Romanya Kargo | Romanya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Romanya Kargo | Romanya’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Romanya Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ROMANYA KARGO İŞLEMLERİ DAHA DA ÖNEMLİ HALE GELDİ

Romanya kargo rakamları, iki ülkenin Balkanlarda birbirlerinin en önemli ticari partneri olması açısından önem taşımaktadır. Bu nedenler Romanya’ya nasıl gönderileceği sorusunun yanıtını arayanlar da çoğalmıştır. Bu yazıda Romanya uçak kargo gönderimleri ile ilgili merak edilen soruları yanıtlıyoruz.

 • Romanya kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Romanya’ya kargo ücretleri hangi seviyede seyretmektedir?
 • Romanya kargo kaç günde teslim edilir, takibi nasıl yapılır?
 • Romanya PTT kargo için ne kadar ücret ödenir?

Bu soruların yanıtını vermeden önce ise kargo trafiğini direkt etkileyen Türkiye-Romanya ekonomik ilişkilerine kısaca göz atalım.

ROMANYA–TÜRKİYE İLİŞKİLERİ VE KARGO TRAFİĞİ

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Romanya Türkiye arasındaki ticaret ilişkiler son yıllarda düzenli bir şekilde artış gösteriyor. 2016 yılında 2 milyar 671 milyon dolar olan Türkiye’nin Romanya’ya ihracatı 2017’de 3 milyar 139 milyon dolar, 2018 yılında da 3 milyar 877 milyon dolara ulaştı.

Diğer taraftan 2016’da bu ülkeden 2 milyar 196 milyon dolarlık ithalat yapılırken, 2017’de bu rakam 2 milyar 480 milyon dolara çıktı. 2018’de ise ufak bir düşüş yaşandı ve Romanya’dan 2 milyar 445 milyon dolarlık dış alım yapıldı. Türkiye Romanya’ya tekstil, demir-çelik, kara taşıtları, enerji üreten makine ve cihazlar ithal ederken, Romanya’dan da metal cevherleri, demir-çelik, ham petrol ürünleri, kara taşıtları alımı yapıyor.

Bu rakamlarla Türkiye ve Romanya Balkanlar’da birbirlerinin en büyük ticaret ortakları konumuna geldi. Bu durum Romanya’ya kargo ve  Romanya’dan Türkiye’ye kargo rakamlarına olumlu etki etmektedir.

TÜRK YATIRIMCILARIN KARGO İHTİYACI

Romanya’daki Türk yatırımları, üçüncü ülkeler üzerinden gelenlerle beraber toplam 7.5 milyar dolar seviyesinde. Ülkede 7 bin civarında Türk firması aktif olarak faaliyetine devam ediyor. Öte yandan Türk firmaları Romanya’da bugüne kadar yaklaşık 4.1 milyar dolar tutarında 172 adet proje üstlenerek iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin canlı olmasını sağlamışlardır.

ROMANYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Romanya’ya  gönderim TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Romanya gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Romanya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ROMANYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Romanya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Romanya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta hacimsel ağrılığın artmaması için olabildiğince küçük paket kullanmak olmalıdır. Böylece hacimsel ağırlık daha düşük çıkar. Böylece kargo fiyatı da daha makul rakamlarda kalır.

ROMANYA FİYAT HESAPLAMA

Romanya kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Romanya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Bükreş’e ya da en çok Türk’ün yaşadığı kent olan Köstence’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Romanya kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

ROMANYA KARGO FİYATLARI

Romanya kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Romanya gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 94,60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Romanya’dan Türkiye’ye ücretler de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 179.30 Euro
 • 10 kg: 283.80 Euro
 • 20 kg: 447.70  Euro

Romanya Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN ROMANYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Romanya’ya gitmesi gereken gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Romanya’ya düzenlenen uçak seferleri ülkenin Türkiye’ye yakın bir coğrafyada bulunması ve ticari ilişkilerin maksimum seviyede olması nedeniyle oldukça sıktır ve bu nedenle ortalama 1 iş gününde kargo teslimatı yapılabilmektedir.

Romanya’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

ROMANYA PTT KARGO

Romanya PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Romanya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Romanya’ya  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Romanya fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 316,50 TL
 • 10 kg: 606.50TL
 • 20 kg: 1186.50 TL

PTT kargo Romanya için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

ROMANYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Romanya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Romanya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

ROMANYA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Romanya’ya  en ucuz gönderim için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Romanya’ya  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, bütün ihtiyaçlarınız için iş başındayız.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Romanya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Romanya için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Romanya’ya en hızlı gönderimleri, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp