Moğolistan Kargo | Moğolistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Moğolistan Kargo | Moğolistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

MOĞOLİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Moğolistan kargo işlemleri ülkenin Türkiye’den 5 bin kilometre uzakta olması ve deniz kıyısı olmadığı için deniz ulaşımının mümkün olmaması nedeniyle önemlidir.  Türkiye’nin dış ticaretinin hayli sınırlı olduğu bu ülkede hali hazırda 11 Türk şirketi faaliyet göstermektedir.

Bu yazımızda Moğolistan’a kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Moğolistan’a kargo nasıl gönderilir?
  • Moğolistan gönderi ücreti ne kadardır?
  • Moğolistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Moğolistan’a kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen Moğolistan -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

MOĞOLİSTAN-TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ GELİŞMEYE AÇIK

Moğolistan Türkiye ilişkilerinin 50 yıllık bir geçmişi vardır. Ülkemizden 5 bin kilometre uzakta olan bu küçük Asya ülkesi ile olan ticari ilişkiler ise gelişmeye açıktır.   Zira Moğolistan’ın 2019 yılında ülke bazında dış ticaretinde ilk sırayı 8,8 milyar dolar yüzde 64,2 pay ile Çin alırken, Çin’i, Rusya Federasyonu, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD  takip etmiştir. Bu 5 ülke, Moğolistan’ın dış ticaretinden toplam yüzde 86,3 pay almaktadır. Ülkemiz ise yüzde 0,3 pay ve 43 milyon dolar değer ile 16’ncı sırada yer almaktadır.

Türkiye ile Moğolistan arasındaki dış ticaret hacmi 2019 yılında 39,8 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamın 39.2 milyon doları Türkiye’nin ihracatı olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye’nin Moğolistan’a gerçekleştirdiği en yüksek ihracatı 2013 yılında 48,1 milyon dolardır.

Elektrikli su ısıtıcıları, elektrotermik cihazlar, ortam ısıtıcıları, saç ve el kurutucuları, ütüler, radyatör, motorlu hava püskürtücüler, kakao içermeyen şeker mamulleri, makine, kişisel temizlik ürünleri, gıda, sobalar başlıca ihraç ürünlerimizdir.

Ülkede 11 Türk şirketi faaliyet gösterirken, Türk yatırımlarının miktarı 1.3 milyon dolar seviyesindedir.

Ayrıca Türk müteahhitlik firmaları Moğolistan’da 192,6 milyon dolar değerinde 6 proje üstlenmiştir. Bugüne kadar, TİKA’nın Moğolistan’da hayata geçirdiği projelerin toplam değeri ise 40 milyon doları aşmıştır

Moğolistan, tarihte bilinen en eski Türk yazıtı olan Orhun abidelerine ev sahipliği yapması açısından da ülkemiz için önemlidir.

MOĞOLİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Moğolistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Moğolistan gönderi işlemleri yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Moğolistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MOĞOLİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Moğolistan gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Moğolistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

MOĞOLİSTAN KARGO NE KADARA GİDER?

Moğolistan kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Moğolistan’ı işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Moğolistan’a kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 105.60 Euro
  • 10 kg:183.70 Euro
  • 20 kg:267.30 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma fiyatıdır. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve harçlar bu rakamlara dahil değildir.

MOĞOLİSTAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Moğolistan Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572  Euro

Moğolistan Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Moğolistan’a gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 3 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

MOĞOLİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Moğolistan kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

MOĞOLİSTAN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Moğolistan en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Moğolistan kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Moğolistan en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp