Portekiz Kargo | Portekiz’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Portekiz Kargo | Portekiz’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Portekiz Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

PORTEKİZ KARGO RAKAMLARI

Portekiz kargo işlemleri, ülkenin Avrupa’yı ABD ve Afrika’ya bağlayan uç liman ve lojistik üs olması açısından önem taşımaktadır.

Türkiye ile olan ticari ilişkileri de yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde yükseliş gösteren Portekiz’e kargo göndermek isteyenlerin  merak ettiği soruları bu yazımızda cevapladık.

 • Portekiz’e kargo nasıl gönderilir?
 • Portekiz kargo ücreti ne kadardır?
 • Portekiz Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Portekiz gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarını vermeden önce Portekiz kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Portekiz Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

İHRACATTA YÜZDE 37 ARTIŞ

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre 2018 yılında, Türkiye ile Portekiz ikili ticaret hacmi yüzde 18’lik artışla 1 milyar 763 milyon dolara ulaşmıştır. Aynı dönemde ithalatta yüzde 4’lük bir daralma görürken ihracat yüzde 37 oranında artmıştır. 2018 yılında Portekiz’e olan ihracat ilk kez ithalatın iki katına çıkmıştır.

Türkiye bu ülkeye motorlu kara taşıtları, pamuk ipliği, demir ve alaşımsız çelik, buzdolabı ve derin dondurucular ihraç ederken, bu ülkeden sıvanmamış kağıt ve karton, sodalı veya sülfatlı kimyasal odun hamuru, radyo yayınlarının alıcı cihazları, karayolu taşıtları için parça ve aksesuarlar, elektrik kontrol, dağıtım tabloları, panolar ve konsollar almaktadır.

Artan ihracat rakamları Portekiz yönlü kargo trafiğinin de artışa geçeceğinin göstermesi açısından da önemlidir.

PORTEKİZ KARGO TRAFİĞİNİ ARTIRACAK DİĞER UNSURLAR

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre 2018 yılı Aralık sonu itibariyle Türkiye’de faaliyet gösteren Portekizli firma sayısı 66’dır. Portekiz’den Türkiye’ye gerçekleşen doğrudan yatırım miktarı ise 2002-2018 döneminde 763 milyon dolar olmuştur. Aynı dönemde Türkiye’nin Portekiz’deki yatırımları ise 48 milyon dolar tutarındadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren Portekiz firmalarının sayısında son yıllarda artış gözlenmektedir. Hâlihazırda ülkemizde bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon, elektronik, iş makineleri, makine ve teçhizat, seramik, hazır giyim ve ayakkabı, AVM işletmesi, kâğıt ve orman ürünleri, mühendislik ve danışmanlık, yenilenebilir enerji, atık depolaması, dekorasyon, boya gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Portekiz sermayeli şirketler bulunmaktadır.

Türk firmalarının da Portekiz’e ilgisinin son yıllarda arttığı gözlenmektedir. Liman işletmeciliği, madencilik, turizm ve otelcilik, gayrimenkul, deniz taşımacılığı, beyaz eşya, ilaç, mücevher ve agro-gıda sektörlerinde Portekiz’de faaliyette olan Türk firmaları bulunmaktadır.

Karşılıklı yatırımların da Portekiz hava kargo rakamlarına olumlu etkisinin olması beklenmektedir.

PORTEKİZ’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Portekiz’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da Portekiz uçak kargo hizmeti veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Portekiz gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Portekiz’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

PORTEKİZ KARGO HESAPLAMA ARACI

Portekiz kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Portekiz’e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

PORTEKİZ FİYAT HESAPLAMA

Portekiz fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Portekiz’i  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Lizbon’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Portekiz ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

PORTEKİZ KARGO FİYATLARI

Portekiz kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Portekiz gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 94,60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg:30 Euro.

Portekiz’den  Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 151,80 Euro
 • 10 kg: 249.70 Euro
 • 20 kg: 423,50  Euro

Portekiz Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN PORTEKİZ’E KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Portekiz gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Portekiz’e coğrafi avantajların da etkisiyle ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Portekiz’den Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

PORTEKİZ PTT KARGO

Portekiz PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Portekiz fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Portekiz’e  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Portekiz fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394.50 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo Portekiz için 8-17 gün teslimat süresi vermektedir.

PORTEKİZ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Portekiz PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Portekiz için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

PORTEKİZ’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Portekiz’e  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Portekiz’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Portekiz kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Portekiz için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Portekiz’e hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp