Moldova Kargo | Moldova’ya Kargo | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Moldova Kargo | Moldova’ya Kargo | NumunemKolay

Moldova Cumhuriyeti Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MOLDOVA KARGO İŞLEMLERİ 2020

Moldova kargo işlemleri, Türkiye’nin bu ülkenin en iyi 6. ticari partneri  açısından önemlidir. Rusya, Romanya, Ukrayna ve İtalya’nın ardından gelen Türkiye ile Moldova arasında 2000’li yılların başından itibaren artış yaşanması Moldova uçak kargo rakamları açısından da umut vericidir.

Bu yazımızda Moldova hava kargo işlemleri ile ilgi soruları yanıtlayacağız.

 • Moldova’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Moldova gönderi ücreti ne kadardır?
 • Moldova Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Moldova koli takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Moldova fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Moldova -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

MOLDOVA TÜRKİYE TİCARETİ GELİŞİYOR 

Moldova Türkiye arasındaki ticari ilişkiler 2000’li yılların başından itibaren artış trendi göstermektedir. Dönemsel düşüşler yaşansa da Türkiye’nin Moldova’ya hem ithalatı hem de ihracatı artış göstermektedir.

Ticari işlemler diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşük yoğunluklu ancak sürekliliği olması açısından önemlidir.

2018 yılında Türkiye’nin Moldova’ya ihracatı 266 milyon dolarken, bu rakam 2019 yılında yüzde 21 artış göstererek 322 milyon dolara ulaşmıştır. Aynı şekilde 2018 yılında 160 milyon dolar ithalat da 2019 yılında yüzde 52 artışla 46 milyon dolara yükselmiştir. Ticaret hacmi de toplam 568 milyon dolara çıkmıştır.

Türkiye ile Moldova arasında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) olması gelişmeye açık olduğunu da gösterirken bu sayede aralarında Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin de bulunduğu geniş bir pazara ulaşmak da mümkün.

Bu veriler Moldova hava kargo trafiğinin de gelişme göstereceğinin işaretleri olarak kabul ediliyor.

YATIRIMCI İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Türk yatırımcıların Moldova’ya ilgisi de yoğun. Nergis Grubu, Nobel İlaç, Efes Pilsen, Nefis Bisküvi, Moldcell ülkedeki Türk yatırımları olarak öne çıkmaktadır.  Moldova’daki Türk yatırımlarının fiili hacmi 350 milyon dolar civarında ve ülkedeki yabancı şirketler arasında Türk sermayeli firmalar sayı olarak 3’üncü sırada yer alıyor.

Türk yatırımcılar Moldova’da özellikle otel ve inşaat endüstrilerinde başarılı çalışmaları ile öne çıkmaktadır.

Türk yatırımlarının ülkede yoğun olması Moldova’ya uçak kargo potansiyelinin yüksek olduğunu göstermesi açısından da önemlidir.

MOLDOVA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Moldova’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Moldova gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Moldova’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MOLDOVA KARGO HESAPLAMA ARACI

Moldova gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Moldova’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

MOLDOVA FİYAT HESAPLAMA

Moldova gönderi fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Moldova’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Kişinev’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Moldova kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

MOLDOVA KARGO FİYATLARI

Moldova kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Moldova gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg:259.60 Euro.

Bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretidir. Gümrüklerde ortaya çıkacak uygulama ve harçlar bu fiyatlara dahil değildir.

Moldova’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80  Euro

TÜRKİYE’DEN MOLDOVA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Moldova gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Moldova’ya Express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

MOLDOVA PTT KARGO

Moldova PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Moldova fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Moldova’ya 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Moldova fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg:1313 TL

PTT kargo Moldova için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

MOLDOVA  KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Moldova PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Moldova için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

MOLDOVA’YA EN UCUZ KARGO

Moldova’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Moldova’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Moldova kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Moldova işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Moldova’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Moldova Cumhuriyeti uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp