Norveç Kargo | Norveç’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Norveç Kargo | Norveç’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Norveç Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

NORVEÇ KARGO İŞLEMLERİ 2020

Norveç kargo işlemleri, ekonomik ilişkileri istenilen seviyede olmayan Türkiye ve Norveç açısından zamanı iyi kullanmak isteyenler için önem taşımaktadır.

Bu yazımızda Türkiye’ye 4 bin kilometre uzakta olan Norveç’e kargo gönderimi ile ilgili merak edilen konuları mercek altına alacağız.

 • Norveç’e kargo nasıl gönderilir?
 • Norveç gönderi ücreti ne kadardır?
 • Norveç Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Norveç gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarını vermeden önce ise Norveç uçak kargo rakamlarını direkt etkileyen Norveç-Türkiye ticari ilişkilerine göz atalım.

İHRACAT DA DÜŞÜŞTE İTHALAT DA

Norveç’le ikili ticaret hacmi 2018 yılında, 1,278 milyar dolar seviyesine gerilemiştir. Bu rakamın 513 milyon doları ihracat 765 milyon doları ithalat olarak gerçekleşirken hem dış satımda hem de dış alımda az da olsa düşüler yaşanmıştır. İhracat rakamı 2017’de 548 milyon dolar, ithalat da 840 milyon dolar seviyesindeydi.

Ülkemizin Norveç’e yönelik başlıca ihraç kalemleri deniz ve karayolu ulaştırma araçları ile tekstil ürünleridir. Bu ülkeden ithalatımızın ana kalemlerini ise petrol gazları ve diğer hidrokarbonlar, balık ve ferro alyajlar oluşturmaktadır.

Kendi yaşam standartlarının Avrupa Birliği’nin standartlarına oranla daha yüksek gördükleri için AB’ye girmeyen Norveç gibi bir pazarda daha yüksek oranlarda yer almak için Norveç hava kargo ile hız faktörü kullanılabilir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR

2002-2018 yılları arasında Norveç’teki Türk yatırımları 190 milyon dolar seviyesinde gerçekleşirken, aynı dönemde Türkiye’deki Norveç yatırımları 862 milyon dolar civarındaydı.

Türkiye’deki Norveç yatırımları daha ziyade enerji ve gemicilik alanlarında yoğunlaşmaktadır.

Karşılıklı olan bu yatırım ilişkilerini de Norveç uçak kargo rakamlarına yansıması beklenirken Norveç’te yaşayan yaklaşık 20 bin Türk de ciddi bir potansiyel barındırmaktadır.

NORVEÇ’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Norveç’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisini en uygun fiyatlarla veren NumunemKolay’dan hizmet alarak yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Norveç gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Norveç’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

NORVEÇ KARGO HESAPLAMA ARACI

Norveç gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Norveç’ e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

NORVEÇ FİYAT HESAPLAMA

Norveç gönderim fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Norveç’i   işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Oslo’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Norveç kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

NORVEÇ KARGO FİYATLARI

Norveç kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Norveç gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg:30 Euro.

Norveç’ten Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 151.80 Euro
 • 10 kg: 249.70 Euro
 • 20 kg: 423.50 Euro

Norveç Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyrederken söz konusu fiyatlar kapıdan kapıya taşıma fiyatlarıdır. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve harçlar bu rakamlara dahil değildir.

TÜRKİYE’DEN NORVEÇ’E KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Norveç gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Norveç’e Express servis ile ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Norveç’ten Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

NORVEÇ PTT KARGO

Norveç PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Norveç fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Norveç’e 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Norveç fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394.5 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo Norveç için 7-11 gün teslimat süresi vermektedir.

NORVEÇ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Norveç PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Norveç için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

NORVEÇ’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Norveç’e en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Norveç’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Norveç kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Norveç için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Norveç’e  hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp