine göre Türkiye’deki teyit edilmiş G. Kore yatırımlarının toplamı 881 milyon dolar civarındadır. Güney Kore verilerine göre ise ülkemizdeki Güney Kore yatırımları 2 milyar 156 milyon dolardır.

Öte yandan Türkiye’de de 300’den fazla Güney Kore sermayesine sahip şirket faaliyet göstermektedir. 2012-2017 yılları itibarıyla Güney Kore’deki Türk kaynaklı yatırımların toplamı ise 153 milyon dolar seviyesindedir.

Yabancı yatırımcılar da aralarında 8 bin 500 kilometre uzaklık bulunan iki ülkede arasındaki gönderimler için hava kargoyu tercih edecek kesimler arasında yer almaktadır.

GÜNEY KORE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Güney Kore’ye  kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarının yanısıra yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak, en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Güney Kore gönderim işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Güney Kore’yi  seçip, kilogram bilgisini de net olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

GÜNEY KORE KARGO HESAPLAMA ARACI

Güney Kore kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Güney Kore’ye ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır.

GÜNEY KORE FİYAT HESAPLAMA

Güney Kore kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Güney Kore’yi işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Seul’e  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Güney Kore kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir.

GÜNEY KORE KARGO FİYATLARI

Güney Kore kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Güney Kore gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg:183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro.

Güney Kore’den Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Güney Kore Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN GÜNEY KORE’YE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Güney Kore’ye ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

GÜNEY KORE PTT KARGO

Güney Kore PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Güney Kore fiyatlarını bilmek faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Güney Kore’ye  1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Güney Kore fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg: 426 TL
 • 10 kg: 1053 TL
 • 20 kg: 1833 TL

GÜNEY KORE KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile Güney Kore gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Güney Kore PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Güney Kore için anında sonuç alabilirsiniz.

Kargo takibi sonunda teslimatta bir gecikme yaşandığını fark ederseniz, duruma müdahale edip yaşanan sorunu çözmek de elinizde.

GÜNEY KORE’YE NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Güney Kore’ye  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Kore’ye kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Güney Kore kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Güney Kore ücretleri konusunda da iddialı bir konumda bulunmaktadır.

Güney Kore’ye en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp