Özbekistan Kargo | Özbekistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Özbekistan Kargo | Özbekistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Özbekistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ÖZBEKİSTAN KARGO İŞLEMLERİ İÇİN ADRES NUMUNEMKOLAY

Özbekistan kargo işlemleri, Türkiye’nin bu ülke ile olan ticari faaliyetlerinin yıllar itibarıyla istikrarlı biçimde artış kaydetmesi nedeniyle önem kazanmaktadır. 2000’li yılların başında 168,4 milyon dolar seviyelerinde olan dış ticaret hacminin 1,7 milyar dolar seviyesini aşması, ihracat oranlarının da sürekli yükselmesi,  Özbekistan uçak kargo potansiyelinin de artması sonucunu beraberinde getirecektir.

Bu nedenle Özbekistan’a kargo nasıl gönderilir? sorusunun yanıtı arayanların sayısı da sürekli artmaktadır.

Yazımızda bu sorunun yanı sıra;

 • Özbekistan kargo fiyatları hangi seviyededir?
 • Özbek kargo gönderimlerini etkileyen unsurlar nelerdir?
 • Özbekistan’a gönderilen bir kargo paketi, kaç günde varış adresinde olur?
 • Özbekistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Özbekistan kargo takibi nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ KARGO POTANSİYELİNİ ARTIRIYOR

Türkiye Özbekistan’n hem ithalatında hem de ihracatında oldukça önemli bir ülke konumunda.  2017 yılında yüzde 25 oranında artış gösteren ikili ticaret hacmi, 2018 yılında ise yüzde 16 artış göstermiştir. Son yıllarda Türkiye’nin Özbekistan’a ihracatı hızla bir artış göstermiştir. 2018 yılında yüzde 40 artış göstererek 952 milyon dolar olan Türkiye dış satımı 2019’un ilk altı ayında ise 615 milyon dolara ulaşmıştı.

Türkiye bu ülkeye temizlik maddeleri, ilaç, römork, plastik ürünleri, gıda işleme makineleri satarken, bu ülkeden bakır, bakır alaşımları ve bakır ürünleri, levhalar, pamuk ipliği, işlenmemiş çinko, petrol yağları, gübre, konserve, altın, işlenmemiş kurşun, ipek almaktadır.

Gelişen bu ticari ilişkilerin kendini öncelikle Özbekistan kargo işlemlerinde artış yönünde göstermesi beklenmektedir.

YATIRIMCI İLİŞKİLERİ VE ÖZBEKİSTAN KARGO POTANSİYELİ

2018 yılında Türk sermayeli 364 şirketin kurulduğu Özbekistan’da Türk sermayeli 1100 civarında şirket bulunmaktadır. Bankacılık, ilaç, inşaat, otomotiv, ayakkabıcılık, turizm ve gıda sektörlerine yapılan toplam 1 milyar dolar seviyesindeki Türkiye menşeli yatırımların Özbekistan’ın ihracatına 300 milyon Dolar katkı sağladığı, bu yolla 50.000 kişiye istihdam yaratıldığı tahmin edilmektedir.

Türk müteahhitlik şirketlerinin bugüne kadar Özbekistan’da üstlendikleri müteahhitlik işlerinin toplam tutarı ise 2,7 milyar Dolar düzeyindedir.

Tüm bu veriler Özbekistan hava kargo işlemlerinin de gelişime son derece açık olduğunu ortaya koymaktadır.

ÖZBEKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Özbekistan’a kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo şirketlerinin partneri NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Özbekistan işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

ÖZBEKİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Özbekistan kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Özbekistanâ  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

ÖZBEKİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Özbekistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracında kilogram üzerinden hareket edeceğiz.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Özbekistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Taşkent’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Özbekistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir.

ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI

Özbekistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Özbekistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Özbekistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Özbekistan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN ÖZBEKİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Özbekistan kolinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Özbekistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

ÖZBEKİSTAN PTT KARGO

Özbekistan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasındadır. Bu nedenle PTT kargo Özbekistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Özbekistan’a  1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Özbekistan fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg:162.50 TL
 • 10 kg: 551 TL
 • 20 kg: 1041 TL

PTT kargo Özbekistan için 10- 12 gün teslimat süresi vermektedir.

ÖZBEKİSTAN  KARGO TAKİBİ

Özbekistan gönderi takibi ile paketinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Özbekistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Özbekistan için hemen ve yaklaşık bir sonuç alabilirsiniz.

ÖZBEKİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Özbekistan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan başkent Taşkent’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Özbekistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, hesaplı UPS Özbekistan ücretleri ile müşterilerini düşünmektedir.

Özbekistan’a en hızlı kargo gönderimini en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp