Suriye Kargo | Suriye’ye Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Suriye Kargo | Suriye’ye Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Suriye Arab Cumhuriyeti Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

SURİYE KARGO İŞLEMLERİ

Suriye kargo işlemleri, Türkiye’nin söz konusu ülke ile yaşadığı sorunlara rağmen, ticaretin devam etmesi nedeniyle önemlidir. Ülkedeki iç karışıklıklar karayolunu tehlikeli hale getirdiği için Suriye uçak kargo işlemlerinin daha önemli geldiği bir ortam yaşanmaktadır.

Bir zamanlar Suriye’nin en önemli ticari partnerlerinden biri olan Türkiye’den Suriye’ye kargo gönderimleri ile ilgili soruları bu yazımızda yanıtlayacağız.

 • Suriye’ye kargo nasıl gönderilir?
 • Suriye gönderim ücreti ne kadardır?
 • Suriye Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Suriye gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Suriye fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ve bugünlerde hayli azalan Suriye -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

İLİŞKİLER DE, TİCARET DE İNİŞLİ ÇIKIŞLI

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Suriye arasındaki ticarette özellikle 1 Ocak 2007’de yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması (STA) sonrasında çok önemli artışlar kaydedilmiş, Anlaşma’nın olumlu etkileri iki yılda kendini göstermiştir. Nitekim Suriye’ye 2008 yılı ihracat 2006 yılının yaklaşık iki katına ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında da ihracattaki artış eğilimi devam etmiştir. 2010 yılı ihracatı yüzde 29,5 oranında artarak 1,8 milyar doları aşmıştır. Suriye’den yapılan ithalat ise dalgalı bir seyir izlemekle beraber 700 milyon doların altında seyretmiştir.

2012 yılında ikili ticaret neredeyse durma noktasına gelmiştir. Türkiye’nin ihracatı yüzde 68,8 azalarak 501 milyon dolara, ithalatı ise yüzde 87,2 azalarak 67 milyon dolara gerilemiştir. 2013 yılı sonrasında ise Suriye’ye ihracat oldukça dalgalı bir seyir izlemiştir. 2013 yılında 1,02 milyar dolar olan dış satım, 2014 yılında 1,8 milyar doları aşarak en yüksek seviyesine ulaşmış, 2018 yılında ise 1,3 milyar dolara gerilemiştir.

2011 sonrası Suriye’den ithalat da çok gerilemiştir. 2010 yılında 663 milyon dolar olan dış alım, 2011 yılında 524 milyon dolara takip eden yıllarda ise bu rakam 50-115 milyon dolar seviyelerinde dalgalanarak 2018 yılında 69 milyon dolara gerilemiştir.
Türkiye’nin 2018 yılı itibarıyla Suriye’ye ihraç ettiği başlıca ürünler, yolcu beraberindeki ürünler, buğday unu, hayvan yemi, ayçiçeği yağı, bisküvi, canlı tavuk, çimento, su, petrol gazlarıdır.

2018 yılında Türkiye Suriye’den en çok pamuk ve rafine bakır ithal etmiştir. Zeytinyağı, baharat, yün, ham alüminyum, kuru baklagiller ve kabuklu yemişler ithalat yapılan diğer başlıca ürünlerdir.

Savaş nedeniyle olağan ticaret yöntemlerinin işleyişinde yaşanan zorluklara bağlı olarak Suriye ile ticaret yapmak isteyen firmaların sipariş ve teslimatta tedbirli hareket etmeleri ve yaşanabilecek sıkıntıları dikkate almaları önem kazanmıştır. Özellikle teslimatlarda gecikme olmaması açısından Suriye hava kargo kullanımı, karayolunda yaşanacak riskleri en aza indirmektedir.

SURİYE’YE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Suriye’ye kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargonun gideceği ülke olarak Suriye’yi  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

SURİYE KARGO HESAPLAMA ARACI

Suriye kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Suriye’ye ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

SURİYE FİYAT HESAPLAMA

Suriye kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Suriye’yi  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Suriye kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

SURİYE KARGO FİYATLARI

Suriye kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Suriye gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 40 Euro
 • 10 kg:198 Euro
 • 20 kg:20.

Suriye’den Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 209.33 Euro
 • 10 kg: 294.40 Euro
 • 20 kg: 438.02 Euro

TÜRKİYE’DEN SURİYE’YE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Suriye gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Suriye’ye express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

SURİYE PTT KARGO

Suriye kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Suriye fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Suriye’ye  5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Suriye fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Suriye için 11-14 gün süresi vermektedir.

SURİYE KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Suriye PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Suriye için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

SURİYE’YE EN UCUZ KARGO

Suriye’ye en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Suriye’ye kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en ekonomik DHL Suriye kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Suriye işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Suriye’ye hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Suriye Arab Cumhuriyeti uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp