Litvanya Kargo | Litvanya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Litvanya Kargo | Litvanya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Litvanya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

LİTVANYA KARGO İŞLEMLERİ İTHALAT YÖNLÜ İLERLİYOR

Litvanya kargo işlemleri, bu ülkenin Türkiye’nin Baltıklara açılan kapı olması açısından önemlidir. Türkiye’nin de Litvanya için Asya’ya açılan kapı olarak kabul edilmesi yakın zamanda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da artması beklentisini getirmiştir.

Türkiye’den 3 bin 500 kilometre uzakta olan Litvanya’ya kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri bu yazıda merek altına alacağız.

 • Litvanya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Litvanya kargo ücreti ne kadardır?
 • Litvanya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Litvanya gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Litvanya fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Litvanya -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

TÜRKİYE LİTVANYA TİCARİ İLİŞKİLERİNDE HEDEF 1 MİLYAR DOLAR

Türkiye Litvanya ekonomik ilişkileri ülkemizin bu ülkeden yaptığı ithalat ile ilerlemektedir. 2018 yılında Türkiye’nin Litvanya’ya ihracatı 277 milyon dolar, Litvanya’dan ithalatı ise 410 milyon dolar olmuştur. İki ülke arası ticaret hacmi 687 milyon dolara olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam 2017 yılına kıyasla yüzde 13,5’lik bir düşüşe tekabül etmektedir. Yakın gelecekte iki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolar seviyesine çıkarılması vardır.

Türkiye bu ülkeye tekstil ürünleri, motorlu kara taşıtları, demir ve çelikten eşya, kuyumculuk eşyası, makineler ihraç ederken, hurda demir, çoğu buğday olmak üzere hububat, gübreler, mobilyalar, elektrikli makineler ithal etmektedir.

Merkez Bankası verilerine göre, 2002 yılından 2018 yılına kadar Türk firmalarının Litvanya’da yaptıkları doğrudan yatırımın toplam tutarı 3 milyon Dolar olup, aynı dönemde Litvanya sermayeli firmaların ülkemizde yaptıkları doğrudan yatırımın toplam tutarı 22 milyon dolardır.

Türkiye ile Litvanya arasındaki ekonomik ilişkiler, Litvanya’ya kargo trafiğinin artış yaşayacağını gösterir niteliktedir.

LİTVANYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Litvanya’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Litvanya gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Litvanya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

LİTVANYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Litvanya gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Litvanya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

LİTVANYA FİYAT HESAPLAMA

Litvanya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Litvanya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Vilnius’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Litvanya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

LİTVANYA KARGO FİYATLARI

Litvanya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Litvanya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg:60 Euro.

Bu fiyatlar kapıdan kaypa taşıma fiyatıdır. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler hariçtir

Litvanya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80  Euro

TÜRKİYE’DEN LİTVANYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Litvanya gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Litvanya’ya Express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

LİTVANYA PTT KARGO

Litvanya PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Litvanya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Litvanya’ya 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Litvanya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Litvanya için teslimat süresi verememektedir.

LİTVANYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Litvanya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Litvanya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

LİTVANYA’YA EN UCUZ KARGO

Litvanya’ya  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Litvanya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Litvanya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Litvanya işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Litvanya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Litvanya uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp