Nijerya Kargo | Nijerya’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Nijerya Kargo | Nijerya’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Nijerya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

NİJERYA KARGO POTANSİYELİ TİCARETE BAĞLI

Nijerya kargo potansiyeli iki ülke artsında son yıllarda artan ticaret ve iş hacmi ile doğru orantılıdır. Güney Afrika’yı geride bırakarak Afrika kıtasının en büyük ekonomisi haline gelen Nijerya ile hem dış ticaretin, hem de Türk iş adamlarının bu ülkeye ilgisinin artışı neticesinde iki ülke arasındaki kargı trafiği de artmaktadır.

Bu yazımızda Nijerya’ya kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Nijerya’ya kargo nasıl gönderilir?
  • Nijerya gönderi ücreti ne kadardır?
  • Nijerya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Nijerya’ya kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz. Ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Nijerya -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

TÜRKİYE NİJERYA TİCARİ İLİŞKİLERİ

Türkiye’nin Nijerya ile ticari ve ekonomik ilişkileri gelişmektedir ancak son  10 yılda Nijerya’ya gerçekleştirilen ihracat dalgalı bir seyir izlemektedir. 2018 yılında ikili ticaret hacmi 489,73 milyon dolar olarak gerçekleşirken bu rakamı 346 milyon doları ihracattır. Dış satımın ilk sıralarında, demir veya çelikten inşaat ve inşat aksamı; alçılar; kablolar ve demir veya alaşımsız çelikten profiller yer almıştır. Nijerya’dan ithalatta ise yağlı tohumlar ve meyveler grubu ve petrol gazları ve hidrokarbonlar önde gelmektedir. Türkiye Nijerya’nın en çok susam ihraç ettiği ülke olarak öne çıkarken, Nijerya’nın ihracatında 21. sırada, ithalatında ise 22. sırada yer almaktadır.

Söz konusu ülke doğal kaynakları ile büyük potansiyel barındırmaktadır. Petrol rezervleri itibariyle ilk on ülke arasında yer alan Nijerya dünyanın 9. büyük doğalgaz rezervine de sahiptir. Afrika’da Cezayir’den sonraki tek doğalgaz ihracatçısıdır. Öte yandan Nijerya, sadece kendi iç pazarı açısından değil, aynı zamanda Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu’na (ECOWAS) üye ülkelerin pazarlarına giriş için de önem taşımaktadır.

TÜRK YATIRIMCILAR NİJERYA’DA

Öte yandan Türk iş dünyasının Nijerya’da önemli yatırımları da bulunmaktadır. Hayat Kimya 2017’den bu yana Nijerya’da üretim yapıp birçok ülkeye de buradan ihracat gerçekleştirmektedir.

Eser İnşaat ise Osun Eyaleti’nde toplam 2 bin 500 dönüm arazi üzerine kurulu ve Türkiye’den doğrudan yatırımı 15 milyon doları bulan asfalt palenti ve kırma taş tesislerini 2009 yılında faaliyete almıştır.

Kocaeli merkezli Biray Grup ise inşa ettiği su artırma tesisi ile 200 bin Nijeryalıyı temiz suya kavuşturmuştur.

Tüm bu ticari ve ekonomik ilişkiler Türkiye’den 7 bin 300 kilometre uzaktaki Nijerya’ya uçak kargo işlemlerinin gelişmeye açık olduğunu göstermektedir.

NİJERYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Nijerya’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Nijerya gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Nijerya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

NİJERYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Nijerya gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Nijerya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

NİJERYA KARGO NE KADARA GİDER?

Nijerya kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Nijerya’yı işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Nijerya’ya kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 117.70 Euro
  • 10 kg:200.20 Euro
  • 20 kg:290.40 Euro.

NİJERYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Nijerya Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572  Euro

Nijerya Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Nijerya’ya gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

NİJERYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Nijerya kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

NİJERYA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Nijerya en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Nijerya kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Nijerya en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Nijerya uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp