Pakistan Kargo | Pakistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Pakistan Kargo | Pakistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Pakistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

PAKİSTAN KARGO GÖNDERİMİ

Pakistan kargo işlemleri, Türkiye’nin önemli firmalarının bu ülkede yaptıkları yatırım ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin taşıdığı potansiyel açsından önemlidir. Ayrıca ülkeye deniz taşımacılığında doğrudan seferlerin olmaması ve karayolu taşımacılığındaki çeşitli engeller bulunması taşımacılıkta Pakistan hava kargo alternatifinin daha çok kullanılmasını sağlayacak bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızda Pakistan kargo ile ilgili merak edilen konuları mercek altına alacağız.

 • Pakistan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Pakistan kargo ücreti ne kadardır?
 • Pakistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Pakistan gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtını vermeden önce Türkiye Pakistan ekonomik ilişkilerine ve bu ülkede yatırım yapan Türk firmalarına kısaca göz atalım. Zira bu veriler Pakistan yönlü kargo trafiğinin taşıdığı potansiyeli de ortaya koymaktadır.

TİCARİ İLİŞKİLER İSTENEN SEVİYEDE DEĞİL

Türkiye ile Pakistan arasındaki ticari ilişkilerin istenen seviyede olmadığını her iki taraf da kabul etmektedir. 2018 yılında Türkiye Pakistan’a 462 milyon dolarlık ihracat yaparken bu ülkeden 330 milyon dolarlık dış alım yapılmıştır. Toplam ihracat hacmi 792 milyon dolar seviyesinde gerçekleşirken iki ülke arasında ticaret hacmi 2011 yılında yaklaşık 1,1 milyar dolar ile en yüksek rakama ulaşmıştır.

Başlıca ihraç ürünleri haberleşme- ses, kayıt cihazları, makine/teçhizat ve tekstil ürünleridir. Başlıca ithal ürünleri ise tekstil hammaddesi ve ürünleri, plastik mamuller ve organik kimyasallardır.

TÜRK FİRMALARININ PAKİSTAN YATIRIMLARI

Pakistan’da 17 Türk firması faaliyet göstermektedir. Türk yatırımları ağırlıklı olarak enerji, finans, altyapı projeleri ve müteahhitlik sektörlerindedir.

Zorlu Holding, Ziraat Bankası,  Coca-Cola İçecek ve Ülker gibi büyük Türk şirketleri Pakistan’da yatırım yapan Türk şirketleri arasında yer almaktadır.

Zorlu Enerji, 4 yılı aşkın süredir Pakistan’da yenilenebilir enerji alanında çalışmalarını sürdürmektedir ve yakın geçmişte 6 megawatt’lık Pakistan’ın ilk rüzgar türbinlerinin yapımını tamamlamıştır. Coca Cola İçecek A.Ş., Pakistan’da 6 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Coca-Cola Beverages Pakistan Ltd.’ye 100 Milyon dolarlık yatırım yaparak yüzde 50 hissesini devralmıştır. TUSAŞ’ın havacılık ve savunma sanayii alanlarında Pakistan ile çeşitli projeleri bulunmaktadır.

Türkiye’de toplam 233 Pakistan sermayeli firma bulunmaktadır. 2002-2019 döneminde Pakistan firmalarının ülkemize yaptığı doğrudan yatırım miktarı 80 milyon dolardır. Söz konusu firmalar ağırlıklı olarak otomotiv, elektronik, telekomünikasyon, makine, ticaret ve bankacılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

TAŞIMACILIKTA YAŞANAN SORUNLAR VE PAKİSTAN KARGO

Türkiye’den Pakistan’a ürün taşıma maliyetleri şu şekildedir: Karayolu için bir kamyon ortalama 9000-11000 $ arasında, denizyolu ile taşımacılıkta ise bir konteyner ortalama 4500-5000$ arasında değişmektedir.

Pakistan ile ticari ilişkilerinin gelişmesinin önündeki en önemli engel taşımacılıkta yeterli imkan olmamasıdır.

Deniz taşımacılığı doğrudan seferler olmadığı için Dubai üzerinden aktarmalı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle Pakistan’a ulaşmak çok uzun sürmektedir ayrıca da pahalıdır. Bir konteyner için ortalama 4500- 5000 dolar arasındaki ödeme yapılmaktadır.

Ancak karayolu taşımacılığındaki engellerden ötürü daha çok deniz taşımacılığı tercih edilmektedir. Karayolu taşımacılığı en olası yoldur. Ancak İran ile geçmişte yerli benzin, ek ücret ve özel gümrük uygulamalarından ve güvenlik problemlerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle bu imkanın üzerine gidilememiştir. 2003 yılında Türkiye ile Pakistan arasında Karayolu Taşımacılığı Anlaşması’nın imzalanması olumlu bir adım olarak değerlendirilse de, Pakistan’ın TIR sistemini uygulayan ülkeler arasında yer almaması karayolu taşımacılığını olumsuz etkilemektedir.

Denizyolu ve karayolu ulaşımında yaşanan bu sorunlar Pakistan’a kargo rakamlarını artmasını sağlayacak gelişmelerdir.

PAKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Pakistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Pakistan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Pakistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

PAKİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Pakistan kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Pakistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

PAKİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Pakistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Pakistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent İslamabad’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Pakistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

PAKİSTAN KARGO FİYATLARI

Pakistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Pakistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg:20 Euro
 • 20 kg:.259. 60 Euro.

Pakistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Pakistan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN PAKİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Pakistan gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Pakistan’a düzenlenen uçak seferleri yakın bölgelerdeki gibi sık olmadığı için ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Pakistan’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

PAKİSTAN PTT KARGO

Pakistan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Pakistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Pakistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Pakistan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 359.50 TL
 • 10 kg:649.50TL
 • 20 kg: 1229.50 TL

PTT kargo Pakistan için 10-14 gün teslimat süresi vermektedir.

PAKİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Pakistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Pakistan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

PAKİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Pakistan’a  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Pakistan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Pakistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Pakistan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Pakistan’a  hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Pakistan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp