Lübnan Kargo | Lübnan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Lübnan Kargo | Lübnan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Lübnan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

LÜBNAN KARGO İŞLEMLERİ

Lübnan kargo işlemleri, Türkiye’nin söz konusu ülke ile olan ticari ilişkilerinin özellikle son 3 yılda ivme kazanması ile daha da önemli hale gelmiştir. Ülkenin ekonomisinin kamu harcamalarını karşılayamaması nedeniyle özellikle hizmet sektöründe yabancı yatırımcıya açık olan Lübnan’a kargo işlemleri de karayolu taşımalarının Suriye’deki savaş yüzünden iyice zorlaşması sonucunda artış trendine girme eğilimindedir.

Lübnan’ın en çok ithalat yaptığı 6. ülke olan Türkiye’den Lübnan’a, Lübnan’dan Türkiye’ye kargo gönderimi ile ilgili soruları bu yazımızda yanıtlayacağız.

 • Lübnan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Lübnan kargo ücreti ne kadardır?
 • Lübnan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Lübnan gönderi takibi nasıl yapılır?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Lübnan-Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemeyelim.

LÜBNAN-TÜRKİYE ARASINDAKİ EKONOMİK VERİLER

Türkiye Lübnan açısından iyi bir ekonomik partner. Ticaret Bakanlılığı verilerine göre Ülkenin ithalatında 6. sırada yer alan Türkiye, Lübnan’ın en çok ihracat yaptığı ülkeler listesinde ise 4. sırada. Türkiye ile Lübnan arasındaki ticaret hacmi 2018 yılında 1 milyar doların üzerine çıkmıştır. Türkiye aynı yıl Lübnan’a 901 milyon dolarlık ihracat yaparken, ithalat rakamı ise 169 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Lübnan’a olan ihracatımızda mücevherat, demir/çelik çubuklar ve kek/bisküvi ilk sıralarda bulunmaktadır yer alırken, en çok hurda demir ve işlenmemiş altın ithal edilmektedir.

Artış trendinde olan ticari ilişkilerin Lübnan kargo trafiğine olumlu etkisi olması beklenmektedir. Öte yandan Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle bölgedeki ülkelerin karayolu taşımacılığı ile ticaret yapması da hayli zorlaşmıştır. Bunu önlemek isteyen Lübnan hükümeti dış ticaretin denizyoluyla yapılması için sektörü desteklemeye başlamıştır.

LÜBNAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Lübnan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Lübnan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Lübnan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

LÜBNAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Lübnan kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Lübnan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

LÜBNAN FİYAT HESAPLAMA

Lübnan argo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Lübnan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Beyrut’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Lübnan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

LÜBNAN KARGO FİYATLARI

Lübnan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Lübnan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg: 60 Euro.

Bu fiyatlara Lübnan’daki gümrük uygulama ve harçlarının dahil olmadığını hatırlatmakta da fayda var.

Lübnan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Lübnan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN LÜBNAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Lübnan gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Lübnan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Lübnan’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

LÜBNAN PTT KARGO

Lübnan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Lübnan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Lübnan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Lübnan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Lübnan için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

LÜBNAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Lübnan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

LÜBNAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Lübnan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Lübnan’a kargo gönderin, isterseniz Mersin,  Antalya ya da Hatay’dan şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Lübnan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Lübnan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Lübnan’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Lübnan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp