Mısır Kargo | Mısır’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Mısır Kargo | Mısır’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Mısır Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MISIR KARGO İŞLEMLERİ

Mısır kargo işlemleri, söz konusu ülkenin Afrika kıtasında Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülke olması açısından son derece önemlidir. Dış ticaret hacmi her geçen gün artış eğiliminde olan iki ülke arasında uçak kargo seferlerinin trafiği de artış göstermektedir. Türkiye’den 3 bin 176 kilometrede uzaklıktaki dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Mısır’a deniz yolu ile en az bir hafta süren taşımacılık işleri Mısır hava  kargo ile daha kısa sürede yapılabilmektedir.

Bu nedenle,

 • Türkiye’den Mısır’a kargo nasıl gönderilir?
 • Mısır kargo fiyatları hangi seviyededir?
 • Mısır’a gönderilen bir paket, kaç günde varış adresinde olur?
 • Mısır’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Mısır kargo takibi nasıl yapılır?

sorularının yanıtlarını bu yazıda vermeye çalışacağız.

Ama öncelikle iki ülke arasındaki kargo trafiğini etkileyen en önemli faktör olan ticari ilişkilere kısaca göz atalım.

MISIR-TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİNİN SEYRİ 

Mısır uçak kargo rakamlarını öncelikle etkileyen ilk unsur iki ülke arasındaki ticari ilişkilerdir.. Nu ilişkileri ise iki ülke arasındaki siyasi ilişkiler ile yakından ilgilidir. Ticari ilişkiler de siyasi ilişkiler nedeniyle inişli çıkışlı bir seyir izlemektedir.

2016 yılında Türkiye’nin Mısır’a ihracatı bir önceki  yıla göre, Mısır’ın ithalatını kısmak amaçlı tüm dünya ülkelerine uyguladığı Üretici Kayıt Sistemi nedeniyle yüzde 12 azalarak 2,7 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Mısır’a yapılan ihracatın toplam ihracatımızdaki payı yüzde 1,9 oranında olmuş, ülke en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında 13. sıraya gerilemiştir.
2017 yılında ise Mısır’a yönelik ihracatımızdaki düşüş devam ederken, ihracat 2016 yılına göre yüzde 14 oranında azalarak 2,3 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.
2018 yılında ise “piramitler ülkesine” yönelik Türk ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 29,3 oranında artış göstererek 3 milyar doların üzerine yükselmiştir.

Mısır Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasındaki 13.  olan sırasını 2019’da yılında da korumuştur.  2018 yılında 3 milyar 53 milyon dolar olan ihracat, 2019 yılında da 3 miyar 318 milyon dolara yükselmiştir. Mısır’a yapılan ihracatta benzin, binek otomobilleri, demir/çelik profiller, mutfak eşyaları, inşaat demiri, halılar, otomobil lastikleri olarak sıralanabilir. İhraç ettiğimiz önemli tarım ürünleri ise kırmızı mercimek ve fındıktır.

Türkiye’ye Mısır’dan ithal edilen önemli ürünler ise gübre, petrol yağları, kimyasal ürünler, karbon, hazır giyim ürünleri ve pamuk ipliğidir.

MISIR’A KARGO RAKAMLARINDA YATIRIMLARIN ETKİSİ

Mısır’a kargo rakamlarını, bu ülkedeki Tük yatırımları da etkilemektedir. DEİK verilerine göre Mısır’da Türk doğrudan yatırımları 2 milyar dolardan fazla. Mısır’da, 40’ı büyük ölçekli olmak üzere yaklaşık 200 Türk firmasın faaliyet göstermektedir.

Bu firmalar da Türkiye’den Mısır’a hava kargo rakamlarında etkili bir faktördür.

Öte yandan Mısır’da yaklaşık 3 bin 500 Türk vatandaşının yaşaması da bu ülke yönlü yurtdışı kargo rakamlarını etkilemektedir.

MISIR’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Mısır’a kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Mısır işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Mısır’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

MISIR KARGO HESAPLAMA ARACI

Mısır kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Mısır’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

MISIR FİYAT HESAPLAMA

Mısır kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Mısır’ı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Kahire’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini öğrenirsiniz.

Türkiye Mısır kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

MISIR KARGO FİYATLARI

Mısır kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Mısır gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg: 177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Mısır’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Mısır Türkiye arası kargo fiyatları, ortaya çıkan rakamlardan da anlaşılacağı üzere Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN MISIR’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Mısır paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Mısır’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Mısır Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

MISIR PTT KARGO

Mısır PTT kargo yolunu kullanarak da ulaşılabilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle PTT kargo Mısır fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Mısır’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Mısır fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 218 TL
 • 10 kg: 672 TL
 • 20 kg: 1252 TL

PTT kargo Mısır için 8-12 gün teslim süresi vermektedir.

MISIR KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Mısır PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Mısır için anında sonuç alabilirsiniz.

MISIR’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Mısır’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Mısır’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Mısır kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Mısır ücretleri konusunda da oldukça iddialı.

Mısır’a  hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Mısır uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp