Senegal Kargo | Senegal’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Senegal Kargo | Senegal’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Senegal Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

SENEGAL KARGO İŞLEMLERİ TİCARİ İLİŞKİLER İLE YÜKSELİŞTE

Senegal kargo işlemleri, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin yükselen bir seyir izlemesi nedeniyle hayli önem kazanmıştır. İki ülke arasında 1 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi konulması bu ülkeye uçak kargo potansiyelinin artış trendine gireceği öngörüsünü beraberinde getirmiştir.

Bu yazımızda Senegal’e kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Senegal’e kargo nasıl gönderilir?
  • Senegal gönderi ücreti ne kadardır?
  • Senegal Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Senegal’e kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Senegal -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

SENEGAL-TÜRKİYE ARASI TİCARİ İLİŞKİLER YÜKSELİŞTE 

Senegal Türkiye arasındaki ikili ticaret hacmi 2018 yılında 400 milyon dolar seviyesine yükselmiştir.  Bu rakamın 389 milyon doları ihracat oluşturmaktadır. İki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolar seviyesine çıkarılması ise ülkelerin ne yetkili kişileri tarafından dile getirilmiştir. Bu hedefe ulaşılması Senegal kargo rakamlarının da artacağı anlamına gelmektedir.

2018 yılında Senegal’e ihracatta, ilk üç kalem demir-çelik, tahıl ve makinedir.

Öte yandan Senegal’de Türk vatandaşlarına ait 10 adet ticari şirket, lokanta ve dökümhane ve bir eğitim kurumu, ayrıca yine bir Türk şirketi tarafından kurulmuş olan un ve hayvan yemi fabrikası ve SUMMA adlı inşaat şirketi faaliyettedir. Ticari şirketler tekstil, oto yedek parçası, hırdavat, elektrik malzemesi ve gıda ürünleri ithal etmektedir. Türk firmaları başkent Dakar ve çevresinde havaalanı, kongre sarayı, fuar merkezi, spor salonu, otel inşaatı, un üretimi, demiryolu döşenmesi, mobilya üretimi gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Türk müteahhitlik firmaların Senegal’de bugüne kadar 775 milyon dolar değerinde 29 proje üstlenmiştir.

Ayrıca Türk Hava Yolları Senegal’in başkenti Dakar’a haftada 8 yolcu 4 kargo seferi düzenlemektedir.

Tüm bu ekonomik ve ticari ilişkiler Senegal kargo işlemlerinin yükselme trendine gireceğinin işaretleri olarak kabul edilebilir.

SENAGAL KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Senegal’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan anasayfada Senegal gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Senegal’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

SENEGAL KARGO HESAPLAMA ARACI

Senegal gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Senegal’e ulaşacağı ortaya çıkar.

SENEGAL KARGO NE KADARA GİDER?

Senegal kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Senegal’i işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Senagal’e kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 137.50 Euro
  • 10 kg: 236.50 Euro
  • 20 kg: 343.20 Euro.

SENEGAL TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Senegal Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 242 Euro
  • 10 kg: 419.10 Euro
  • 20 kg: 693  Euro

Senegal Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Senegal’e  gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

SENEGAL KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu DHL’den servis alarak ile gönderdiyseniz DHL Senegal kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

SENEGAL EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Senegal en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Senegal kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Senegal en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp