Singapur Kargo | Singapur’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Singapur Kargo | Singapur’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Singapur Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

SİNGAPUR KARGO | SİNGAPUR’A KARGO FİYATLARI

Singapur kargo işlemleri, Güneydoğu Asya’nın en dinamik ülkelerinden biri olması açısından önem taşımaktadır. Ülke aynı zamanda Uzakdoğu’ya ihracatın artırılmasında bir geçiş ülkesi özelliği de taşımaktadır.

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) üyesi de olan Singapur’a kargo gönderimiyle ilgili soruları bu yazımızda cevaplayacağız.

  • Singapur’a kargo nasıl gönderilir?
  • Singapur gönderi ücreti ne kadardır?
  • Singapur Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Singapur’a kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Singapur -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

SİNGAPUR TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ GELİŞMEYE AÇIK

Singapur Türkiye ilişkileri gelişmeye fazlasıyla açıktır. İki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi 2018 yılında 1 milyar doların üzerine çıkmıştır ancak işlem hacmi Singapur lehinedir. Söz konusu yılda Türkiye Singapur’a 517 milyon dolarlık ihracat yaparken, Singapur’dan yapılan dış alım 629 milyon dolar olmuştur. Bu rakam 2015 yılına göre 300 milyon dolarlık bir artışa işaret etmektedir.

Türkiye’nin bu ülkeden başlıca ihraç ürünleri; demir ve çelik, mineral yakıtlar, kıymetli ve yarı kıymetli taşlar, eczacılık ürünleri, elektrikli makineler ve parçalarıdır. Başlıca İthal Ürünleri ise plastik ve mamülleri, eczacılık ürünleri, optik ve tıbbi cihazlar,  makineler ve mekanik cihazlardır.

İki ülke arasındaki ticari ilişkiler geliştikçe Singapur kargo trafiğinde de artış beklenmektedir. Zira Türkiye’den 11 kilometre uzakta olan ülkeye karayolu ile ulaşmak 6 günü bulurken, denizyolu ile nakliyede ortalama transit süre 25 gün ve üzeridir.

Singapur’a kargo seyrini etkileyecek bir başla önemli etken de iki ülkenin karşılıklı yatırımlarıdır. Singapur’da Türk sermayeli firma sayı 59 iken, ülkemizde 2015 yılı başı itibariyle, 81 adet Singapur sermayeli firma bulunmaktadır.

Merkez Bankası verilerine göre, 2002-2014 yılları arasında Singapur’dan ülkemize 357 milyon ABD Doları tutarında doğrudan yabancı yatırım girişi gerçekleşmiştir.

Tüm bu rakamlar Singapur uçak kargo rakamlarının büyük bir potansiyel

SİNGAPUR’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Singapur’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Singapur gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Singapur’u seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

SİNGAPUR KARGO HESAPLAMA ARACI

Singapur gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Singapur’a ulaşacağı ortaya çıkar.

SİNGAPUR KARGO NE KADARA GİDER?

Singapur kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Singapur’u  işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece Singapur kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Singapur kargo ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 105.60 Euro
  • 10 kg:183.70 Euro
  • 20 kg:267.30 Euro.

SİNGAPUR TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Singapur Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 192.50 Euro
  • 10 kg: 314.60 Euro
  • 20 kg: 503.80  Euro

Singapur Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Singapur’a gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

SİNGAPUR KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Singapur kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

FEDEX takip, UPS takip, TNT takip ve PTT takip için de bu şirketlerin internet sitesindeki takip araçları kullanılabileceği gibi NumunemKolay’ın taklip sayfasından da faydalanılabilir.

SİNGAPUR EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Singapur en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Singapur kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Singapur en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Singapur uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp