Malezya Kargo | Malezya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Malezya Kargo | Malezya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Malezya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MALEZYA KARGO TRAFİĞİ 2020

Malezya kargo işlemleri, Türkiye ile söz konusu ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin 2000’li yıllarda ivme kazanması ve 18 bin adadan oluşan ülkenin Türkiye’den yaklaşık 13 bin kilometre uzakta olması nedeniyle önemlidir.

Özellikle helal gıda sektörün açısında önemli bir pazar olabilecek Malezya’ya kargo ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda irdeleyeceğiz.

 • Malezya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Malezya kargo ücreti ne kadardır?
 • Malezya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Malezya gönderi takibi nasıl yapılır?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle Malezya’ya kargo trafiğini doğrudan etkileyen ilk etken olan Malezya -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

İKİLİ TİCARET HEDEFİ 10 MİLYAR DOLAR

Türkiye ile Malezya arasındaki dış ticaret hacmi 2018 yılında 2.5 milyar dolar seviyesindeydi. Söz konusu yılda Türkiye’nin Malezya’ya ihracatı 365 milyon dolar, ithalatı ise 2,1 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Başlıca ihraç ürünleri motorlu kara taşıtları, traktörler, bunların aksam ve aksesuarları, mineral yağlar ve türevleri, demir-çelik, makine ve cihazlar, bor ve boratlar, halı, un, bakliyat, kabuklu yemiş, meyve ve meyve suları gibi gıdalar ve transformatör ürünleridir. Buna karşın Malezya’dan palmiye yağı, hindistan cevizi, kauçuk ve kauçuk ürünleri, elektronik devreler, sentetik lifler ithal edilmektedir.

Ülkenin uzaklığı ve Malezya ile Türkiye arasında düzenli taşımacılık seferlerinin olmamasından kaynaklanan nakliyedeki fiyat belirsizlikleri Türk ihracatçıları için sorun yarattığı için bu pazara yeterince ilgi gösterilmemiştir.

Malezya kargo işlemleri özellikle bu açıdan oldukça önemlidir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR VE MALEZYA KARGO

Malezya kargo rakamlarına etki edecek bir diğer faktör de iki ülkenin karşılıklı yatırımları. Kuala Lumpur Büyükelçiliği verilerine göre Eylül 2015 itibariyle, ülkedeki Türk yatırımı yaklaşık 200 milyon dolardır.

Malezya’da faaliyette bulunan belli başlı Türk firmaları; FNSS A.Ş, Yonca-Onuk, Evyap, Novaplast, Tepe Kimya, Dorçe, Aselsan, Arçelik-Beko, Havelsan’dır.

Ekonomi Bakanlığı verilerine göre Malezya’nın Türkiye’ye yaptığı doğrudan sermaye yatırımı miktarı, 2015 Mart ayı itibariyle 844 milyon dolardır. Malezyalı yetkililer ise Malezya yatırımlarının yaklaşık 2,5 milyar ABD Doları olduğunu dile getirmektedirler. Bakanlık Türkiye’de kayıtlı Malezya sermayeli firma sayısını 42 olarak vermektedir.

DEİK raporuna göre Malezya’nın Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu en önemli proje, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali projesidir. Malezya devletine ait Malezya Havayolları Holding Bhd (MAHB) şirketi ile Türk Limak Grup ve Hintli GMR Infrastructure Ltd. şirketlerinin oluşturduğu konsorsiyum, Sabiha Gökçen Havalimanının dış hatlar terminalinin yapımı ve 20 yıl süreyle işletimi konusunda 10 Temmuz 2007 tarihinde yapılan ihaleyi 2,7 milyar dolarlık teklifle kazanmıştır. Bu bağlamda, Hazine Müsteşarlığının vermiş olduğu verilere göre anılan firma 2008 ve 2009 yıllarında sırasıyla 7,5 ve 11 milyon dolarlık yatırım transferinde bulunmuştur.

MALEZYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Malezya’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Malezya gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Malezya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MALEZYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Malezya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Malezya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

MALEZYA FİYAT HESAPLAMA

Malezya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Malezya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Kuala Lumpur’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Malezya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve paketi teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

MALEZYA KARGO FİYATLARI

Malezya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Malezya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Malezya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80  Euro

Malezya Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN MALEZYA’YA TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Malezya gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Malezya gönderiniz Express servis ile ortalama 2 iş gününde varış adresinde oluyor.

Malezya’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

MALEZYA PTT KARGO

Malezya PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Malezya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Malezya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Malezya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Malezya için 11-15 gün teslimat süresi vermektedir.

MALEZYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Malezya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Malezya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz. Yapacağınız bu takip işlemi kargonun teslimatında yaşanabilecek olası gecikmelerin önüne geçmenizi sağlayabilir.

MALEZYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Malezya’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Malezya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Malezya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Malezya için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Malezya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Malezya uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp