Şili Kargo | Şili’ye Kargo Fiyatları

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Şili Kargo | Şili’ye Kargo Fiyatları

Şili Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ŞİLİ KARGO İŞLEMLERİ

Şili kargo işlemleri ülkenin Türkiye’den 13 bin 700 kilometre uzakta olması nedeniyle ağırlıklı olarak hava kargo yoluyla yapılamaktadır. 1926’da Türkiye Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan Latin Amerika ülkesi olduğu için Türkiye nezdinde her zaman farklı olan Şili küçük ama etkili ülkelerden biridir. Zira Şili, Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde Türkiye ile arasında serbest ticaret anlaşması olan tek ülkedir.

Uzun vadede artış yaşanabilecek olan Şili kargo ile ilgili soruları bu yazımızda cevaplıyoruz.

  • Şili’ye kargo nasıl gönderilir?
  • Şili gönderi ücreti ne kadardır?
  • Şili Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Şili’ye kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Şili -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

ŞİLİ TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ 50 YILDIR DEVAM EDİYOR

Küçük bir ülke olmasına rağmen güçlü bir ekonomiye sahip olan Şili  aynı zamanda OECD üyesi ilk Güney Amerika ülkesidir.

Birbirinden çok uzak coğrafyalarda yer almasına rağmen, Türkiye ile Şili arasında hareketli ticari ilişkiler söz konusudur. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler ise 1970’li yıllarda başlamıştır. Coğrafi uzaklık, doğrudan uçak seferlerinin olmaması gibi işadamlarının karşılıklı ziyaretlerini kısıtlayan etkenlere rağmen, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde ve temaslarda artış trendi yakalanmış ve karşılıklı olarak firmaların pazara ilgisinde olumlu yönde gelişmeler olmuştur.

Türkiye ile Şili arasındaki ticaret yıllar itibarıyla incelendiğinde, söz konusu ülkeye gerçekleştirilen ihracatın 2009-13 yılları arasında düzenli olarak arttığı sonrasında ise dalgalı bir seyir izlediği görülür

2018 yılı sonu itibarıyla Türkiye’nin Şili’ye ihracatı 386 milyon dolar, ithalat 371 milyon dolar olarak gerçekleşirken, bu rakamlar bir önceki yıla göre ciddi artış göstermiştir. İhracatta, bir önceki yıla göre artış yüzde 51.7 olurken, iki ülke arasında Serbest Ticaret Anlaşmasının yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, ilk defa Şili ile ikili ticarette dış ticaret fazlası verilmiştir.

2019’da da Şili’ye olan ihracat yüzde 12 azalarak 344 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Ticaret hacmi de bir önceki yıla göre yüzde 24 azalarak 575 milyon dolar olmuştur.

Serbest Ticaret Anlaşması’nın etkisini göstermesi ve ticaretin artışı ile Şili kargo rakamları da değişiklik gösterecektir.

ŞİLİ’YE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Şili’ye kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Şili gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Şili’yi seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ŞİLİ KARGO HESAPLAMA ARACI

Şili gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Şili’ye ulaşacağı ortaya çıkar.

ŞİLİ’YE KARGO NE KADARA GİDER?

Şili kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Şili’yi   işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz.

Böylece kargo ücreti gümrük uygulama ve harçları hariç olmak üzere karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Şili’ye kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 128.70 Euro
  • 10 kg: 223.30 Euro
  • 20 kg: 323.40 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretleridir. Gümrüklerde ortaya çıkacak uygulama ve harçlar Şili kargo ücretine dahil değildir.  

ŞİLİ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Şili Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 212.30 Euro
  • 10 kg: 370.70 Euro
  • 20 kg: 602.80 Euro

Türkiye’den Şili’ye gönderilen bir paket express servis ile ortalama 3 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

ŞİLİ KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Şili kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin Şili’de sona erecek olan yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

ŞİLİ EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Şili en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Şili kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Şili en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Şili uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp